Helsinkiin neljä uutta isoa johtajanvirkaa – palkka 12 000 euroa kuukaudessa, saavatkohan neljä suurta puoluetta jokainen oman johtajan?
Helsinkiin neljä uutta Johtajaa
Ei.Kai.Persua.Johtajaksi
15124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Johtaja on aina palkkansa ansainnut.
Sanoo palstan suvakkivajukki kokoomuslainen.
Oi ja oih. Kylläpä huimaa jo lukea tuollainen palkka.
Mitä te teettä noin isoilla rahoilla?
Miksi että anna kaikkea pois ja elä syvempää elämää.
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14238894/tekosyynne-pitaa-tililla-rahaa-on!
Sais edes niitä 0e/kk töitä. OULUN kaupungille vaikka kerään tupakan tumppeja.
Miksi kaupunki ei palkkaa??? Ei ole rahasta kiinni jos poikatyttö on 0e/kk.
Ei ole rahasta kiinni jos PALKKAPYYNTO on 0e/kk.
Sanakirja korjaili.
Totta kai johtajia tarvitaan:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001236625.html
Kun uutisia kattoo telkasta niin eipä ole Johtajista puutetta, aina on uuden näköinen Johtaja kommentoimassa jotain turhanpäivästä asiaa.
Onko eroa jos 12000e palkasta maksaa kirkolle kymmenykset vai persaukinen raitis savuton työtön antaa kolikot mitä saa pulloja keräämällä?
Ovatko kirkossakaan tasa-arvossa? Ovatko? Itse en tiedä.
Kyllä pullojen kerääjien kolikot ovat arvokkaampia, että nyt kaikki vaan pulloja keräämään.
noiden paskaloisten vuoksi.
Meidän perhe ainakin muuttaa pois tästä paskasta.
Hyvä veto. Jääköön kallispalkkaiset johtajat ja elättimatut Helsinkiin.
Vitun työttömät jätepskat.
Entä jos sinäkin annat omaisuutesi maagisesti hyväntekeväisyyteen. Jäät työttömäksi. Rakennat vuosia ovipönkkää ja et uskalla töihin. Olet loinen. Menet töihin. Palkkatyön raha hyväntekeväisyyteen ja kun taas työtöj YTK loinen niin siltikään ole ihmisarvoa. Satoja ja satoja tunteja vapaaehtoistyötä ja silti vihataan. Jepjep.
Ihmiset VIHAA kun mulla ei kai ole ikinä edes ollut tuhansia euroja rahaa edes.
Kohta 40v ja ei koskaan tilillä edes 2500e rahaa?
Vihaa. VIHASTUTTAA RAITIS MIES. HYI.
PITÄÄ KULUTTAA. JUODA VIINAA. AUTO.
Mee kerää pulloja ja siivoo roskaa. Teen tätä niin hyvä ettei Komppuun käydä. Osa nakkaa auton ikkunasta roskat eteeni. Osa nakkelee tölkkejä ohiajavista autoista. Kiitos niistä. Saan sillä kaalia mitä rouskuttaa.
Vihaa vihaa vihaa. Siksikö työttömiä vihataan kun ollaan epävarmoja omasta paikasta yhteiskunnassa? Naapuri vihaa niin minäkin vihaan?
Työtön hakee 0/kk kidutettuna töitä koska pakko niin silti vihataan. Jos ei hae niin silti vihataan. Ihan sama mitä tekee niin aina vihataan. Entä jos sun paras kaveri leimataan ja työttömyys kutsuu vihaat sitten sitäkin. Vihataan että ei leimata. Onko salaisuuksia aivoissa ja vihataan niin lujaa että se suojaa leimalta. Entä jos kaikki saa leiman tulevaisuudessa silti. Kaipaisitko myötätuntoo? Sinäkin jolla korvat alkaa soimaan huomenna kun heräät? Vihataan lisää äkkiä ettei vaan omat korvat soi ja PALJASTU ....... menneisyydestä. Entä jos korvasi soi jo nyt etkä sitä edes itse kuule!
Entä jos minä lapin somali olen olemassa että nostan vihaajia esille ja ne leimataan. Tämä on minun työni. Kirjoittaa ihmisoikeuksista ja kristillisestä uskostani. Yritän pitää moraalia yllä. Maailma hukkuu saastaan ja paskaan silti.