Toista viikkoa kulunut, epäilty saatu kiinni, mutta mitään ei ole tiedotettu. Haistan korkeakulttuurin.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080121986509_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080121986509_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Mitä pahaa se vanhus oli muka tehnyt, että tuli valituksi?
Oliko tappaja kateellinen paapan elämälle?
Tahtoiko tappaja mt- sairaalapaikan, eikä saanut sitä muuten?
Se paappa oli nähnyt miten Suomi taisteli maansa vapaaksi.
Ja satunnainen ohikulkija tappoi hänet...
Veikö pappa tappajan elintilaa (raha, asunto, ilma) jotenkin?
Ihme juttu, että nää käy lasten, naisten ja vanhusten päälle.
Nyt on etninen islam-värinä kyllä kyseessä. Joku sotilaskarkuri halusi varmistaa taivaspaikkansa Suomen hyysäysvaltiossa. Käyhän se näinkin: Ensin taposta pari vuotta vankitäysihoitolassa. Sinä aikana joku suvakkihuora vaimoksi, kersa alulle ja vapauduttuaan kela/sosiaalitoimi huolehtii loppuelämästä. Kansalaisuuskin jossain vaiheessa kelaelämää.
"Uhri valikoitui sattumanvaraisesti"
"Haistan korkeakulttuurin."
Sama täällä...
oliko isis isku joka yritetään salata?
kohdistuiko hyökkäys kristittyjä vastaan kun kappelin läheisyydessä tapahtui?
"Epäilty on Suomen kansalainen"
Tämä on yleensä kiertoilmaisu kulttuurinrikastajalle.
Niin oli tässäkin tapauksessa.
Musta haisumulkku on pidätettynä.
Pidätetty on Odin. Piti arvata.
Kuka kertoi..?
Kuuletko ääniä pääsi sisällä..?
Kinaatko niiden kanssa usein..?
Vai oletteko porukalla suvakkeja kaikki yhdessä koossa..?
Aika harvan Odinin nimi on Al-Montathar Mahdi Basita Al-Mehsen, vai mitä?
http://mvlehti.net/2016/10/04/puotilan-kappelin-luona-vanhuksen-brutaalisti-puukottaneen-muslimin-nimi-selvisi/
Poliisi tutkii että voiko vanhuksen koko elämän ja olemassaolon salata. Voiko vanhuksen poistaa väestörekisteristä niin että häntä ei ole koskaan ollut olemassakaan, voiko poistaa hänen syntymänsä ja näin ollen myös kuolemansa.
Tällöin ei moniosaajakulttuurin edustaja ei ole voinut myöskään tehdä mitään, kun ei ole ketään jolle olisi tehty. Tehtävä suoritettu!
Jotakin tuon kaltaistakin valitettavasti voimme tulla vielä näkemään.
Eikkö vanhuksella ole sisaria? Lapsia ei varmaan ole, mutta on sillä ollut joskus omat vanhemmat ainakin, joten sitä kautta löytyy liikaa tietoa. Vanhemmille syntyi tämä jälkeläinen, joka valikoitui uhriksi.
Zippola kiittää suojattiaan taas on yksi eläkkeensaaja vähemmän valtion kassa kilisee.
Jos tekijä olisi puhdas valkoinen kantasuomalainen, ylen uutisetkin olisi toitottanut tuota.
Surmaajaa ei ole päästy kuulemaan
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016080922048769_uu.shtml
Motiivi vielä epäselvä.
Olisiko aika TODELLA miettiä tuontiheimon palautusta lähtömaahansa?
Ihan sama missä niiden mukulat ovat syntyneet, palautus vanhempien mukana vahhempien syntymaahan.
Avustetaan ne alkuun siellä. Rakennusprojektit: asunnot, päiväkodit, ostarit, koulut.
Saavat itse osallistua jälleenrakennukseen ja palata vapaaehtoisesti.
Kansalaisuus vaihdetaan takaisin sinne ja tuet leikataan portaittain ja lopetetaan esim. 2-4 vuoden aikana kokonaan.
ei ne sopeudu tännekään.
palautus väkisin, jos on syyllistynyt tällaisiin tekoihin ja vapaaehtoisesti työnnettynä jos ei ole työllistynyt esim. 5-10 vuoden kuluessa maahantulosta. Eristäytyminen ei lopu jos vain "valkoiset" toimivat ja pyytävät.
Töitä ei ole ja ne ei siedä pohjoismaista kulttuuria, ainoastaan sosiaalitukia. Jälkimmäinen ei ole järkevää yhteiskunnan kannalta kun tuettavien määrä ylittyy ja tukiaika pitkittyy. Koulutuksesta ei vissiin ole tullut mitään, vai?
Voiko tuoltakaan tekijältä pyytää mitään korvauksia tekosistaan, jos se on täys elätti?
Pitäisiköhän se eutanaasia jo hyväksyä lailla,olisi kivuttomampi kuolema kuin
tapetuksi tuleminen matun avulla.
Tulihan se sieltä viimein.
"Hän on ulkomaalaistaustainen, mutta sittemmin Suomen kansalaisuuden saanut mies. Hän on asunut Suomessa useita vuosia"
http:/www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001919566.html
"Epäilty on Suomen kansalainen"
Niinpä, ihmiset oppii alkaan lukee suvakkihuoramediaa kuin avointa kirjaa...
-Mikäli viestinnän kohteelle paljastuu, että häneen on yritetty vaikuttaa, muuttuu indoktrinaatio hänen kannaltaan propagandaksi.
Syvä kiitos ja kumarrus MV-lehdelle kun opettaa kansaa lukemaan suvakkihuoramedian "satuja ja tarinoita" mediakriittisesti, hyvä.
Taas salattiin niin kauan kuin oli mahdollista.
-Indoktrinaatiota voidaan toteuttaa objektiivisesti sääntelemällä uutisvirtaa ja uutispainotuksia joukkotiedotusvälineissä.
Eli tässäkin tapauksessa "Suomen kansalaisuuden" painottaminen paljasti heti sen, että missä tämänkin tapauksen kohdalla mennään.
Täysi vaikeneminenkaan(=vanha konstikeino) ei enää auta, koska MV-lehdestä melkein aina saa kuitenkin faktat jonkin ajan kuluttua näissä matutapauksissa...
Olikohan toikin teko poliittinen, kuka sen tietää?
Niinpä. Euroopassa silmiinpistävän paljon tämän tyylisiä muslimistien tapauksia siivottu "mielenterveystapaus"-kansioihin.. Jokin uusi salailu käytäntö?, mene ja tiedä...
oliko tämä yksittäinen terrori isku vääräuskoista kohtaan?
Tavja järjestää mielenilmaisun kunniakansalainen pidätetty selvää rasismia.
Paljonkohan tuohonkin tappajapaskaan oli jo käytetty verorahoja?
kukaan ei marssi tämän päänsä menettäneen suomalaisen puolesta!!!
Jälleen yksi Unelman Uhri.
Eiköhän se ala olla jo se aika, että noita uhreja alkaa tulla muistakin, kun vaan aina Suomalaisia uhreja ? Että silleen.
Somaleissa on erittäin paljon mieleltään häiriintyneitä
Saanko tulla laulamaan ?
Tiukennettu kansalaisuuspykälistö edellyttää ilmeisesti verisidettä.:(
Onneksi tulee se black lives matter -mielenosoitus Suomeenkin.
Oletko tosissasi?
Hyvin valtamediat vaienneet tapauksen.
Onkohan tämä sama henkilö joka on pallefasen ja arhinmäen kavereita emme suostu pelkään videlloa heluuko tämä henkilö kohdssa 3.26? https://www.youtube.com/watch?v=-0lht7PZLac
Mitenköhän nyt meni videon ja sanoituksen teko niinkuin omasta mielestä vosi palelta kysyä.
http://mvlehti.net/2016/10/06/ilja-janitskinin-oikeudenkaynti-julistettiin-salaiseksi/
Sananvapauden puolesta mielenilmaus
https://www.youtube.com/watch?v=ovNYC_xH6Bk