karu totuus

Olen saastainen paskakasa. Epäihminen. Saatanasta seuraava. Josko joku lahtais mut?
23236
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Juuri sinulle armo on kaikista suurin! 😊 Iloitse siitä, että saat ottaa vastaan Jumalan rakkauden ja pelastuksen. Se on tarjolla kaikille, jotka ovat vastaanottaneet Jeesuksen.

Äänestä
  • Ei tuu armoa mulle enää. Olen paska. Epäihminen. Saasta. Kirottu sontaläjä. Kumpa joku tulis ja lopettas.

    Äänestä

  • Muuten kyllä tulisin ja lahtaisin lihoiksi, mutta te advarit olette niin pirun pahan makuista porukkaa.

    Äänestä

  • Pahan.makuinen.advari kirjoitti:

    Muuten kyllä tulisin ja lahtaisin lihoiksi, mutta te advarit olette niin pirun pahan makuista porukkaa.

    Senkun tuut ja lahtaat. Mitä väliä???!?!?!?

    Äänestä

Kuole itsellesi, luovu elämästäsi Jeesuksen nimen ja evankeliumin tähden eli anna elämäsi Herralle, niin sontaläjästä nousee esiin uusi Jumalan ihminen, joka on vastakohta sille entiselle epäihmiselle, joka sanot nyt olevasi. :-)

Voisit vaihtaa nimmarisikin hypajhyphyp:ksi merkkinä siitä, että olet tehnyt täyskäännöksen elämässäsi ja Jumalan henki ohjaa sinua siitä eteenpäin. :-)

Äänestä

Hyvä aloittaja: Sinullakin on ihmisarvo. Älä koskaan unohda sitä!

Äänestä
  • Ei adventistilla ole ihmisarvoa. Hän ei ole edes eläimen tasolla ymmärryksessä.

    Äänestä

  • Ei.hänellä.ihmisarvoa kirjoitti:

    Ei adventistilla ole ihmisarvoa. Hän ei ole edes eläimen tasolla ymmärryksessä.

    En mä eläin ole, mutta arvoton olen.

    Äänestä

Minäkin tunsin aiemmin noin mutta kun ymmärsin Jumalan rakkauden itseäni kohtaan ja sen armon. Voi pojat! Hän hyväksyy sinut juuri niin kurjana kuin olet. Juuri sellaisena kuin olet. Se, että tunnet olosi noin kurjaksi johtuu siitä, että olet rakastunut Jeesukseen etkä haluaisi loukata häntä millään tavalla. Se on kristityn merkki. Mutta siitä seuraava askel on se, että kun tunnustat heikkoutesi ja antaudut armon alle ja niin voit unohtaa syntisi, sillä ne on jo annettu anteeksi ristillä.

On selvää, että kristityn elämä on taistelua mutta on tärkeää muistaa, että tuo taistelu ei ole sinun taistelusi. Jeesus on jo voittanut sen taistelun. Sinusta tuntuu pahalta, koska et ole antautunut Jumalalle kokonaan. Lihallinen sinä taistelee hengellisen sinun kanssa ja koska et ole elänyt Jumalan tahdon mukaista elämää, sinun henkesi kärsii ja kokee ristiriitaa arvojesi vastaisesta elämästäsi. Antaudu kokonaan Jeesukselle ja ota hänet sydämeesi kaikessa, mitä teet. Silloin sinun henkesi on yhtä Jumalan mielen kanssa etkä koe tuskaa tekemistäsi valinnoista, jos teet ne hengessä.

Kun todella ymmärtää armon, ei tarvitse surkutella omaa surkeuttaan vaan voi keskittyä elämään sinä luomakunnan kruununa, joksi Jumala on sinut tehnyt.

Saakoon Jumalan rauha laskeutua sinun päällesi.

Äänestä
  • "Saakoon Jumalan rauha laskeutua sinun päällesi."
    Kyllä se Jurmalan Rauha laskeutuu minun päälleni ja kivikovana sojottava kullini tunkeutuu hänen sisuksiinsa.

    Äänestä

  • pyhpyhjapyh kirjoitti:

    "Saakoon Jumalan rauha laskeutua sinun päällesi."
    Kyllä se Jurmalan Rauha laskeutuu minun päälleni ja kivikovana sojottava kullini tunkeutuu hänen sisuksiinsa.

    No sinä et olekaan minä.

    Mutta minä olen sontakasa. Ei ole toivoa enää.

    Äänestä

  • Ei ole armoa mulle enää.

    Äänestä

  • No ei todellakaan armoa ole sinulle!

    Äänestä

  • olet.armoton kirjoitti:

    No ei todellakaan armoa ole sinulle!

    Ei olekaan. Totesin jo.

    Äänestä

Hei. Tule Ateistiksi! ^^
Ei pelkoa tuomiosta, helveteistä tms kummituksista ^^

Äänestä
  • Sellaiseksi en koskaan ryhdy.

    Äänestä

  • Ei ateistiksi tarvitse ryhtyä. Ateisti voi olla, vapaasti, ilman mitään kummituksia takaraivossa jyskyttämässä tai ilman, että pää on sekoitettuna jonkun beduiinisatukirjan Raamatun karmaisevilla tarinoilla.

    Äänestä

  • ole.vapaasti.ateisti kirjoitti:

    Ei ateistiksi tarvitse ryhtyä. Ateisti voi olla, vapaasti, ilman mitään kummituksia takaraivossa jyskyttämässä tai ilman, että pää on sekoitettuna jonkun beduiinisatukirjan Raamatun karmaisevilla tarinoilla.

    En ole enkä koskaan tule olemaan ateisti. Sellaiseksi ryhdytään.

    Äänestä

Eipä ole vielä kukaan tullut ja lahdannut ...

Äänestä
  • Herrasi tulee kerran... Odota vain kärsivällisesti... Hän kyllä lahtaa sinut. Hän on lahtari.

    Äänestä

  • odota.vain kirjoitti:

    Herrasi tulee kerran... Odota vain kärsivällisesti... Hän kyllä lahtaa sinut. Hän on lahtari.

    Mutta kun minä en haluaisi odottaa. Olis vain parempi kuolla.

    Äänestä

Eikö kukaan tule? Jumalaa vihaa minua ja olen menossa suoraan helvetin tuleen kitumaan. Helpottais kun loppus edes tää helvetti ...

Äänestä

Koko ihmiskunta on pelkkä sontaläjä. Helvetin tuleen vaan koko paska.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


pyhpyhjapyh kirjoitti:

Olen saastainen paskakasa. Epäihminen. Saatanasta seuraava. Josko joku lahtais mut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu