Kipu kaulassa leuan alla

Jennnisss

Mitä ihmettä tämä voi olla?
Olen 27 vuotias nainen, vasemmalla puolella kaulaa tuntuu sykkivää kipua. Välillä kipu tuntuu korvassa asti. Kipuilu jatkuu yleensä koko päivän mutta ei tule joka päivä, saattaa olla esim viikon pois.
Kipu alkoi noin 3kk sitten kun kävin hammaslääkärissä. Ensin kipu oli enemmänkin korvassa mutta nyt siirtynyt kaulalle..en osaa oikein edes paikantaa kipua kun välillä se tuntuu leuan alaosassa ja välillä kaulalla. Omasta mielestäni kohta on myös turvonnut tai siellä on jokin patti mutta kaksi eri lääkäriä on tutkinut ja sanonut ettei tunne mitään.

Pelottaa, että jotain vakavaa :/
Kipulääke ei auta kipuun, kokeiltu on.
Onko kellään kokemusta tälläisestä?

2

266

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • siellätullut

      Oletko siihen hammaslääkäriin ollut yhteydessä?

    • Jenniissss

      En ole ollut yhteydessä. Tai olen käynyt hammaslääkärillä viimeksi maanantaina eli viikko sitten mutta en sanonut hänelle mitään asiasta koska ajattelin ettei hän tiedä tuollaisesta asiasta mitään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihana on nähdä edes ohimennen

      Mitenköhän mies sua voisi lähestyä❤️? Oon lääpälläni suhun mutta en uskalla lähestyä vaikka vilkuilet ja huomaan että su
      Ikävä
      153
      7820
    2. ymmärrätkö miksi minua sattui?

      Vinkki, jätit tekemättä jotain.
      Ikävä
      61
      4380
    3. Mies, mua jotenkin kiinnostaa

      Että osaatko sä ollenkaan höllätä? Ootko aina kuin persiille ammuttu karhu. Pohtimassa muiden vikoja?
      Ikävä
      140
      3993
    4. Aamu on aina iltaa viisaampi.

      Hyvää huomenta rakas. Ajattelen sinua taas ja yritän keksiä keinoja luoksesi. Satuttaa, kun unohdan sinua joka päivä ene
      Ikävä
      23
      3912
    5. Moi kuumis.

      Just ajattelin sua. Oot mun rauha, turva ja lämpö. Olet monia muitakin asioita, mut noita tartten eniten. Pus.
      Ikävä
      42
      3310
    6. Saattaisimme olla yhdessä

      Vaarallinen yhdistelmä. Käsitin, että meillä molemmilla on samanlaista historiaa... Siitä huolimatta haluaisin kokeilla
      Ikävä
      38
      3218
    7. Juuri sinut kainaloon haluaisin nyt

      Sydän sykkii vain sinulle Sinä olet se jota kaipaan Sinä olet se josta uneksin Jos sinun rinnallesi jäädä saan Tän koko
      Ikävä
      25
      3205
    8. Miten hyvin tunnet kaivattusi?

      Mikä hänessä kiehtoo? Asiallisia vastauksia kiitos. 🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      48
      2933
    9. Milloin olisi sinun ja kaivattusi

      Kaunein päivä? Kamalin hetki? Miksi? Kumpaa pyrit muistelemaan? Kumpi hallitsee mieltäsi?
      Ikävä
      42
      2731
    10. Oletko joutunut kestämään

      Mitä olet eniten joutunut kestämään?
      Ikävä
      49
      2484
    Aihe