löytyi mielenkiintoista suomenkielinen teksti! Mitä mieltä Keuruun väki, onko Raamatullista?
https://www.youtube.com/watch?v=S8oK2WF5ucw&list=PLDQGA4vEj81YmXWvmLj2GIEjwhfyBeoof
Ylistysmusasta ja joogasta
7
146
Vastaukset
- Kiinnostunut_
Missä täällä on se pätkä joogasta? Taitaa olla pitkä sarja, kokonaanko pitää katsoa..?
Mikä linkki joogaan? - Arizona.Brother.2016
JOOGA ON TIE HELVETTIIN!
- näin.pitää.olla
Mitennii, sehän on itse tutkiskelua esim. Buddhalaisuus joka perustuu filosoviaan eikä jumaliin. Kouluissa opetetaan nykyään elämänkatsomusta oppiaineena.
näin.pitää.olla kirjoitti:
Mitennii, sehän on itse tutkiskelua esim. Buddhalaisuus joka perustuu filosoviaan eikä jumaliin. Kouluissa opetetaan nykyään elämänkatsomusta oppiaineena.
Buddhalaisiin oppeihin ja Jeesukseen ei voi uskoa yhtä aikaa, koska ne kieltävät toisensa. Vastaavasti uskova ei voi osallistua tällaiseen ja pysyä Jeesuksessa. Buddhalaisuus on kolmiyhteisen Jumalan kieltävä uskonto, jossa mm. valaistuminen on epäjumaluutta.
- näin.on
Mr.Johannes kirjoitti:
Buddhalaisiin oppeihin ja Jeesukseen ei voi uskoa yhtä aikaa, koska ne kieltävät toisensa. Vastaavasti uskova ei voi osallistua tällaiseen ja pysyä Jeesuksessa. Buddhalaisuus on kolmiyhteisen Jumalan kieltävä uskonto, jossa mm. valaistuminen on epäjumaluutta.
Epäjumallisuus tai jumallisuus on ihmisestä itsestään lähtöisin. Ajanmyötä ihmisten viisaantuessa riittänee elämänkatsomus koska usko jumaliin hiipuu koko ajan.
- MaitoaJunalla
Tuossa vielä suomenkielinen vanha kasetti Youtubesta. Olkaa hyvät, Siunausta!
https://www.youtube.com/watch?v=IXx15JL0CLU&feature=youtu.be - fatherheart
Uusi ilmestys! FIRE!
www.katjastefanovic.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2585681NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1375165Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku284918Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1292207- 4051867
Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova541784Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann181732HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a951715- 991483
Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3981401