Oinonen: "Olemme kohta satiaispuolue"

42540
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 42

Vanhimmat

Muistan+kun+joitakin+vuosia+sitten+Soini+ILtalehdessä+uhosi+kuinka+hän+ei+välitä+kannatuksesta+mitä+hän+uskonasioissaan+sanoo.+No,+nyt+se+alkaa+näkyä.Otan+esim+kun+Israel+moukaroi+sairaaloita+ja+lastentarhoja+ja+meidän+tv+näytti+lapsia+ym+kuolleena+tv-ssä+Soini+oli+ainoa+joka+hihkui+onnesta.+Kepu+ja+kok+hiljaa.+Niin+toinen+toope+päivi+Räsänen.+minusta+lähi-idän+sotkut+on+sellaista+touhua,+että+suomalaisten+ei+kannata+kauhesti+hirnua+uskossaan+koska+molemmista+osapuolissa+on+syynsä.Toinen+seikka+Tynkkysen+kanssa++tappelu+johti+nuorten+lähtöön+puolueesta.Naiset+kaikonneet+koska+tällaisilla+Lähi-idän+jutuilla+herkuttelu+ja+uskovaisuudella+ym+aborteilla+ajanut+naiset+pois+äänestäjäkunnasta.Ollaan+mitä+mieltä+tahansa,+niin+nyt+jos+koskaan+Soini+hyllylle.+Koska+kuntavaaleista+tulee+raju+tappio.+Jos+johto+ei+vaidu+eduskuntaa+vaaleihin+mennessä,+niin+10+paikka+alkaa+olla+tiukassa+seuraavassa+eduskunnassa.+Nyt+Jussi+Niinistö+pj+jaksi,+että+edes+saadaan+12-13+%+kannastus+takaisin..

1Äänestä
  • Loppuupaha ainaki se pSS rähinä & kähinä kuntatasolla.

    1Äänestä

Juu. Tarvitaan puheenjohtajaa, joka ei taivu. Sanoo älykköpersu.
Siinä hän on täysin oikeassa. Soini ei taatusti taivu.

Ja jälleen kerran vika on mediassa, joka ei kehu Persujen suuria saavutuksia hallituksessa.

Äänestä
  • Tuskimpa vika on valtamediassa vaikka se kyllä puolueellinen on ollut aika räikeästikkin usein.

    Äänestä

  • Joo mutta tuskin media sentään tauteja levittää. Satiaiset siirtyvät ihmisestä toiseen ihokosketuksessa, seksuaalisessa kanssakäymisessä tai vaatteiden välityksellä.

    1Äänestä

Voi olla että JOKU suuttuu. Ja sanoo "EI PIDÄ PAIKKAANSA"

Äänestä
  • SIITTÄ huolimatta Penakin saa olla vielä ainakin 2v8kk. Ja valitaan ehkä uudestaan.
    Äänestäjät ratkaisee ei isä aurinkoinen.

    Äänestä

Perussuomalaisesta puolueella näyttää olevan ainoa ja päämäärä, että ennen seuraavia vaaleja Soini saa sen Englannin suurlähettilään viran.
Kaikki keskeiset vaalilupaukset on petetty ja varsin ikävällä tavalla.
YLE raakkuu joka päivä monelta kanavalta PS:ää.

1Äänestä

Pentti pääsi antamaan vähän Timpalle takaisin. Potkukelkka kaivelee vieläkin.
Pentti ei pääse enää eduskuntaan. Seuraavissa vaaleissa Pentti jää rannalle, - Herajärven rannalle.

1Äänestä
  • Eipä sinne pääse erittäin moni muukaan persveivari.

    Äänestä

  • Minkä ikäinen Pentti on sitten kun seuraavan kerran pyritään.

    Äänestä

  • Vajaa_70 kirjoitti:

    Minkä ikäinen Pentti on sitten kun seuraavan kerran pyritään.

    Noin 70 hujakoilla, joten jatkokausi mahdollistaisi jo mukavan eläkkeen. 74-75 vuotiaana on mukava aloitaa matkustelu myös uuden ajoneuvon hankinta siinä iässä on kokemuksena varsin miellyttävä. Siihen kun ottaa huolenpitosopimuksen, niin ennen 80 vuotispäivää ei tarvitse käsiä liata.

    Äänestä

hakkiksen sahalla sorvattuja jytkytappeja kaupan

Äänestä

Satiaisten on nyt ryhdistyttävä ja alettava kuhista oikein vahvana oppositiona hallitus-Audien hohtavanpuhtaissa penkeissä...

1Äänestä

"Takiaispuolue" olikin aina vähän liian hempeän kukkaismainen nimitys rehdi(ttömä)nrempseille perSSuille?

1Äänestä

Oinonen aivan oikeassa,millä asioilla päästiin pinnalle.Ei tällä Soinin petturipolitiikalla pitkällepäästä.Perkele,ennen vaaleja kansaa petkutettiin ja
puhuttiin paskaa,kyllä tämä kostautuu.Ei ollut Soinilla järkeä hoitaa asioita,kyllä
kansa tietää.

Äänestä

Petkuhuiputuspuolue persut ei pysty nousemaan millään nyt, kun Soini on pakotettu jättämään sutkautuksensa ja hänen henkinen tilansa on muutenkin kääntynyt muistuttamaan dementikkovanhusta. Soini ei töppäystensä jälkeen houkuta uusia äänestäjiä ja entisetkin ovat ottaneet jalat alleen.

Oman uskonnollisen vakaumuksen korostaminen luo Soinin toiminnasta tahattoman humoristisen kuvan. Soini hakee huomaamattaan - tai täysin tarkoituksella - uskonnosta oikeutuksen mielipiteilleen ja on olevinaan jonkinlainen jumalan edustaja maan päällä. Normaali ihminen ottaa huomioon sen, että uskonnollinen vakaumus on omantunnon kysymys eikä sen avulla kannata yrittää perustella mitään. Sen sijaan Soini ilakoi Israelin sotarikoksilla ja jahtaa homoja omaan vakaumukseensa vedoten.

Täysin ristiriidassa Soinin uskonnollisuuden kanssa on samaistuminen Matti Putkosen retoriikkaan ja Putkosen raiskaustuomion sivuuttaminen olankohautuksella. Ei ihme, että persuissa ei juuri naisia näy.

Äänestä

Oinonen ei unohda eikä tarvitsekaan unohtaa. Soini on niin syvällä oman narsisminsa loisteessa, että nollaa julkeasti ja julkisesti kaikkien muiden työt persujen hyväksi. Soinin ihmiselle hyvä selkäpuukko on tunnettu kautta maan ja sellainen törröttää aika monen itsensä puolueelle uhranneen veteraanin selässä.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014040318179547_uu.shtml

Äänestä

Kovin on hiljaa Pentti istunut takarivissä. HysHysHysHys........................

Äänestä

  • Sitä onkin ihmetelty et miksi Oinonen on pysynyt hiljaa....

    Äänestä

  • puhekiellossako kirjoitti:

    Sitä onkin ihmetelty et miksi Oinonen on pysynyt hiljaa....

    Pieni punoitus ja hissunkissun takarivissä. Jostani junavuoroista yritti kerran selittää.

    Äänestä

  • Erittäin jännityneenä, puheesta puuttui täysin se tahtotila ja "reipasäänisyys" mistä nyt hiljaiseksi hiireksi muuttunut Oinonen tunnettiin.

    Äänestä

Isä Timon konjakkipierut vetävät hiljaiseksi?

Äänestä

Ja persuilla sitten lieneekin edessä hajoaminen kirppuihin lopulta?

Äänestä

Persut ei ole enää kohta edes "satiaispuolue" kooltaan vaan pikemmin bakteeri.

Äänestä

Ministerimies räplää puhelinta istunnon aikana.

Äänestä
  • Kukaan ei voi sitä kieltää, ei kukaan, ei koskaan.

    Äänestä

  • Iso osa kuitenkin on Soinin talutusnuorassa.

    Äänestä

Kusetuksella on lyhyet jäljet ja äänestäjän voi pettää vain kerran.
Luottamuksen kun pettää niin petturin on turha tulla selittelemään sen jälkeen yhtään mitään.

Näin on jo käynyt persuille ,mitään pelastettavaa ei enää ole kun kaikki äänestäjät on petetty.

Juudas puolue olisi oieka nimitys tälle pellelaumalle. SJP = Suomen Juudas Puolue

Äänestä
  • Meinaatko, että päällikkö pistää kusettajat ojennukseen.

    Äänestä

Vasemmistoliitto on jo ohittanut persut kannatuksessa, seuraavaksi onkin RKP:n vuoro ohittaa persut, eroa on nimittäin RKP:n ja perussuomalaisten välillä enää pari prosenttiyksikköä.

Kun rkp on mennyt persujen ohi, kisaa persut kd:n kanssa pienimmän puolueen paikasta. Siinä on se mitä jytkystä on jäljellä.

Äänestä
  • Uskonto pois politiikasta ja mamumiehet takas hiekkamaahan.

    Eikös Norjan pääministeri hoitanut rajat kiinni?

    Äänestä

Persujen työnäyte on nähty ja huonoksi havaittu. Markkinapuheet olivat kyllä hulppeita, mutta poliittinen ammattitaito nolla. Äänestäjät ovat hynälleet persut, eivätkä takaisin tule. Persut lupasivat pelastusrenkaan, mutta heittivätkin myllynkiven kansalaisten kaulaan. Sellainen pettymys ei unohdu.

Äänestä
  • Kyseessä informaatiokatkos, hyvät teot eivät ole tulleet riittävän hyvin äänestäjien tietoon. Työmiehen tunti on paikka jossa näitä asioita käsitellään.
    Kyllä moni köyhä on enemmän kun kiitollinen takuueläkkeen tuplanoususta, yleveron poistosta, omaishoidontuen noususta ja siittä että herrojen ökyveneille tuli vero.

    Äänestä

  • Perseiden tapauksessa on ollut vuosien informaatiokatkos, puhumattakaan härskistä pettämisestä. Onneksi koko pellejengi haihtuu puoluekartoilta.

    Äänestä

  • Arvostan Terhon tekemää hallitusyhteistyötä.

    Äänestä

  • Niin sitä uusliberalismia minkä takia persujen kannatus on nyt mitä on. ;) Sadepäivä tänään joten täytyy vaihtaa kääntötakkia toistpäin ettei kastu, heippa. :)

    Äänestä

Olisi kannattanut uskoa Oinosen sanaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


1781 kirjoitti:

Harvinaisen hyvä oivallus Oinoselta. Heh.

http://yle.fi/uutiset/perussuomalaisten_pentti_oinonen_jos_ei_meno_muutu_olemme_kohta_satiaispuolue/9086233

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu