Lehdessä luki, että "Ari Koivusen Amoral lopettaa!" Höh?!? Ari Koivunen on todella lahjakas laulaja, mutta milloin Ari perusti bändin nimeltä Amoral? Kyllähän minä tietty ymmärsin, mikä toimittajalla on siinä ollut jutun pointtina. Mutta Amoral on kyllä kaikesta huolimatta Ben Varonin, eikä Koivusen. Ihana Ben Varon on Amoralin perusta ja sielu. Harmi että bändi lopettaa.
Ihana Ben Varon on Amoralin sielu!
Benonihana
4254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Tämmöisenä karskina hevikarjuna ja heteromiehenä en ehkä osaa pitää niin ihanana.Mutta musiikillisesti Amoral on ollut huippuluokkaa. Yhtyeen jäsenet ovat soittotaitonsa puolesta maamme kärkikastia,ja kappaleet ovat olleet hyviä.Ihan hittitasoa.Todella harmi,että lopettaa,mutta aikansa kutakin.
Ei kyllä pitäisi lopettaa, bändin aika ei todellakaan ole ohi. Tänä vuonna ilmestynyt, kansainvälisesti ja myös kriitikoiden ylistämä In Sequence oli vasta alkusoittoa sille, mitä emme ikinä saa kuulla.
Kiitos teille kaikille jotka ootte dissanneet Amoralia siitä lähtien kun Koivunen astui remmiin. Olette syöneet motivaation niin verkossa kuin festareille bändejä valittaessa.
Ari toi kyllä Amoraliin mukavaa lisämaustetta. Todella suuri menetys, että tässä vaiheessa pitää lopettaa. Jään kaipaamaan niitä Amoralin keikkoja, missä Koivunen messissä.
Tässä viimeisin musiikkivideo, tänä vuonna julkaistu nyyhh :( https://www.youtube.com/watch?v=Y3im-7aEGds