Vinkki Poliisille !!!

Mitäpä jos tsekkaisitte vokin !! !Raiskaajat iskivät kahdeksan-yhdeksän aikaan viime lauantai-iltana. Teko tapahtui Siikajärven maastossa lähellä paikallista vastaanottokeskusta. Poliisin mukaan kyseessä vaikuttaa olleen ns. puskaraiskaus, Nainen ilmoitti itse asiasta poliisille. Hän pystyi kertomaan tekijöistä lähinnä sen, että he eivät olleet suomalaisia, Poliisi ei toistaiseksi tiedä, keitä etsiä .
9159
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Etninen profilointi ei käy.

Äänestä
  • Juuri noin, jos poliisi määräisi kaikki Siikajärven vastaanottokeskuksessa asuvat 400 miespuolista turvapaikanhakijaa pihalle riviin, jotta uhri voisi tekijän/tekijät tunnistaa, niin määräyksen antanut poliisi vangittaisi heti ja hän olisi entinen poliisi vielä samana päivänä.
    Nyt poliisin on etsittävä tekijöitä 32.000:n turvapaikanhakijan joukosta ympäri Suomea.
    Tällaista rikostutkinta on, kun epäilty on turvapaikanhakija.

    Äänestä

Pitää etsiä kantasuomalaisia, muuten rasismi.

Äänestä

Nainen ilmoitti itse asiasta poliisille. Hän pystyi kertomaan tekijöistä lähinnä sen, että he eivät olleet suomalaisia.

Paikalle lähetettiin useita partioita, jotka etsivät epäiltyjä lähialueelta. Ketään ei kuitenkaan otettu kiinni. Poliisi ei toistaiseksi tiedä, keitä etsiä.

Rikoskomisario ei suostu kertomaan, liittyvätkö uhri tai mahdolliset epäillyt jollain tavalla rikospaikan lähistöllä olevaan vastaanottokeskukseen.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016081622139075_uu.shtml

Äänestä
  • DNA-pankki voisi tehdä gutaa niin mamujen, matujen kuin kantistenkin rikosselvittelyjen osalta.

    Äänestä

Hölmöland !!! Vapaa kasvatus, nykymeno naurettavaa kaikkine byrogratioineen ,Poliisit pihalla kaikesta, samoin Nalle , Suppo ,yms ryhmät ainut tiedonlähde Mv lehti, no heidän päällikönsä tämän tästä istumassa kakkuja etteipä paljoa voikkaan vaatia , kaikille elintasoturisteille seuranta panta jalkaan niin Poliisi löytäisi viereisestä Vokista rikastuttajat.

Äänestä
  • Pantarangaistus pitäisi aina antaa kun joutuu poliisin kanssa tekemisiin jostakin rikoksesta. Samalla vokista poistumiskielto määräajaksi. Eiköhän alkaisi aikaa myöten tehota kun vielä heitä seurattaisiin ja tulisi uusi rangaistus poistumiskiellon rikkomisesta.

    Jos on asunut maassa, jossa ei ole demokratiaa ja maata on aina hallinnut hirmuhallitsija ja virkamiehet ovat lahjottavissa, ei voi ymmärtää muuta kun keppiä. Porkkanaa on turha edes tarjota.

    Pantatehdas työllistäisi suomalaisia mukavasti ja niitä tarvitsee koko Eurooppa.

    Äänestä

Entä jos katsottaisiin vokin ovien turvakameroiden nauhat?

Äänestä

Kuinka helppo olisi ollut laittaa aikarajat jos turvisten pakko shoppailla tms bilettaää, ja nimi ylös kuka Vokin ulkopuolella ja kellonaika, toki Liian vaikea toteuttaa ja helpompi selvitellä puskaraiskauksia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HALLOOO kirjoitti:

Mitäpä jos tsekkaisitte vokin !! !Raiskaajat iskivät kahdeksan-yhdeksän aikaan viime lauantai-iltana. Teko tapahtui Siikajärven maastossa lähellä paikallista vastaanottokeskusta. Poliisin mukaan kyseessä vaikuttaa olleen ns. puskaraiskaus, Nainen ilmoitti itse asiasta poliisille. Hän pystyi kertomaan tekijöistä lähinnä sen, että he eivät olleet suomalaisia, Poliisi ei toistaiseksi tiedä, keitä etsiä .

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu