Toyota Hiluxin veroinen jenkki?

Eiharrastusautoa

HUOM EI OLE PIRUILUA!

Mikä jenkki 4x4 pick-up on yhtä hyvin aina liikkumiskunnossa pysyvä kuin hilux? Hilukseilla ajellaan puoli miljoonaa hyvin vähin korjauksin. Se on fakta jonka tietää jokainen jonka tuttavapiirissä on näitä autoja kokemuksesta. Mutta kun haluan jenkin en sinänsä kelpo Hiluxia. Ram ei oikein vakuuta ja kenties se kasi kuitenkin. Fordin 7.3 vapaasti hengittävänä?
En itse juurikaan autoja korjaile joten auton pitää kestää ja pysyä kunnossa. Satunnaiset harvat viat korjaa korjaamo joka ei ole eikä tule olemaan ns marmoritiski laillinen ryöstö paikka ikinä . Jos olisi kovatuloinen niin tilaisin heti uuden ford raptorin mutta kun ei.

Ei kiinnosta merkkilasien takaa huutelevat äpärät joten pysytään siistissä tasossa kirjoituksissa.

2

221

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eiharrasteautoa

      Jäi tärkein , pakko olla kevytkuormaautoksi rekisteröity. Halpa omistaa.

    • Kiva-Auto

      Chevrolet Silverado / GMC Sierra. Moottorivalikoima on laaja, samoin ohjaamovaihtoehdot. Alustavaihtoehtoina light-duty ja heavy-duty. HD-versioita suositellaan silloin kun autolla vedetään puoliperävaunua tai kuljetetaan raskaita kuormia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluatko että unohdan sinut kokonaan

      Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j
      Ikävä
      84
      1281
    2. Millä nimellä

      kutsut kaivattuasi omassa mielessäsi?
      Ikävä
      42
      834
    3. Haapaveden upea kurvikuningatar

      No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga
      Haapavesi
      77
      790
    4. Pisa-tulokset.....

      Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden
      Maailman menoa
      245
      723
    5. Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin

      Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.
      Ikävä
      35
      601
    6. Sinulle viestiä

      Me sitten oikeasti tutustutaan ensin!!
      Ikävä
      46
      585
    7. Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää

      WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️
      Ikävä
      80
      582
    8. 37
      532
    9. Tiedät että on

      Tunteita yhä ja edelleen. Ehkä molemmin puolin.
      Ikävä
      25
      522
    10. Jos ajattelit että

      Annan anteeksi niin en anna.
      Ikävä
      28
      497
    Aihe