Jo viides venäjän sukupolvi rukoile USAromahtumise

ValehtelevaVenäjä

Venäläiset syntyy ja kuole jo viidessa sukupolvessa odottaen USA talouten luhistamisesta. Typerät ryssät kuka jos ei jenki pelasta teidät nälän hädästä kun ei jenkit?
Ensi vuona ryssät taas romutta taloutensa. Kun nyt ne aja traktorilla suomen juston pälle, minä henkilökohtaiseksi tein kaikinsa ettei humanitarinen apua pääse Suomesta Venäjälle kun lähes 100% venäläisia tuke Putinin ulkopoliitikkaa.

15

310

1Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • äkhijäihäihh
    • no.jaa.....hmmm

      Visioita USAn romahduksesta näkee tosiaan ajoittain. Sellaiset visiot ovat usein toiveita, jotkut vaan haluaisivat nähdä USAn menettävän asemansa. Tietysti maailma muuttuu, mikään ei ole lopullisen pysyvää. Todellinen tulevaisuuden näkeminen kuitenkin perustuu vankkoihin tietoihin, joskus ehkä vähän selittämättömiinkin kykyihin.

    • ottakaa-iisisti

      Vielä se USA sitkuttelee tuossa muiden mukana.

    • Juurexson

      Saattaisi olla jonkunlaisesta psykologisesta projisoinnista kyse. Kun Neuvostoliitto romahti, niin sitten ajatuksissa projisoidaan sitä romahdusta muuallekin. Mutta oikean maailman asiat eivät tapahdu projisointien ja illuusioiden mukaisesti.

      • Voi kumpa nämä palstan ruplahoratsut ymmärtäisivät saman ... . ;-)

        IMHO.


      • huomautttaja
        44.Div kirjoitti:

        Voi kumpa nämä palstan ruplahoratsut ymmärtäisivät saman ... . ;-)

        IMHO.

        Toivoa tietysti sopisi että sinä hemorroidi broidi ymmärtäisit edes jostain jotain, mutta ei, ei sitten millään. No, sinulla onkin pää umpiluuta, b-mies.

        Oletkos kokeillut nyrkkeilijän uraa? sinulla voisi olla saumaa, katsos kun ei sinua voisi tyrmätä, kun ei ole tajua mitä menettää.

        Laitoin kohteliaasti tällä kertaa ettet pelästy taas ja pasko housuihisi.


      • siirrätkö.pois
        huomautttaja kirjoitti:

        Toivoa tietysti sopisi että sinä hemorroidi broidi ymmärtäisit edes jostain jotain, mutta ei, ei sitten millään. No, sinulla onkin pää umpiluuta, b-mies.

        Oletkos kokeillut nyrkkeilijän uraa? sinulla voisi olla saumaa, katsos kun ei sinua voisi tyrmätä, kun ei ole tajua mitä menettää.

        Laitoin kohteliaasti tällä kertaa ettet pelästy taas ja pasko housuihisi.

        Tekstisi tuli väärään osastoon, voisitko siirtää sen tänne:


        https://keskustelu.suomi24.fi/ajanviete/vitsit/huumoritekstit


      • huomautttaja kirjoitti:

        Toivoa tietysti sopisi että sinä hemorroidi broidi ymmärtäisit edes jostain jotain, mutta ei, ei sitten millään. No, sinulla onkin pää umpiluuta, b-mies.

        Oletkos kokeillut nyrkkeilijän uraa? sinulla voisi olla saumaa, katsos kun ei sinua voisi tyrmätä, kun ei ole tajua mitä menettää.

        Laitoin kohteliaasti tällä kertaa ettet pelästy taas ja pasko housuihisi.

        Vastaappa nyt reilusti, rääpäle, että montaako kupansyömää k*llinuppia pitikään lutkuttaa, että sait kehitettyä oikein fetissin visvaan, joka mieltäsi hallitsee, siellä peräkammarissa nysäm*llkkuas nyplätessäsi?.
        Että oikein B-rapun poikia ja nyt nostit vielä framille ulosteetkin. Oi voi ... ei käy tuollaista monioireista kateeksi pätkääkään. Ja edellenkin .... pysyhän kaukana lapsista.

        Umpityperästä ulosannistas päätellen olet saanut riittävästi iskuja hemorroidiisi, joka luihuilla hartioillas keikkuu, useita kontuusioita on jäänyt hoitamatta ... jäljet näkyvät selkeästi ulkopuoliselle.

        Älä menetä, surkimus, toivorikkauttas ... millää lail. ;-)

        IMHO.


    • VoiNoitaPoloisia
    • hyvin.menee

      Venäjän talous on vaikeuksissa, trolli pyrkii aina kääntämään katseet pois kotimaan ongelmista.

    • riimisi-rupiset
    • Hydtyohchx

      Ainoa suurvalta, joka on romahtanut on Neuvostoliitto. Eikä Neuvostoliiton raunioille perustettu Venäjäkään kovin häävisti ole pärjännyt.

      Enemmän Venäjän romahtamisesta on ennusteita kuin USAn. Venäjän romahdusta pidetään jopa todennäköisenä, mutta USAn ei. Syynä tietysti talouden ja yhteiskunnan kehittyneisyys ja Venäjän kehitystä ja taloutta estää kehittymästä järjetön satsaus sotavoimiin ja demokratian ja oikeusvaltion puute ja tilanne näiltä osin vain pahenee.
      USAssa on nyt hyvinkin taantumuksellinen ja demokratiaa ja vapauksiakin väheksyvä presidentti, joka elää mahdollisesti jossain kaukana menneisyydessä, mutta USA on toimiva demokratia, jossa presidenttikäön ei voi tehdä mitä tahansa. Siksipä Trumpin aiheuttamat vahingot ovat melkoisen vähäisiä ja hallittavia.

      Luottamus USAankin on ehkä hieman vähentynyt, mutta ei USAn talouteen. Luottamus Venäjään on kokolailla totaalisesti hävinnyt.

    • Outoa-on
    • LopaaliNousukausi

      Analyytikon mielestä USA ei aivan vielä ole romahtamassa.

      https://tinyurl.com/y9odlmec

      "Globaali nousukausi on jatkunut jo pitkään. USA:ssa nousukaudesta on tulossa kaikkien aikojen pisin ensi vuoden kesänä. Selkeitä merkkejä nousun käännöksestä ei vielä ole, ja kasvu itse asiassa näyttäisi kiihtyvän tänä vuonna. ..."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4913
    2. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1555
    3. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      12
      1469
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1391
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      7
      1119
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      95
      1027
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      40
      947
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      298
      915
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      150
      810
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      278
      729
    Aihe