Maahanmuuttokriitikoiden islamofobia

Maahanmuuttokriitikko ei erota ääri-islamia islamista.

Eikä kukaan maahanamuuttokriitikko tuomitse muiden uskontojen nimissä tehtyjä kauheuksia.

Kummallista sakkia.
59392
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 59

Vanhimmat

-Eipä ole kuulunut pahemmin muiden uskontojen nimissä tehdyistä kauheuksista viime aikoina.
-Lontoon pahimman terrorihyökkäyksen tekijät olivat Englannissa syntyneitä, pitkälle lukeneita ja taloudellisesti menestyneitä, varakkaiksi luonnehdittuja. Niitä olivat monet luulleet ns. maltillisiksi islamilaisiksi. Samoin useat muutkin islamilaiset terroriteot ovat olleet ns. maltillisten muslimien tekemiä, eivätkä mitään syrjäytyneiden radikalisoitumista.

Äänestä


  • wedrftgh kirjoitti:

    Montako+prosenttia+muslimeista+on+terroristejä?+Aika+vähän.Esim:Non-Muslims+Carried+Out+More+than+90%+of+All+Terrorist+Attacks+in+Americahttp://www.globalresearch.ca/non-muslims-carried-out-more-than-90-of-all-terrorist-attacks-in-america/5333619

    Muslimeita+on+USA:ssa+1,5+%,+mutta+silti+ne+tekevät+lähes+10+%+USA:n+terrori-iskuista.+Entä+Euroopassa?+Muslimeita+10+%+mutta+tekevät+lähes+100+%+terrori-iskuista.+Kakkos+sijaa+pitävät+vasemmistovihreät,+ja+se+hieman+laskee+muslimiterroristien+prosentteja+sadasta+%+vähän+alle+sataan.

    Äänestä


  • edsdfsdf kirjoitti:

    Kristittyjen terrorismin uhrit viimevuosisadalta (100 milj) vs. muslimi terrorismin uhrit (2 milj):

    http://www.juancole.com/2013/04/terrorism-other-religions.html

    Onpa luotettava tieto, kun Stalin ja Hitler kuulemma taistelivat kristittyjen puolesta. Kyllähän sitä melkoiset luvut saa kun laskee kaikki ei-muslimien teot kristittyjen teoiksi.
    Muslimit ovat yksilöitä, mutta kaikki muut saa yleistää miten haluaa ja syyllistää kollektiivisesti, sitäkö yrität sanoa?

    Äänestä



  • Kun muslimeista puhutaan, niin terroritekoja tekevät ääri-islamistit, eli poliittisen islamin kannattajat. Kaikki islamistitkaan eivät ole terroristeja, ainoastaan se ääripää. Tietenkään kaikki äärimuslimit eivät näytä tai kuulosta sellaisilta. Jos suunnittelee terroritekoja, niin toki sitä kannattaa peitellä lähipiiriltäänkin.

    Tavalliset muslimit haluavat vain elää rauhassa. Tiedän sen, koska olen asunut vuosikausia muslimimaissa. Terroristien uhreista suurin osa on muslimeja, mutta jostain syystä tämä fakta ei kiinnosta ketään. Moniko tietää, että esim. New Yorkin terrori-iskussa kuoli yli 500 muslimia, suurin osa pakistanilaisia.

    Ääriajattelu on aina vaarallista, ihan sama tapahtuuko se suomalaisen vain ulkomaalaisen päässä.

    Äänestä

  • "-Eipä ole kuulunut pahemmin muiden uskontojen nimissä tehdyistä kauheuksista viime aikoina."

    Intialainen kastijärjestelmä sortaa satoja miljoonia ihmisiä päivittäin. Alinta kastiluokkaa pidetään niin saastaisina, ettei niihin saa ottaa muut kastit kosketuskontaktia.

    Alinta kastia ei palkata normaaleihin palkkatöihin, vaan he joutuvat elättämään itsensä kaiken maailman paskanlapioinnilla äärimmäisessä nälkäköyhyydessä.

    Islamilainen yhteiskuntajärjestelmä naisten säkittämiseen tuntuu tuohon verrattuna suoraan tasa-arvon paratiisilta.

    Äänestä

Kysy vaikka Ruotsalaisilta.

Äänestä

G.W. Bush on kuulemma uudestisyntynyt kristitty...onko tehnyt kristillisiä hyveitä.

Äänestä

Miksi katolisten porukoiden tekoja ei tuomita?

Äänestä
  • Huutako ne jumalansa nimeä, kun he hyökkää puukko kädessä
    ihmisjoukkoon

    Äänestä

Erottaako suvakki jo rajalla islamistin ääri-islamistista? Kerro meillekin se ero.

Äänestä
  • Niin, ja millä tavoin tavallinen islam on hyväksi Suomelle? Jokainen muslimihan on koraanin sekoittama ja saattaa milloin tahansa pimahtaa maltillisesta maltittomaksi. Onko esimerkiksi paljon mediassa ollut muslimihörhö, kaapuakka Mariam tällainen "maltillinen" muslimi haukkuessaan poliiseja ja suomalaisia natsisioksi, vai kuuluuko maltittomiin muslimeihin? Ainakin hän on sivistymätön suvaitsematon muslimi. En kaipaa hänenkään laisia maahamme.

    Äänestä

  • maltillinen_maltiton kirjoitti:

    Niin, ja millä tavoin tavallinen islam on hyväksi Suomelle? Jokainen muslimihan on koraanin sekoittama ja saattaa milloin tahansa pimahtaa maltillisesta maltittomaksi. Onko esimerkiksi paljon mediassa ollut muslimihörhö, kaapuakka Mariam tällainen "maltillinen" muslimi haukkuessaan poliiseja ja suomalaisia natsisioksi, vai kuuluuko maltittomiin muslimeihin? Ainakin hän on sivistymätön suvaitsematon muslimi. En kaipaa hänenkään laisia maahamme.

    Millä tavoin oma ahdasmielinen ajattelusi on hyödyksi Suomelle tai ihmiskunnalle? Puhut samalla itsestäsi kun puhut muslimeista. Sinulla ei ole alkeellisintakaan sivistystä, muutoin esittäisit asiasi kehittyneemmällä tavalla. Suomi ei kaipaa ahdasmielisyyttä, ihan sama esiintyykö se rasismin, ateismin tai uskonnon nimissä.

    Äänestä

  • patakattilaasoimaa kirjoitti:

    Millä tavoin oma ahdasmielinen ajattelusi on hyödyksi Suomelle tai ihmiskunnalle? Puhut samalla itsestäsi kun puhut muslimeista. Sinulla ei ole alkeellisintakaan sivistystä, muutoin esittäisit asiasi kehittyneemmällä tavalla. Suomi ei kaipaa ahdasmielisyyttä, ihan sama esiintyykö se rasismin, ateismin tai uskonnon nimissä.

    Hah, siinä varsinainen "laajamielinen" tollo! Kerro nyt minulle ahdasmieliselle, millä tavoin Suomi hyötyy tänne tulleista usein paperittomista kehitysmaamuslimeista? Saavatko nämä kaapuihmiset tuntemaan itsesi valistuneeksi ja sivistyneeksi? Seuraa nyt hyvä pösilö, mitä muslimivaltioissa tapahtuu. Ihan päivittäin. Ei nämä toistaitoiset muuksi muutu, vaikka niitä miten koetetaan täällä opettaa sivistystavoille.
    Vai ei minulla ole alkeellistakaan sivistystä? No esimerkiksi historian tiedoissa päihitän tuollaisen nulikan mennen tullen.

    Äänestä

Erota, kun totuudenHenki puuttuu, että ns. "maltilliset" muslimit toimivat ääri-islamitien huoltojoukkona, ja piilottelevat n. 3000 viranomaisilta kateissa olevaa jihadistia SUOMESSAKIN !

Äänestä
  • Linkki?

    Äänestä

  • älänyt kirjoitti:

    Linkki?

    Missäs muualla ne olisivat piilossa,-kerrohan IHAN ITE.

    Äänestä

  • Ota lääkkeesi. Vainoharhasi alkaa olla itsellesi vaarallisella tasolla.

    Äänestä

Varmasti tuomittaisiin muiden uskontojen kannattajien terrori-iskut, mutta kun niitä ei ole Euroopassa tapahtunut. Siis suvakin mielestä pitäisi jättää tuomitsematta muslimien tekemiset tällä perusteella.
Islamofobia on ääri-islamilaisen järjestön nimeltä Muslimiveljeskunta keksimä termi jolla pyritään vaientamaan kaikki kritiikki islamia kohtaan. Islam on siitä erikoinen uskonto että sillä ei varsimaisesti ole maallista, maltillista suuntausta. Oikea ja aito muslimi elää pelkästään koraanin sääntöjen mukaan, mullahien ja imaamien ohjeiden opastamana. Tietenkin asiaan kuuluu elää ei-muslimi enemistöisessä maassa matalaa uskonnollista profiilia käyttäen. Tilanne muuttu kun saavutetaan enemmistö jo pelkästään nuoremmissa ikäluokissa, suvaitsevaisuus loppuu kuin seinään. Tämä on nähty monissa Euroopan kaupungeissa.
Itsi-2 puhunut ranskalaismies osasi hyvin ilmaista asian:
http://mvlehti.net/2016/08/14/video-junes-lokka-haastatteli-itis-2-tapahtumassa-puhunutta-ranskalaismiesta-osa-6/

Äänestä
  • Älä linkkaa sontalehtiä tänne kiitos tai tulee bannia, MV on valhemedia.

    Äänestä

  • menee hyysärin ihon alle kun siellä kerrotaan totuudet hyysärien lemmikeistä.

    Äänestä

  • MV_lehti kirjoitti:

    menee hyysärin ihon alle kun siellä kerrotaan totuudet hyysärien lemmikeistä.

    Otahan venäjän trolli nyt lääkkeesi

    Äänestä

  • muslimien patjaan.

    Äänestä

  • Vai on islamofofia muslimiveljeskunnan keksimää? Johan vitsin murjasit. Ei sitä tarvitse keksiä, se jyllää tässäkin keskusteluketjussa. Säälittävää pitää mv-lehteä lähteenään missään asiassa.

    Äänestä

..ei ole tarpeen miettiä ketkä natseista oli pahoja ja ketkä hyviä..natsit ovat kiellettyjä. Aivan samoin pitäisi olla muslimien suhteen..

Äänestä
  • Mistä tätä logiikkaa sikiää? Älä ajattele, kun et kerran osaa. Menee vaan energiaa hukkaan ja muut nauraa.

    Suomalaiset voitaisiin tuon logiikan perusteella kieltää, koska jotkut suomalaiset ovat typeriä rasisteja.

    Äänestä

Mitähän hyvää alottaja näkee ja lukee kuulee islamista. Juuri kaikelle pahalle, ei kuulu tänne ei kuulu Euroopaan kaikki musliimi-maat sodassa toisiaan vastaan. "rauhanuskonto"????? Kuka idiooti tähän uskoo.Toisiaan tappaa kun eivät samaan islaamiin usko mikä ero siinä en tiedä, mutta tappavat toisiaan!

Äänestä
  • Rasismi ei kuulu sivistysvaltioihin. Sillä sivistysvaltion tunnusmerkki on, että siellä kannatetaan demokratiaa, ihmisoikeuksia kaikille sekä oikeusvaltiota. Jos puutut kenenkään uskonnonvapauteen, niin sinä olet se, joka ei kuulu sivistysvaltioon nimeltä Suomi.

    Äänestä

  • tervemenoasuomesta kirjoitti:

    Rasismi ei kuulu sivistysvaltioihin. Sillä sivistysvaltion tunnusmerkki on, että siellä kannatetaan demokratiaa, ihmisoikeuksia kaikille sekä oikeusvaltiota. Jos puutut kenenkään uskonnonvapauteen, niin sinä olet se, joka ei kuulu sivistysvaltioon nimeltä Suomi.

    Sinun sivistyvaltiossasi suositaan ja kannatetaan varmaan terrorismiakin. Ja punavihreiden vankeinhoitologiikkaa: väkivaltarikollisille mahdollisimman pieni tuomio.

    Äänestä

  • tervemenoasuomesta kirjoitti:

    Rasismi ei kuulu sivistysvaltioihin. Sillä sivistysvaltion tunnusmerkki on, että siellä kannatetaan demokratiaa, ihmisoikeuksia kaikille sekä oikeusvaltiota. Jos puutut kenenkään uskonnonvapauteen, niin sinä olet se, joka ei kuulu sivistysvaltioon nimeltä Suomi.

    Aivan! Islam on aivan saatanallisen rasistinen uskonto. Ja nyt puhe on nimenomaan kehitysmaaislamista, jota tännekin on virrannut.

    Äänestä

  • tervemenoasuomesta kirjoitti:

    Rasismi ei kuulu sivistysvaltioihin. Sillä sivistysvaltion tunnusmerkki on, että siellä kannatetaan demokratiaa, ihmisoikeuksia kaikille sekä oikeusvaltiota. Jos puutut kenenkään uskonnonvapauteen, niin sinä olet se, joka ei kuulu sivistysvaltioon nimeltä Suomi.

    niistä demokraattisesta muslimien yhteiskunnista.

    Äänestä

Miksi suvakit haluavat aina sulkea silmänsä tosiasiolta? Ketä salailu ja tosiasioiden piilottelu hyödyttää? Asioista pitäisi voida puhua avoimesti.

Tosiasia on, että kun katsoo maailmalle ja nyt käytäviä sotia, lähes kaiikki ovat islamistien aiheuttamia. Sen lisäksi Euroopassa islamistit aiheuttavat väkivallan tekoja. Joku suvakki kehtaa vielä väittää, että islam olisi jollakin lailla rauhan uskonto. Ja islam vastustaa nimenomaan länsimaista vapaata elämäntyyliä. Toope suvakki voisi joskus ajatella muullakin kuin tunteella.

Äänestä
  • Jotka saavat ison tilin mamujen hyyssäämisestä, ja jotka ovat valmiita tienaamaan itselleen rahaa,- yhteiskunta rauhan tuhoamisesta, siitä mitään välittämättä, ja vastuuta ottamatta !!!

    Poistakaa yksityiset mamujen syöttäjät, ja homma on annettava maahanmuuttoministerille, -niin hyyssääjäsuvakit häviää, kuin kamelin peru saharaan !

    Äänestä

islam ja se islam kehoittaa tappamaan kaikkien muiden uskontojen edustajat. Tutustu islamiin niin ehkä ymmärrät asian.

Äänestä

Islamin opeissa kun mainitaan tuo vääräuskoisten tappaminen. Jos uskonnollinen opus kehttaa tappamaan niin sellainen kirja olisi kiellettävä. Samoin juutalaisten tooran opit

Äänestä

"Maahanmuuttokriitikko ei erota ääri-islamia islamista"
No, voisitko ystävällisesti neuvoa, miten erottaminen tapahtuu. Entä milloin islamia tunnustavasta tulee islamisti eli terroristi? Mistä muutoksen tunnistaa? Nämä ovat tärkeitä tietoja ja jos vaikkapa Suomessa on henkilöitä, jotka pystyvät erottamaan ääri-islamin islamista, niin on heidän suoranainen velvollisuutensa maan turvallisuuden nimissä kertoa se kaikille.
Turha tulla tänne härnäämään ja ärsyttämään, vaan suu auki, että toisetkin tietää!!

Äänestä

Miksi+muuten+Kreikassa+viranomaiset+ovat+alkaneet+etsiä+mamujen++(jotka+ovat+käytännössä+tässä+muuttoallossa+lähes+100%+muslimeja)+joukosta+mahdollisia+terroristeja?+Miksi+viranomaiset+eivät+mene+etsimään+mahdollisia+terroristeja+esim.+kiinasta+tulevista+maahanmuuttajien,+thaimaalaisten+maahanmuuttajien,+Kanadasta+tulevien+maahanmuuttajien+jne+joukosta?Minä+vaan+kysyn.

Äänestä

Ei muuten kannata verrata satojen vuosien takaisia tapahtumia nykypäivään.
Nyt on nyt ja silloin oli silloin.

Jos halutaan karsia terrorismia euroopasta nyt ja tässä, ei voida mennä satavuotisia tilastoja katsomaan, että mistä niitä terroristeja kannattaa etsiä.

Äänestä
  • terroristien tekoja viimeisen 5 vuoden ajalta ja katso mikä uskontokunta on pääasiallisesti vastuussa niistä.

    Äänestä

Onko Cannesin burkinikielto uimarannalla oikeutettu? Eikö se kerro päättäjistä sen, että he epäilevät burkinin liittyvän mahdolliseen terrorismiin.
Näin on eilen uutisoitu, lukekaa uutiset.
Entä tanskan toiseksi suurin puolue, joka on alkanut keskustella lakimuutoksista, jotka toisivat maahanmuuttoon jotain muutosta.

http://yle.fi/uutiset/tanskan_kansanpuolue_haluaa_estaa_muslimien_maahanmuuton/9058850


http://yle.fi/uutiset/cannesin_rannoilta_kielletaan_musliminaisten_burkini-uikkarit/9089519

Äänestä

Oletteko muuten lukeneet eileisen uutisen

http://www.hs.fi/ulkomaat/a1470978890648

YK varoittaa demonisoimasta muslimeja.

Samassa uutisessa sanotaan maailmanlaajuisen gallupin tulokset.

Noin 40 prosenttia vastaajista halusi sulkea rajat turvapaikanhakijoilta.

Vastaajista 60 prosenttia uskoi ääri-islamistien tekeytyvän turvapaikanhakijoiksi.



Nuo yllä olevat ovat gallupin tuloksia.
Se on kumma juttu, että jos jokun päähän on iskeytynyt jokin ajatus (yleensä vihervasemmistolainen ajatusmaailma), niin sitä ajatusmaailmaa ei muuta mitkään gallupit, ei mitkään tieteelliset tutkimustulokset.

Esim. kun uutisoitiin raiskausten lisääntymisest Suomessa.

http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/raiskaukset-lisaantyivat-suomessa-viime-vuonna-ulkomaalaisten-osuus-kasvoi/717614/

niin mitä tekivät vihervasemmistolaiset. Eivät vaivautneet kunnolla edes lukemaan artikkelia, eivät vaivautuneet ottamaan selvää, että tutkimus oli luotettava.
Sen sijaan he alkoivat huuttaa ett "KYLLÄ SUOMALAINENKIN MIES RAISKAA".

Nykysuomessa ei muuten ole tarpeeksi tutkittu ns. perheen sisäisiä raiskauksia.
Ne ovat tietyissä kulttuureissa erittäin yleisiä, mutta siitähän media ei saa hiiskua.

Mistähän saisi rahoituksen tutkimukseen, jossa tutkittaisiin, onko eri kulttuureiden välilllä eroja perheissä ns. perheen sisäisissä raiskauksissa.

Äänestä

Milloin halla-aho tuomitsee breivikin teot?

Äänestä
  • Breivik on jo saanu linnatuomionsa, vai etkö tiijä. Ja hyvin monet kurkunkatkojat ovat tuomitsematta, ja vapaana,- milloinka sinä tuomitset sellaiset lusimaan ?

    Äänestä

Tuollahan se jo aikaisemmin julkituotiinkin:
"Islamofobia on ääri-islamilaisen järjestön nimeltä Muslimiveljeskunta keksimä termi jolla pyritään vaientamaan kaikki kritiikki islamia kohtaan."

Suvakeilla vastaavanlaisena terminä toimii "hrässismi".

Äänestä

Ja mistä nuo ääri-islamistit sikiävät - no islamista. Ja tappavat toisiaankin sen lisäksi, että tappavat "vääräuskoisia".

Jotakin perustavaa laatua olevaa vikaa tuossa uskonnossa on...

Äänestä

Ei ole olemassa mitään ääri-muslimeja . On vain muslimeja ja siitä kymmeniä eri muunnoksia ja suuntauksia. Rasismi ei kuulu sivistysvaltioihin, on tosi. Siksi juuri Islam ei kuulu sivistysvaltioihin koska se on ainoa uskonto joka ei hyväksy muita uskontoja vaan ratkaisee Islamin sisälläkin eri suuntauksiin kuuluvien keskuudessa riidat tappamisella. Tulette näkemään miten kristittyjen suuntauksien käy kun Islam saa enemmistönä jalansijan. Kehoitan jälleen kerran matkustelemaan maissa jossa Islam on enemmistönä. Tulette näkemään mikä sija kristityillä, ateisteilla muihin uskontoihin kuuluvilla maissa on. Mikä saa jotkut luulemaan ettei Islam olisi valtauskonto tulevaisuudessa myös euroopassa. Katsokaa heidän levittäytymistään ja seuratkaa miten he yhdistelevät kulttuurin uskontoonsa ja mitä helvettiä se elämä on varsinkin heidän naisilleen ja tyttölapsilleen. Ei-muslimi joka kannattaa Islamia täytyy olla joko narsistimies tai nainen joka haluaa leikkiä kotia ja alistua ja taantua lapsen asteelle jolloin ei ole vastuuta itsensä elättämisestä. Kumpaan ryhmään aloittaja kuuluu? Tiedoksi vielä se että, turvakodit on nyt jo täynnä näitä kotileikkejä harrastaneita muslimeiksi kääntyneitä taantuneita äitejä lapsineen.

Äänestä
  • Turha yrittää puhua järkeä. Eivät mielisairaat halua kuunnella. Nyt pitää olla suvaitsevainen. Ja se suvaitsevaisuus tarkoittaa käytännössä vain yhtä asiaa, jota suvaitaan.

    Äänestä

Ei ole muuta kuin yksi islam.

Äänestä

Kuten eräs ihminen tässä hyvin sanoi: Kaikki muslimit eivät ole terroristeja, mutta miltei kaikki terroristit ovat muslimeja.

Äänestä

Turkin Erdogan: "Ei ole olemassa maltillisia muslimeja, on vaan muslimeja!" Aloittaja on eri linjoilla. Niin tai näin, niin jokaikinen muslimimaa on henkisesti ja useimmat aineellisestikin jälkeenjääneitä takapajuloita Euroopan maihin verrattuna. Joku antirasisti saattaisi puhua islamilaisesta impivaaralaisuudesta.

Äänestä

Ei erota koska niillä ei ole mitään eroa.

Äänestä
  • Joutuuko Halal-aho vankilaan?

    Äänestä

Koko sana "islamofobia" on täysin järjetön - menee samaan kategoriaan kuin propagandistiset "populismi", "äärioikeisto" tai "tasa-arvoinen" avioliittolaki. Fobiahan on määritelmän mukaan todellisen uhkan olemassaoloon perustumaton pelko. Jos Suomessa on ihmisiä jotka todella pelkäävät islamia, tuo pelko on täysin perusteltu, ottaen huomioon sen valtavan määrän ihmisuhreja jotka tämän uskonnon seuraajat ovat lähimenneisyydessä tuottaneet. Suurin osa ihmisistä kuitenkaan ei pelkää vaan ajattelee järkevästi - miksi ehdoin tahdoin hankkia vaikeuksia? Islamisteja on mahdoton seuloa matujen joukosta, ja esimerkit muualta Euroopasta puhuvat puolestaan. Maassa on valtava määrä työttömiä ja valtion ottaa miljarditolkulla velkaa joka vuosi. Ei ole mitään järkevää syytä edes tuoda tänne tuota sopeutumatonta porukkaa elämään sosiaaliturvalla ja tekemään rikoksia.

Jos näen koiranpaskan puistossa en pelkää sitä, mutta järki sanoo että sitä ei kannata hieroa naamaan tai syödä.

Äänestä

Maltillinen muslimi on taruolento kuin joulupukki.

Äänestä
  • Linkki?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


dfghjklöä kirjoitti:

Maahanmuuttokriitikko ei erota ääri-islamia islamista.

Eikä kukaan maahanamuuttokriitikko tuomitse muiden uskontojen nimissä tehtyjä kauheuksia.

Kummallista sakkia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu