Maahanmuuttajat sienikursseille

Joku porukka oli syönyt kärpässieniä ja saanut niistä myrkytyksen.

Eikö vastaanottokeskuksissa opeteta suomalaisia sieniä ja niiden käyttöä?
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä on jo tiedostettu VOKeissa sinne on jo monella kielellä laitettu kylttejä ÄLÄ SYÖ KAIKKEA MITÄ MAASTA LÖYDÄT!

Äänestä
  • Hyvät sienet saa pään mukavasti pyörimään. Suosittelen valkoisia ja punaisia kärpässieniä. Kannattaa kuitenkin kysellä sienisoossin valmistusohjeita vaikkapa seurakuntasisarelta!

    Äänestä

Joko soiniaon vaadittu eroamaan, persujen syytä ovat kärpässienetkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pienissä.sienissä kirjoitti:

Joku porukka oli syönyt kärpässieniä ja saanut niistä myrkytyksen.

Eikö vastaanottokeskuksissa opeteta suomalaisia sieniä ja niiden käyttöä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu