ketä uskoisi jos eivät itse olisi kokeneet tätäkin tosiasiaa tunteineen. Ostoksilla työnnän ostoskärryä ja kerään ostoksia. Katson ostoksiani kun kärry täyttyy ja täyttyy Toimin hillityn hiljaisesti tunteesta huolimatta ja koska ostoslistani aivoissa kertoo mitä vielä puuttuu ( opettelen ulkoa muistamaan ) olen lähes hermoromahduksen kaltaisessa tunteessa hillityn hallitusti kun alan siirtämään / nostamaan ostoksiani kasssatiskille ja se kestää ja kestää ja kestää ja kestää jne. Tässä vaiheessa olen täysin varma että pääni yläpuolella ei ole sädekehää mutta juuri ja juuri ja juuri tänään ostokseni maksettua. Alkaa seurava tapahtuma kun alan kerätä jättikasseihin ostoksiani suurinpiirtein juuri näin heittelen hillityn hallitusti ostoksiani en mitenkään jää niitä tasokkaasti asettelemaan vaan tässä vaiheessa ole vain sopeutunut hillityn hallitusti hermoromahduksen kaltaiseen tunteeseen vaikka oikeasti en tiedä tuntuuko hermoromahdun tältä. Eikä tämä vielä tähän lopu kun olen jo kaupasta ulkona ainakin melkein, muistin että vielä jäi ostamatta wc paperia, talouspaperia paitsi muistin iltasanomat ja tv lehden ( tv.lehteä lukee eri-ikäiset ) eikä vain vanhukset kuten moni luulee . Varsinkin kun iltasanomien tv lehti opastaa minua katsomaan juurikin näin tulevia kisoja ajankohtaisesti oikealla kellon lyömällä.
p.s huh huh. Että on tässä muillakin vaikeeta eikä vain heillä joilla ei ole varaa ostaa kerralla " kauppaa tyhjäksi " ketä uskoisi miten vaikeeta minullakin monesti vaikka sitä eivät näe minusta mitenkään. (hymiö ) vaikka äärirajoilla tahtomattani joutuu " käymään " tavalisella maitoa ja leipää ostoksilla.
p.s huh huh. Että on tässä muillakin vaikeeta eikä vain heillä joilla ei ole varaa ostaa kerralla " kauppaa tyhjäksi " ketä uskoisi miten vaikeeta minullakin monesti vaikka sitä eivät näe minusta mitenkään. (hymiö ) vaikka äärirajoilla tahtomattani joutuu " käymään " tavalisella maitoa ja leipää ostoksilla.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Minulla juttua riittää, nyt kerron yhden hauskimista. Ostareilla kun " päivystää " kaikenlaista hiipparia tästä on nyt ainakin kolme vuotta kun olivat kiinostuneita korusta kaulallani himokkaasti kyyläsivät kun kesä oli ajatuksena tietysti miten minut saisi ryöstettyä Kerroin tästä puolustusvoimissa uransa tehneelle joka eläkkeellä " näpräsi " kaulakoruja Hän oli tehnyt täysi kympin kaulakorun kivenä loistavat aseen luodit siinä ne on kaulallani aina välillä muistuttamassa ( hymiö ) Kummasti häipyivät hiipparit kytikseltä seiniä nojaamasta kun aseen luodit hohtivat draattisesti kaulallani. Nyt jos joltain alkoi tuntumaan joltain voin todeta että tekeväthän ihmiset kaikenlaisesta materiaalista koruja miksi ei sitten myös luodeista.
p.s olikohan tämä liian rankkaa tekstiä luettavaksi. mitä sitten.
Tervetuloa todellisuuteen jossa jopa päiväkävelyllä ihmiset ovat joutuneet ryöstetyksi omalla asuinalueella kuten tässä joku aika sitten. Miten tämä' kaikki liittyy mainontaan ja markkinointiin jotkut kuvittelevat. Herre good tämä jos mikä liittyy ihmisten ostosreisulla kokemiin törkeyksiin kun eivät rauhassa pääse edes päivällä ostoksille jos jonkun näköistä kiikarikaupustelijaa Eräskin rouva oli toipumassa leikkauksesta kun lääkärin kehoituksesta vaan ylös ulos ja lenkille niin keskellä päivää auto pysähtyi kohdalle yksi autosta juoksi kiskomaan rouvan kaulaketjua irti yms. Rouva kaatui siinä hässäkässä ja voin kertoa että sairasloma jatkuin pitkään. Tällä asuinalueella on tarvinnut vartavasten tulla kiikarikauppiaiden kytikselle. Mutta se vasta jutun arvoinen on myös kun järjettömässä kauneusmaailmassaan luokittelevat ruman näköisiä ihmisiä tyhmiksi, siinä sitä teille lukijat hauskuutta riittäisi kun avaisin sanaisen arkkuni kuinka ja monta kertaa on järjettömissä kuvitelmissaan analysoineet tytön hupakoksi tai muuten vajaaksi " jota ketään ei huolisikaan " ja minkälaisia keppostelijoita sitä todellisuudessa on elämänsä aikana kohdannut ja samalla tahtomattaan pahoittanut heidän mielensä kun keppostelijoiden omat kuvitelmat eivät pitänytkään paikkaansa ( hymiö ) joten heille suosittelen että ostaisivat domesto-perheen tuotteita . ( hymiö )