Äsken
http://aijaa.com/VFAduY
Kuvasin sateenkaaren
30
382
Vastaukset
Onko tää niinku se mihin kaikki toivo lopulta päätyy?
Suomalaisen rocklyriikan mukaan siellä voi olla nakkikioski tai kirstu ilman aarretta.
pujottelija kirjoitti:
Tai kumpikin, jos tarkasti katsoo, niin vasemmalla häämöttää toinenkin kaari
Varmaan se voimakkaampi niistä vie snagarille. Siellä voisi olla jotain toivoakin jäljellä.
Sen kaaren ulkopuolella varmaan olisi ultraviolettia ja infrapunaa mutta ei vaan nähdä niitä. Ei me koskaan nähdä kuin vähän kaikesta.scrg kirjoitti:
Varmaan se voimakkaampi niistä vie snagarille. Siellä voisi olla jotain toivoakin jäljellä.
Sen kaaren ulkopuolella varmaan olisi ultraviolettia ja infrapunaa mutta ei vaan nähdä niitä. Ei me koskaan nähdä kuin vähän kaikesta.En kyllä usko että naapurin metsässä on snagaria, tai mistä sitä tietää, en oo käynyt kattomassa
pujottelija kirjoitti:
En kyllä usko että naapurin metsässä on snagaria, tai mistä sitä tietää, en oo käynyt kattomassa
No lyriikatkin oli 30 vuoden takaa, joten paljon ehtii metsä kasvaa siinä ajassa. Saattoi siellä ennen olla vaikka pontikkapannu ja saatta siellä nyt olla vaikka hamppuviljelmä. Mun mielestä ihan naapurin asia mitä haluaa metsässään piilotella.
scrg kirjoitti:
No lyriikatkin oli 30 vuoden takaa, joten paljon ehtii metsä kasvaa siinä ajassa. Saattoi siellä ennen olla vaikka pontikkapannu ja saatta siellä nyt olla vaikka hamppuviljelmä. Mun mielestä ihan naapurin asia mitä haluaa metsässään piilotella.
Jospa sieltä löytyy kaunis neito
Sehän on se vanha sanonta....sateenkaaren päästä löytyy kaunis neito, voi tosin olla uusikin sanonta- bb556
pujottelija kirjoitti:
Jospa sieltä löytyy kaunis neito
Sehän on se vanha sanonta....sateenkaaren päästä löytyy kaunis neito, voi tosin olla uusikin sanontaPikkulikka
pujottelija kirjoitti:
Jospa sieltä löytyy kaunis neito
Sehän on se vanha sanonta....sateenkaaren päästä löytyy kaunis neito, voi tosin olla uusikin sanontaKatsoin muuten sitä kuvaa uudemman kerran. Se naapurin metsä on aika kaukana, mikä ei tietysti kerro että missä omat tilukset loppuu ja naapurin alkaa. Mutta jos raja on lähempänä sateenkaaren päätä, niin saattaisivat olla Pohjanmaallakin kateellisia.
scrg kirjoitti:
Katsoin muuten sitä kuvaa uudemman kerran. Se naapurin metsä on aika kaukana, mikä ei tietysti kerro että missä omat tilukset loppuu ja naapurin alkaa. Mutta jos raja on lähempänä sateenkaaren päätä, niin saattaisivat olla Pohjanmaallakin kateellisia.
Kyllä se todellisuudessa aika lähellä on
pujottelija kirjoitti:
Varmaankin hyvä vaihtoehto kauniiksi neidoksi
Pikkulikan voisi löytää sieltä sateenkaaren päästä etsimässä tissejään.
scrg kirjoitti:
Pikkulikan voisi löytää sieltä sateenkaaren päästä etsimässä tissejään.
Ha ha..
..laiska. Voisit itse mennä etsimään sieltä nokkelampia juttuja.PikkuLikka kirjoitti:
Ha ha..
..laiska. Voisit itse mennä etsimään sieltä nokkelampia juttuja.Höh. Kaikki inkkarit ei tykkää jos niiden nokkelia juttuja arvostellaan ja kritisoidaan.
https://www.youtube.com/watch?v=6esJF8kVI7Ascrg kirjoitti:
Höh. Kaikki inkkarit ei tykkää jos niiden nokkelia juttuja arvostellaan ja kritisoidaan.
https://www.youtube.com/watch?v=6esJF8kVI7AOkei, nöyrimmät pahoittelut.
..tirsk. :D- hinkupinku
Touko pouko on aivan ihana.
- eimulIamuuta
Oliko se jotenkin ylitsepääsemättömän vaikea kuvata?
- Tiedoksi.vain
Sateenkaaren päässä odottaa DarkFearin kalju.
- SasiFear
Paljon mahdollista. Kun Darkkis raivostuu niin hänen kalju vaihtaa väriä kuin kameleontti ja saattaa joskus hehkua jopa sateenkaaren väreissä.
Huh, kun näin otsikossa aijaa-linkin pelästyin, että siellä on taas se yksi "sateenkaari", mutta kyseessä olikin pujottelija ja ihan oikea sateenkaari.
pujottelija kirjoitti:
Se yksi tuli sitten vähän myöhemmin
Äh, no juu, niinpäs näkyy.. astuin sit kuitenkin miinaan. :D
- Jfjcjd
Jep, positiivinen yllätys tälle yölle
- Raakatotuus
Onk tää nyt jotain homopropagandaa, tämä sateenkaari???
- dfgbdfgb
Paska ku taas sataa, vääntää tuota turhaa vettä kuin päivänä jona Roosa ja kahdeksan muuta, korjaan Nooa ja seitsämän muuta, arkkiin astuivat. No ei nyt varmaan ihan niin rajusti mutta pääasia että sataa, kaikki sade vituttaa. Pienikin räpsyttely
dfgbdfgb kirjoitti:
Paska ku taas sataa, vääntää tuota turhaa vettä kuin päivänä jona Roosa ja kahdeksan muuta, korjaan Nooa ja seitsämän muuta, arkkiin astuivat. No ei nyt varmaan ihan niin rajusti mutta pääasia että sataa, kaikki sade vituttaa. Pienikin räpsyttely
Näin on, nyt vois olla vähintään kuukauden tauko sateista
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut = far-right Finns Party?
Eikös tuo tarkoita, että persut ovat äärioikeistoa? "In 2023, Petteri Orpo, of the National Coalition Party, unseated M286994Sanna Marin pitäisi palauttaa pääministeriksi
Oikeisto "voitti" vaalit valehtelemalla äänistäjille päin naamaa, joten heidät tulisi tuomita menettämään vaalitulos ja1053751Ei me olla sielunkumppaneita
jos sellaisia edes on. En tiedä miksi niin kovasti pidin sinusta, varmaan olisi paljonkin hyviä syitä, mutta ehkä olit v453713KÄVELYTREFFIT ?
Mikä on tuo konsepti. Ei kävely ole mitkään treffit. Se on hengailua, ilman mitään panostamista toiseen, go with the flo2501931Hevosmies kylän kunnioitettu herra
Hei, eikö olis aika pistää "nuoriso" kuriin? Tiedämme miten teidän "yhteisö" toimii sekä kylän vanhin herra, olet poruka331810Porno-ope?
Kaikenlaisia sitä nykyään Suomessakin on. Tai onhan niitä voinut olla aiemminkin, mutta ehkä paperilehtin aikakaudella e371771- 771223
Tsekkoslovakialaiset Skoodat ei kelvanneet hesalaisille
Mutta jotain "polskifiiaatteja" Itä-Blokista kuitenkin hommaavat. No kommunistiakvaarioitahan nuo ovat muutenkin. https51122Opettaja OnlyFansissa - Onko ihan OK?
Onko mielestäsi ihan OK, että peruskoulun luokanopettaja on virka-aikansa ulkopuolella aktiivinen aikuisviihteen tuottaj281087Opettaja teki pornoa sivubisneksenä
Jännittävää nähdä, koetaanko tämä ihan normaaliksi ja toivottavaksi kombinaatioksi kasvatusalalla. Voi mennä hyvin kiinn231004