Apteekkialalle on saatava lisää apteekkarilupia ja enemmän kilpailua!
Nykyiset lääke- ja apteekkihinnat ovat täyttä sikailua ja riistämistä!
Onko joku toista mieltä?
Nykyiset lääke- ja apteekkihinnat ovat täyttä sikailua ja riistämistä!
Onko joku toista mieltä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Joka kunta pitäisi velvoittaa järjestämään useampi apteekkariyritys että tulisi kunnon kilpailuasetelma, joka olisi kaikkien etu hintojen ja palvelun muodossa!
Kelakorvauksiakin supistetaan jatkuvasti!
Lääkkeiden hinnat Suomessa määrää valtio ( Fimea, hintalautakunta), siksi lääkkeet ovat saman hintaisia kaikissa Suomen apteekeissa.
Yhtäkään kuntaa ei kiinnota pätkääkään apteekkien perustaminen nykyisen hyvin toimivan systeemin rinnalle. Ottakaa pöljät selvää lääkelaista. Paskan jauhaminen miljonääriapteekkareista on silkkaa
populismia, titämättömyyttä, kateutta ja tyhmyyttä. Jos lääkkeiden myynti kerran on hyvä pisnes, niin miksi apteekkari kuuraa itse firmansa lattioita iltaisin? Nähty on.
Nähty on myös apteekkareiden verotiedot!
Se, että jos luuttuavat on vain niiden ahneutta ja itaruutta kun eivät halua maksaa palkkaa edes siivoojille!