Puolustusministeri Enestamin mielestä Suomen kansa on liian tyhmä pystyäkseen äänestämään Suomen Nato-jäsenyydestä.
Eikö hän huomaa, että hänetkin on tuo tyhmä kansa äänestänyt eduskuntaan aikanaan.
Kun kuuntelee tuon miehen ylimielisyyttä, alkaa tosiaan uskomaan, että ainakin hänen valitsijansa ovat olleet täysin arvostelukyvyttömiä.
Suomenruotsalainen on alkanut leikkimään lilla-Hitleriä - hänkin.
Ei muuta kun kansanäänestys käyntiin vain.
Jos kansa on tyhmää, on sitä opetettava.
Demokratian pelisääntöjä on noudatettava.
Eikö hän huomaa, että hänetkin on tuo tyhmä kansa äänestänyt eduskuntaan aikanaan.
Kun kuuntelee tuon miehen ylimielisyyttä, alkaa tosiaan uskomaan, että ainakin hänen valitsijansa ovat olleet täysin arvostelukyvyttömiä.
Suomenruotsalainen on alkanut leikkimään lilla-Hitleriä - hänkin.
Ei muuta kun kansanäänestys käyntiin vain.
Jos kansa on tyhmää, on sitä opetettava.
Demokratian pelisääntöjä on noudatettava.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Olen Enestamin kanssa samaa mieltä, suomalaiset ovat tyhmiä. Mikään muu kansa ei olisi purematta niellyt kaikkea sitä sontaa, jota meille on tuputettu. Pitkin Eurooppaa porukat ovat nousseet barrikadeille taistelemaan milloin mitäkin "uudistusta" vastaan mutta täällä Suomessa vain ollaan kuin lampaat ja totellaan kiltisti päättäjiemme lanseeramia milloin minkäkinlaisia ideoita. Toki päättäjämmekin ovat samanlaisia vähä-älyisiä kuin mekin: kansalla on juuri sellaiset johtajat kuin se ansaitsee! M.O.T.
Voivoi.Tarkoitatko ettei enää mitään ole tehtävissä?
No sitten laitetaan koko Suomi Amerikan tukikohdaksi ja atomivoimala-autiomaaksi.
Enemmän Natoa ja enemmän ydinreaktoreita.
Otetaan tänne keskitysleirejä terroristeille vielä niin saadaan pientä bonusta ja Bush sanoo, että Finland is a good country, yeh.
Niinpä, Suomi-neidon ainoa mahdollisuus pärjätä maailmalla on kait mielisteleminen isommille ja vahvemmille herroille.
Niin se.
Siksi tarvitaan päätöksentekoon harkintta ei tunteilua !!!!
Sitä minäki.Kyllä se tyhmyys siellä ruottalaisella alueella tiivisty sinä hetkenä kun ihmiset tuollaisen tollukan eduskuntaan äänestivät.
Nyt ei sitten enää äänestäjiään tarvitsekaan.
Sillälailla.
kansa on tyhmää ja ei usko ennen venäläiset hyökkää
olisi jo oikea aika pitää kertausharjoitukset koko kansalle ettei sotatila tule yllätyksenä
naapuriss nimittäin asuu peto joka on hyökkäämässä TÄNNE
Veropakolaiseliitin sotilasliittoa ei aleta rahoittamaan piste.
Mitään kansanäänestystä ei tarvita, koska selkeä, suuri enemmistö Suomen kansasta vastustaa, syystäkin, jenkkien epädemokraattista, mielivaltaista, lapsia ja siviilejä murhaavaa, eilispäivän sotilasliittoa, jonka nettomaksajaksi Norja ja konkurssikypsä jenkkilä, nyt Suomea äärioikeiston porvaripoliitikkojen kautta koettaa painostaa.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288454517803.html
Valtakunnanoikeus on oikea osoite, natopainostusta tekeville poliitikoille. Rikkovat Suomen perustuslakia.