SANNI BOIKOTTIIN. Älä kuuntele tai mene keikoille.

boikottinyt

Sanni teki todella vastenmielisen jutun. Jos on itse pikkutytöistä kiinnostunut pedofiili, niin ei olisi saanut missään tapauksessa julkisesti yllyttää alaikäisiä pikkutyttöjä tarjoamaan itseään seksuaalisesti.
NYT Sanni Boikottiin. Meillä ei kukaan lapsi enää kuuntele hänen kappaleita tai käy keikoilla missä tämä Sanni esiintyy. Laitan viestiä myös boikotista kaikille radiokanaville, jotta lopettavat soittamasta sen kappaleita.
Kehotan nyt kaikkia lähtemään mukaan tähän boikottiin ja levittämään tietoa tästä boikotista kaikille netissä. Näin näytetään kaikki yhdessä, että emme hyväksy tällaista lasten seksuaalista hyväksi käyttöä.
Terveisin Annika.

13

163

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Katso Maos- eli 3sen joka saatanan ohjelmassa esiintyvää kun lapset juoksee laiturilta järveen? Jos se EI ole pedofiilien toibvepätkä niin mikä???? Aloita ristiretki!!!

    • siis mtv 3 sen niitä pätkiä kun tulee just ennen ohjelmaa

    • Ai ni unohtu, polta levyt roviolla, niinku tehtiin beatlesille ja Black Sabbathille

    • hyväidea

      Kannatan tätä ehdotusta. Näiden nuorten laulajien sanat ja esiintyminen on mennyt täysin yli seksistisesti. Yhdessä toimimalla voimme estää vastaavanlaisia laittomuuksia. Luodaan Facebookiin asiasta omat sivut ja sinne aktiivisesti porukkaa. Ymmärtävät sitten muutkin jatkossa olla tekemättä enää tällaista.

      • ja millonj on onnistunut nuorison rajoittaminen??? Eput laulaa: -Mitä enemmän nostatte kohua, sitä enemmäm lapsenne rakastaa mua!!! Kopittakaa nyt hysteeriset vanhemmat tajuta et mitä enemmän kiellätte, sitä enemmän lapset niistä kiinnoppstuu: ele te olette se TEKIJÄ mikä OHJAA teidän lapsennen PAHOILLE teille. ääliöitä suurin osa, pitäisi olla joku Vanhemmuus-Passi et saisi tehdä ;LAPSIAs!


      • Ai ni, luo se naamakirjaryhmä ni sun osasi on tehty ja voi tyydyttäytyä lintuyhteiskotoon...ääliö


      • fwqafx

        Rajoittamista on moni nuori oikeasti toivonutkin.
        Eput laulaa ?
        Voi herranduudeli sentäs. 50 vuotiaat vanhat, kolhiintuneet, kuluneet ja ryppyiset miehet. Jotka yrittävät leikkiä murrosikäisiä ja kapinoivia nuoria.
        Elättääkseen itsensä musiikillaan.


    • tietoasiaan

      Kuuntelin lasten lääkäriä asiasta ja sanoi, että tämän kaltainen seksuaalinen sanoitus/ käytös voi olla todella vaarallista pienten lasten kehitykselle. Enää ei tätä esiintyjää kuunnella.

      • 3ELVISTELLEN

        Juu ja mä olen elänyt 48 vee ja kuuntelin 5vee vanhana kaikkea 777777777kytluvun paska iskelmiä ja silti mun rakkauselämä ei ole siirappinen Mikko Alatalo-biisi mis isä on viikonloppuisä. Psyyke kestää sen mitä kestää ja lasten psyyke on vahvempi kuin vanhem,pien. Jo nyt on vittu kun aikuiset ihmiset alkaa lätisemään paska jostain biisin sanoituksesta!!!"!! olisiko oikea aihe välittää NIISYÄ PENNUISTA, piTÄÄ NIISTÄ HUOLTA.

        Oletko niin huono vanhempi että pentusi mahdollisesta pieleenkasvamiosesta pitää SYYTTÄÄ artistia nimeltään Sanni, sen sijaan että katsoisit åpeiliin ja kysyisit mikä meni pieleen?

        Ehkä oli työkiirettä, ehkä pilasit parisuhteesi jolloin jäit yksinhuoltajaksi, ehkä teit jotain muuta TYHMÄÄ ja ITSEKÄSTÄ ja lapsestasi kasvoi ärsyttävä, pikku paksa rikollinen joka vetää kamaa? Ja täst'ä syyt't MUSIIKKIA????

        katso peiliin ja älä tee lisää laPSIA


    • vakavaasia

      Lueskelin tätä viestiketjua ja ihmettelin minkälainen tyyppi on tämä "elvistellen" nimimerkin takana oleva lapsiseksin puolesta puhuva.
      Löysin heti tälle päivälle päivätyn viestin toisesta suomi24 keskustelupalstasta jossa arvatenkin oli raasta pornosta kysymys ja tämä nimimerkki "elvistellen" oli siitä innoissaan ja kirjoitti kannustavasti "JEEE"
      Alla todiste asiasta. Nyt ymmärrän miksi "elvistellen" on innoissaan myös tästä pikkulasten seksiin kannustamisesta.
      -------------------------------------
      Uuuuiiihhj
      26.7.2016 13:48
      Löylykauha perseeseen homokyöstille.
      Lisää kommentti

      elvistellen
      19.8.2016 19:12
      Uusi
      jeee

    • Sannionparas

      Aion käydä ainakin kolmella Sannin keikalla tänä syksynä. Ja ensivuoden tavoite 10 keikkaa.

    • hyväboikotti

      Hyvä idea. Osallistun boikottiin ja ystäväpiirini on myös mukana. Asiaan liittyviä blogeja tulossa. Laitetaan boikotti laajasti leviämään ja näytetään ettei hyväksytä pienten lasten seksistämistä.

    • Kukkahattu77

      Sanni on ihan ylivoimaisesti yliarvostetuin "artisti" tällä hetkellä.
      Nenäänsä laulava pissis, joka myy levyjään käyttämällä alatyylisiä ilmaisuja ja pukeutumalla paljastavasti.
      Ja teineihin (tai pikemminkin lapsiin) menee kuin häkä.
      Kyllä on Suomalaisen "musiikin" taso laskenut alas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      73
      5027
    2. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      105
      3535
    3. ROTAT VALTAAVAT ALUEITA

      Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj
      Äänekoski
      40
      3426
    4. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      51
      2984
    5. Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan

      Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️
      Ikävä
      26
      2748
    6. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      7
      2219
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      24
      2081
    8. Kerro todelliset motiivit

      kaivattuasi kohtaan?
      Ikävä
      199
      1990
    9. Reuters: Ukraina on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan. Jopa 40 konetta vahingoittunut

      Ukrainan turvallisuuspalvelu SBU on iskenyt Venäjän strategisia pommikoneita vastaan, kertoo Reuters. Uutistoimiston läh
      NATO
      408
      1610
    10. Huomenta kulta

      En mä halunnut sulle ilkeillä,päinvastoin. Miks mä niin tekisin ku rakastan sua ❤️ mut anteeksi jos ilmaisin itseäni huo
      Ikävä
      9
      1528
    Aihe