Eikö jo Raamattukin sano:"Uudeksi minä luon taivaan ja maan" Maailma ja universumi luo nahkaansa säännöllisin väliajoin. Nyt tapahtuu tällainen muutos, ja tulevaisuudessa taas toisenlainen. Mutta yksi asia tämän kaiken muutoksen keskellä on varmaa:Jossain vaiheessa kuoppa maassa odottaa meitä kaikkia. Emmekö siis voisi vain tyytyä hyväksymään universaalia suurta muutosta? Maahanmuuttajat ovat tulleet jäädäkseen, joten miksei valtaväestö yhdistäisi rajallisia voimavarojaan heidän kanssa luodakseen jotain uutta? Yhdessä voisimme saada aikaan niin paljon! Mahdollisen sotammekin lopputulos on jo ennalta määrätty(ette enää voi kääntää kehitystä taaksepäin)Maailma muuttuu eikö olisi meidän kaikkien kannalta parasta ottaa muutos vastaan? Yhdessä olisimme kuitenkin enemmän kuin vain yksin, ja katoaahan tämä maa ja taivas kuitenkin jossain vaiheessa. Uutta on jokatapauksessa tultava tilalle!
"Ja uudeksi minä luon taivaan ja maan"
Musta Pyöveli
1196
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Samoin Raamatussa lukee että tuhotkaa kaikki jotka tuovat pahuutta tai tekevät pahuutta joukostanne.
Ja aina järkevä aate on "maassa maan tavalla". Ne, jotka muuttavat tänne syystä tai toisesta on syytä kunnioittaa tämän maan lakeja, uskontoa ja yhteiskuntaa eikä tietoisesti pilkata sitä.
Maailma muuttuu kyllä, mutta suomalaisten ei pidä sopeutua muutaman kiihkoilevan kaahon oikkuihin, vaan kiihkoilevien kaahojen on sopeuduttava Suomen Lakiin.