Mitä "rikkautta" eurooppa on saanut

muslimi ja ukabuga peräisestä maahanmuutosta?

Jos joku keksii niin kertokoon.
23300
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

VOK-tädit melaa mekkoon.

1Äänestä
  • Ei unohdeta bongorumpua

    Äänestä

Naiset ovat saaneet satoja miljoonia. Tavaransa. Väkipakolla.
Myös yksi kuorma-autokuski tuli. Pystyi ajamaan muutakin kuin kamelia. Unohti vaan ettei oltu aavikolla.

1Äänestä

monimuotoisia ongelmia on saatu,nautitaan nyt sairaasta eu-kiimaisesta euroopasta,jonka tila pahenee joka pvä.
pox pox ja sitä jatkuu loputtomiin.

1Äänestä

Pieni piiri poliitikkoja ja muita huijareita on tehnyt rahaa vastaanottokeskusbisneksillä.

1Äänestä

Paljon monenlaista rikkautta kuten ryöstettyjä miehiä, raiskattuja naisia, hakattuja lapsia, palaneita autoja sekä tietenkin ykkös- ja kakkoshätää metrojuniin, ostoskeskuksiin, kirkkojen seinustoille ym ihan mihin vain. Tämä vetoaa ihanasti feministiseen taidemieleeni!

1Äänestä
  • Se kuuluu monikulttuuriin.

    Äänestä

yli 100 raiskuuta, vakivaltaa, vitusti velkaa....

1Äänestä

Jännitystä elämään!

1Äänestä

Ei tule mieleen mitään hyvää ,rikastuttavaa asiaa,jos lisääntynyttä taloudellista ja turvallisuus epävarmuutta siksi lueta.

1Äänestä

Pelkästään tähän maahan valtionvelkaa lisää ensi vuonna 6 miljardia euroa, tuosta saa huoletta laskea matuturhaketouhuilujen osuudeksi 1-1,5 miljardia - ainakin sen verran.
Joka vuosi kun matupaskahulluus jatkuu niin velanotto kasvaa myös vastaavaa tahtia.
Kenties se jolta nuo rahat lainataan ja kuka aikanaan tulee niitä täältä myös takaisin karhuamaan - älkää luulkokaan että muut maat olisivat niin typeriä että alkaisivat tämän maan velkoja makselemaan, ainoastaan tämä on - se velkoja hyötyy kun pakkomyynneillä myydään sen bulvaaneille kaikki kansallisvarallisuus pilkkahintaan.
Se kerää niitä rikkauksia aikanaan sillä tavalla.

1Äänestä

Nolla plus nolla on nolla.

Äänestä

Raiskaustilastot ovat rikastuneet.

Äänestä
  • Kaikki toteutetut säästöt valuneet tähän turvapaikka ilveilyyn.

    Äänestä

Surettaa tämä rasismi.

Tuomitaan ihmisiä ihonvärinsä takia. Ei tunneta persoonaa eikä tiedetä mitään. Ihmiset on yksiöitä, onko se niin hankala tajuta?

Monesti myös hankalat olosuhteet vaikuttaa huonoihin päätöksiin mitä yksilöt voi tehdä. Kaikki tekee virheitä ja olosuhteet vaikuttaa aina miten ihmiset käyttäytyy.

Ei kaikki valkoisetkaan ole samanlaisia! Sehän on hyvä että on persoonia ja olemme erillaisia. Miettikää jos olisimme identtisiä niin olisiko se hyvä?

Tutustukaa erillaisiin ihmisiin niin ennakkoluulot vähenee eikä tarvi niin pelätä.

1Äänestä
  • Ennakkoluulotkin+tulevat+jostain.+Jos+seuraa+maailman+tapahtumia+ja+huomaa+vaikkapa+tietyt+ryhmät+käyttäytyvät+länsimaihin+sopimattomin+tavoin.+Tarrarush+ja+muut+naisten+ahdistelut,+autojen+polttamiset,+taskuvaraskoplat+ym.+niin+miksi+sellaisiin+ryhmiin+törmätessään+ei+kannattaisi+varautua+pahimpaan?Jos+yksinäinen+nainen+tulee+illalla+baarista+ja+kadulla+tulee+vastaan+joukko+tummia+miehiä+jotka+alkavat+jo+kaukaa+vislaamaan+ja+huutelemaan,+kannattaako+kenties+vaihtaa+reittiä+vai+uskoa+naiivisti+ettei+tilanne+voi+mitenkään+johtaa+raiskaukseen+ja+jatkaa+heidän+luokseen?+Esimerkiksi+Norjassa+viime+vuonna+kaikki+katuraiskaukset+olivat+lähi-itäläisten+tai+afrikkalaisyten+tekemiä.Varmaan+10%+pakolaisista+on+hyviä+tyyppejä,+mutta+kun+samalla+tulee+ainakin+30%+jotka+ovat+röyhkeitä+kusipäitä+jotka+eivät+tule+koskaan+Suomeen+sopeutumaan,+ehkä+prosentti+tai+pari+Isiksen+kannattajia+niin+kannattaisiko+miettiä+koko+lössin+pitämistä+pois+Suomesta.+Suomen+rikostilastojenkin+perusteella+joka+300.s+niistä+on+raiskaaja.Mitään+hyötyä+Suomelle+noista+ei+ole.+Huoltosuhdetta+ne+vaan+heikentävät,+tekevät+hillittömästi+kakaroita+vaikka+eivät+omalla+työllään+niitä+pysty+elättämään.+Somalitkin+ovat+olleet+täällä+jo+90-luvun+alusta+alkaen+ja+80%+heistä+on+edelleen+loisimassa.+Kuinka+sitten+nämä+hiljattain+tulleet,+joilla+ei+ole+kielitaitoa+ja+koulutusta+senkään+vertaa.+Varsinkaan+kun+Suomessa+ei+töitä+ole+edes+koulutetulle+kantaväestölle.Suomi+ei+voi+toimia+koko+maailman+sosiaalitoimistona.+Eikä+meillä+ole+mitään+moraalista+velvollisuutta+siihen,+meillä+ei+ole+edes+historiallista+taakkaa+kannettavanamme+kuten+joillain+Euroopan+mailla.+Maahantunkeutujien+puolustajilla+on+unelma,+mutta+ei+valitettavasti+kunnollista+käsitystä+todellisuudesta+eikä+mitään+kykyä+ajatella+pidemmälle+tulevaisuuteen.

    Äänestä

  • 899439 kirjoitti:

    Ennakkoluulotkin+tulevat+jostain.+Jos+seuraa+maailman+tapahtumia+ja+huomaa+vaikkapa+tietyt+ryhmät+käyttäytyvät+länsimaihin+sopimattomin+tavoin.+Tarrarush+ja+muut+naisten+ahdistelut,+autojen+polttamiset,+taskuvaraskoplat+ym.+niin+miksi+sellaisiin+ryhmiin+törmätessään+ei+kannattaisi+varautua+pahimpaan?Jos+yksinäinen+nainen+tulee+illalla+baarista+ja+kadulla+tulee+vastaan+joukko+tummia+miehiä+jotka+alkavat+jo+kaukaa+vislaamaan+ja+huutelemaan,+kannattaako+kenties+vaihtaa+reittiä+vai+uskoa+naiivisti+ettei+tilanne+voi+mitenkään+johtaa+raiskaukseen+ja+jatkaa+heidän+luokseen?+Esimerkiksi+Norjassa+viime+vuonna+kaikki+katuraiskaukset+olivat+lähi-itäläisten+tai+afrikkalaisyten+tekemiä.Varmaan+10%+pakolaisista+on+hyviä+tyyppejä,+mutta+kun+samalla+tulee+ainakin+30%+jotka+ovat+röyhkeitä+kusipäitä+jotka+eivät+tule+koskaan+Suomeen+sopeutumaan,+ehkä+prosentti+tai+pari+Isiksen+kannattajia+niin+kannattaisiko+miettiä+koko+lössin+pitämistä+pois+Suomesta.+Suomen+rikostilastojenkin+perusteella+joka+300.s+niistä+on+raiskaaja.Mitään+hyötyä+Suomelle+noista+ei+ole.+Huoltosuhdetta+ne+vaan+heikentävät,+tekevät+hillittömästi+kakaroita+vaikka+eivät+omalla+työllään+niitä+pysty+elättämään.+Somalitkin+ovat+olleet+täällä+jo+90-luvun+alusta+alkaen+ja+80%+heistä+on+edelleen+loisimassa.+Kuinka+sitten+nämä+hiljattain+tulleet,+joilla+ei+ole+kielitaitoa+ja+koulutusta+senkään+vertaa.+Varsinkaan+kun+Suomessa+ei+töitä+ole+edes+koulutetulle+kantaväestölle.Suomi+ei+voi+toimia+koko+maailman+sosiaalitoimistona.+Eikä+meillä+ole+mitään+moraalista+velvollisuutta+siihen,+meillä+ei+ole+edes+historiallista+taakkaa+kannettavanamme+kuten+joillain+Euroopan+mailla.+Maahantunkeutujien+puolustajilla+on+unelma,+mutta+ei+valitettavasti+kunnollista+käsitystä+todellisuudesta+eikä+mitään+kykyä+ajatella+pidemmälle+tulevaisuuteen.

    Todella hyvä kirjoitus. Asia on juurikin näin. Että silleen.

    Äänestä

Puukkojen myynti on kasvanu.

Äänestä

Mitä rikkautta no AIDS on levinny ja monet muut sukupuolitaudit on sekin jotain.

Äänestä

Pelkkää haittaa.

Äänestä

Auto poltettu yöllä Turun Runosmäessä

Tänään puolen yön ja 01:n välillä Turun Runosmäessä paloi Volvo-merkkinen farmariauto kerrostalon parkkipaikalla. Lehdenjakaja näki henkilön poistuvan kiireesti paikalta, joten paloa epäillään tahallaan sytytytetyksi.



RUNOSMAKI222222000000001

Runosmäessä yöllä liikkuneen moottoripyöräilijän toivotaan ottavan yhteyttä poliisiin. Autojen polttamiset ovat näemmä hiljalleen tulemassa tavaksi Suomessakin? Di-gold



Havainnot tapauksesta voi kertoa Turun poliisille: puh.num. 0295 417 258

Äänestä
  • Ruotsissa poliisi on jo luovuttanut. Matujen autogrillaus kuuluu nykyisin Ruotsalaiseen arkeen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Kertokaa_kuka_tietää kirjoitti:

muslimi ja ukabuga peräisestä maahanmuutosta?

Jos joku keksii niin kertokoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu