Tämä zika on hyönteisten kosto. Kohta on koko ihmiskunta pienipäisiä kuin hyönteiset. Paluu menneisyyteen?
Hyönteiset hyökkää
raidddt
774
4Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Elokuva
Muistatteko talvella kun julistettiin, että ei zikahyttynen sieltä etelä-amerikasta tule esim. Eurooppaan. No nyt on tainnut jo levitä koko maailmaan. Ei arvattu, että se leviää ihmisten välityksellä esim syljestä tai sukupuoliyhteydessä.
Eläviä zikahyttysiä olisi syytä siirtää kaikkialle trooppisille leveysasteille. Se on maapallon etu!
Onko Somaleilla pieni pää?
Kuinkahan monella maailman olympiaurheilijoista kiertää nyt veressään zikavirus? USAssa verenluovuttajilta halutaan testata z-virus verestä.
Ihminen on ollut olemassa nykyisessä muodossaan 150 tuhatta vuotta. Hyttynen 2 miljoonaa vuotta. Nykyisen ihmisen kohtaloksi koituukin sen ylimielisyys ja itsekkyys.
Hyttynen istuttaa oman pienipäisyytensä ihmisiin