Perusturva Kristuksessa

Suomi on kuin likäviemäri jota pitkin tämä kansa valuu alaspäin.
Jumalaa ei enää kunnioiteta ja pelon ilmapiiri on levinnyt sen myötä kaikkialle,
silti perusturvan voi löytää yhä Kristuksesta.
Markun voimallinen opetus 20.07.2016 Helsingin Siionissa.
Snl. 21

https://www.youtube.com/watch?v=4jmmAnDf9XU
8160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Viimeinen sadonkorjuu.


14. Ja minä näin, ja katso: valkoinen pilvi, ja pilvellä istui Ihmisen Pojan muotoinen, päässänsä kultainen kruunu ja kädessänsä terävä sirppi.
15. Ja temppelistä tuli eräs toinen enkeli huutaen suurella äänellä pilvellä istuvalle: "Lähetä sirppisi ja leikkaa, sillä leikkuuaika on tullut, ja maan elo on kypsynyt".
16. Ja pilvellä istuva heitti sirppinsä maan päälle, ja maa tuli leikatuksi.
17. Ja taivaan temppelistä lähti eräs toinen enkeli, ja hänelläkin oli terävä sirppi.
18. Ja alttarista lähti vielä toinen enkeli, jolla oli tuli vallassaan, ja hän huusi suurella äänellä sille, jolla oli se terävä sirppi, sanoen: "Lähetä terävä sirppisi ja korjaa tertut maan viinipuusta, sillä sen rypäleet ovat kypsyneet".
19. Ja enkeli heitti sirppinsä alas maahan ja korjasi maan viinipuun hedelmät ja heitti ne Jumalan vihan suureen kuurnaan.
20. Ja kuurna poljettiin kaupungin ulkopuolella, ja kuurnasta kuohui veri hevosten kuolaimiin asti, tuhannen kuudensadan vakomitan päähän.

Markus 4:26
Hoosea 6:11
Jesaja 18
2.Piet.3:3
Jooel.3:13
Jesaja18:3

https://www.youtube.com/watch?v=putuXT5Dlm0

Äänestä
  • Herra armahda.

    Äänestä

  • Kunnia Herralle.

    Äänestä

Mulla on myytävänä taivasavoauto, avaimet saa p pietarilta päästyään sisään taivaallisten laitumien porteista. Hintaa 20 000 euroa ALV.

Äänestä
  • Onko sinun etujesi mukaista että Helsingissä ei enää tavisnaiset uskalla liikkua kaikkialla. Prostituoidut ovat jakaneet kaupungin omiin alueisiin.
    Sinä lasket täällä leikkiä vakavista asioista jotta kukaan ei huomaa millaisessa likaviemärissä maamme turvallisuus lilluu.
    SIELLÄ ITÄsuomessa ei vielä ole mitään hätää, siksikö haluat vain rienata?

    Äänestä

  • 12345654321 kirjoitti:

    Onko sinun etujesi mukaista että Helsingissä ei enää tavisnaiset uskalla liikkua kaikkialla. Prostituoidut ovat jakaneet kaupungin omiin alueisiin.
    Sinä lasket täällä leikkiä vakavista asioista jotta kukaan ei huomaa millaisessa likaviemärissä maamme turvallisuus lilluu.
    SIELLÄ ITÄsuomessa ei vielä ole mitään hätää, siksikö haluat vain rienata?

    Nyt en ymmärrä, mutta menköön tyhmyyteni piikkiin.

    Lienevätkö kaltaisiani ateisteja, jotka naisia ahdistelevat, vai olisiko paremminkin uskonharhaisten harrastus tuo?

    Äänestä

  • Tuskimpa sattumaa. Täällä on joku idiootti paholaisen pompoteltavana. He-ma (lyhenne sanasta helvettiin matkalla?)=Inhottava Realisti=...on niin sairasta touhua...täytyy olla elämä tosi pahasti pielessä, kun on noin koneen orja vuorokaudet ympäri. Riivaajia täynnä, monta eri persoonaa? Samat loitsut joka aamu. Olisikohan vielä noiduttukin? Paholaisen kelkkaan kun lähtee niin siitä ei irrota muu kuin Jeesus!!!!Paholainen odottaa vesi kielellä, että saa tuon tyypin alhaalle käsittelyyn. Siinä tulee pahasti petetyksi. Idiootti on niin idiootti, ettei ymmärrä omaa parastaan. Vielä olisi aikaa kääntyä, mutta kun on niin kahjo, ettei ymmärrä.kipäätäpakota
    26.4.2016 9:39
    ei.ole.sattumaa kirjoitti:
    Ajoin tuon tekstin Googlen koodigeneraattorin läpi ja siitä löytyi kuusi kertaa luku 666. Sattumaako?
    ...
    Survo hullua huhmaressa, petkelellä surveitten seassa, ei erkane hänestä hänen hulluutensa.
    Sananlasku 27:22

    Äänestä

  • ok.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


IhmisetPelkäävät kirjoitti:

Suomi on kuin likäviemäri jota pitkin tämä kansa valuu alaspäin.
Jumalaa ei enää kunnioiteta ja pelon ilmapiiri on levinnyt sen myötä kaikkialle,
silti perusturvan voi löytää yhä Kristuksesta.
Markun voimallinen opetus 20.07.2016 Helsingin Siionissa.
Snl. 21

https://www.youtube.com/watch?v=4jmmAnDf9XU

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu