Pakkoko idiooottien on vetää naamaan hampurilaisia ja ajaa autolla parinsadan metrin matkoja?
Amerikkalaiset järkyttävän lihavia
cbhjbbvv
8156
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kaalisoppa ei lihota.
Marketeissakaan ei tarvitse kävellä. Wall Martissa ja muissa isoissa kaupoissa läskiperse jenkeillä päältä ajettavat ostoskärryt.
https://upload.wikimedia.wikipedia.org/wikipedia/en/9/92/MotorCart.jpg
mikään ihme jos kouluissa salaatti on ranskalaisetperunat. Kyllä siinä kansa paisuum kun lapsesta asti syötetään voiteluöljyä ja suolaa.
ne on niitä köyhempiä
ne läskit
Gallona Colaa päivässä .. ja elämä on ihanaa -
saint kitts ja nevisiläiset mainittiin jossain listassaa ehkä 20 lihavimman joukossa. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/96/Saint_Kitts_and_Nevis-CIA_WFB_Map.png, ja miltä tuo altio näyttääkään ilmasta: kuin kanankoipi ja munkki. Ei se USAkaan enää suhteellisesti lihavimmasta päästä, ovat sijaan tulleet monet Tyvenenmeren valtiot (Nauru, Kiribati, Tonga ja Samoa) , lisäksi Arabian niemimaa, jossa rikas rahvas istuu mäkkärissä samaan aikaan ku Slummi-Aasian tuijottajakansat rakentavat heille löhölinnoja
Ruokateollisuus on systemaattisesti jo vuosikymmenet valmistanut glukoosi- fruktoosisiirappi ruokaa, joka koukuttaa ja saa ylensyömään. Tätä samaa moskaa ujutetaan myös meidän kaikkiin valmisruokiin, jäätelöihin, leipiin jne. Et voi välttyä tuolta myrkyltä, jos et ole supertarkka ruuan sisällysluetteloiden kanssa. Vain puhtaista perus raaka-aineista itse tekemällä voi tietää mitä syö.
Roskaruoka maksaa vain viidesosan siitä mitä kunnollinen ruoka maksaisi. Köyhät ostavat roskaruokaa koska rahat riittävät paremmin.
Super´rikkaiden keskuudessa Beverly Hillsissä en ole nähnyt yhtään "järkyttävän lihava"ssa kunnossa olevia.