...vapaa liikkuvuus:
http://mvlehti.net/2016/08/25/forssan-ammatti-instituutin-opiskelijoille-laiton-ulkonaliikkumiskielto-myos-vapaa-ajalla/
kuulostaako ihan reilulta? Nuhteettomasti eläneet kantasuomalaiset pyritään sulkemaan illoiksi sisälle kun taas terroristiyhteyksiä omaavat matut saa juoksennella rautakepit kädessä jengiytyneinä miten huvittaa? Itkettäisi jos ei naurattaisi tämä suvakkien touhu jo nykyään niin paljon. Myös mielipiteenvapaus kielletään suomalaisilta kun ei saa osallistua mielenilmaukseen mutta kehitysmaasta tullut tunkeilija saa huutaa mölistä "Allahu Akbar!" ja hakata ihmisten autoja rautaputkilla, virkakoneisto ei puutu mitenkään vaan on "ihan ymmärrettävää" niiden mielestä.
Ei tulisi yhtään pahoinpitelyä, puskaraiskausta, ahdistelua tai haitantekoa kun matut olisi ulkonaliikkumiskiellossa ja mieluiten kahleissa 24/7 vähintäänkin niin kauan kunnes saavat kansalaisuuden.
http://mvlehti.net/2016/08/25/forssan-ammatti-instituutin-opiskelijoille-laiton-ulkonaliikkumiskielto-myos-vapaa-ajalla/
kuulostaako ihan reilulta? Nuhteettomasti eläneet kantasuomalaiset pyritään sulkemaan illoiksi sisälle kun taas terroristiyhteyksiä omaavat matut saa juoksennella rautakepit kädessä jengiytyneinä miten huvittaa? Itkettäisi jos ei naurattaisi tämä suvakkien touhu jo nykyään niin paljon. Myös mielipiteenvapaus kielletään suomalaisilta kun ei saa osallistua mielenilmaukseen mutta kehitysmaasta tullut tunkeilija saa huutaa mölistä "Allahu Akbar!" ja hakata ihmisten autoja rautaputkilla, virkakoneisto ei puutu mitenkään vaan on "ihan ymmärrettävää" niiden mielestä.
Ei tulisi yhtään pahoinpitelyä, puskaraiskausta, ahdistelua tai haitantekoa kun matut olisi ulkonaliikkumiskiellossa ja mieluiten kahleissa 24/7 vähintäänkin niin kauan kunnes saavat kansalaisuuden.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Taitaa käydä päinvastoin tuon ukaasin jälkeen ne vasta lähteekin mieltä osoittamaan. Mitähän tuo ja poliisi muuten pelkää? pakolaisten astalohyökkäystä?
Paslakkien on syytä alkaa olemaan huolissaan omasta terveydestään! Varsinkin päällikkökeisarijohtaja-kokoomuksen perseennuolijaPASKALAKKIEN!
Suvakki menettänyt järkensä lopullisesti???
http://www.fai.fi/portal/tiedotteet/?bid=312
Eikö nuo virkaimmeiset ikinä opi,jos suomalaiselta aletaan kieltelemään asioita
siinä käy päinvastoin kapina vain yltyy ja hyvä niin tsemppiä Forssalaisille.
Heh, no varmaan se sitten pitäisi lait kumota, kun suomalainen on väittämäsi pohjalta niin säälittävä olento, ettei kykele sääntöjä noudattamaan. Oma käsitykseni suomalaisista on paljon parempi.
Tässähän tosiaan ei mitään kielletty vaan kyse oli toiveesta ja ohjeistuksesta. MV vain taas huudattaa hitaita. Ei se varmaan kauhean väärinkään ole huolehtia lasten ja nuorten turvallisuudesta.
Hehe, MV-sälää taas. Täydestäkö meni?
Ihan vinkiksi, että toive ja ohjeistus ei ole yhtä kuin kielto. Mitähän ihmeen lakia MV tässä uskoo rikottavan? Ei sillä varmaan lukijoille ole väliä; täydestä menee mikä vain.
Kokeilepa muuten todistaa tämä:
"Ei tulisi yhtään pahoinpitelyä, puskaraiskausta, ahdistelua tai haitantekoa kun matut olisi ulkonaliikkumiskiellossa ja mieluiten kahleissa 24/7 vähintäänkin niin kauan kunnes saavat kansalaisuuden."
Sehän on helppoa, jos tuo pitää paikkansa - silloin rikos- ja pakkokeinotilasto selkeästi osoittaa, että syntyperäiset suomalaiset eivät tällaisia tekoja tee.
Miellyttäviä lukuhetkiä MV:n parissa jatkossakin.
Ei hätää nainen perui käskynsä kun huomasi kuinka typerä se oli ainot mikä jäi vaivamaan että mitä se pelkää kun kiellon teki pakolaisten astalohykkäystä oppilaisiin vai?
Siltä varalta, että kysyt ihan vakavissasi, niin siellä oli ihan tässä hiljattain massiivinen joukkotappelu. Tunnelma on aika kireä. Vastuullinen aikuinen varoittaa lapsia ja nuoria, jotta eivät joutuisi vaaralliseen tilanteeseen, mikäli suomalais- ja maahanmuuttajataustaiset riehujat ryhtyvät taas väkivaltaiseksi.
Mikä huuto alkoi, kun naisia varoitettiin kevyestä pukeutumisesta! Aivopierua joku (tyhjän)toimittajakin mäikkäsi muiden mukana muodikkaasti. Silloin kumarrettiin feministeille, nyt kumarretaan kunniavieraille. Aivoja käytetään vain joukon mukana pysymiseksi
Oletko tosissasi?
Minulla alkaa rautalangasta vääntämisen jaksamiskynnys kovasti ylittyä, mutta jos nyt vähän katsotaan. Kun varoitellaan kevyestä pukeutumisesta, ettei vain kukaan raiskaa, niin lähdetään lähtökohdasta, että se raiskaus johtuu pukeutumisesta. Jos on siis siveellisesti pukeutunut, vaikkapa burkhaan, niin ei raiskata. Näinkö se menee? Niin, eihän se mene ollenkaan niin. Pukeutuminen ei ole se syy, miksi joku raiskataan.
Ja se on feministeille kumartelua, jos naisia ei kehoteta peittämään vartaloitaan, ettei vain mies hyökkää kimppuun? Jaha. Ja jotenkin tämä kaikki rinnastuu siihen, onko lasten ja nuorten turvallista osallistua mahdollisesti lisää vihaa lietsovaan tilaisuuteen, kun juuri hiljattain on ollut väkivaltaisuuksia? Ja se on 'kunniavieraille' kumartelua sitten? On siinä vinha logiikka varmaan jossakin.
http://mvlehti.net/2016/08/25/forssan-ammatti-instituutin-rehtori-perui-maarayksensa-opiskelijoilla-oikeus-osallistua-mielenosoitukseen/
Rehtori veti sanansa takaisin, kun Lokka sitä vähän tylytti..
Koomista. MV keksii jotain 'laittomasti kielletyn', vaikka jokainen lukutaitoinen näkee, ettei niin ole. Sitten Lokka soittaa ja hänelle selitetään asia; kyse on suosituksesta, ei kiellosta. MV kirjoittaa, miten nyt on kielto peruttu. Ja MV-faneille uppoaa. Jotenkin sanattomaksi vetää, vaikka en viimeisiltä MV-uskovilta juuri mitään odotakaan.
Muslimisaatio on taas ottanut yhden askeleen eteenpäin.
Aika väljä käsitys on joillakin tuo "normaali", jos nuo tuollaiset räkänokkarakkulat ovat muka normaaleita!
Onko olut jokin hätä ja mikä käsky nyt on peruttu?!
täysin ennalta harkittu hyökkäys suomalaisia lapsia vastaan ennalta hankituilla astaloilla tämä video todistaa sen?
http://mvlehti.net/2016/08/25/video-forssan-matut-kavivat-hyokkaykseen-johdetusti/
Eikö ne "normaalit" suomalaiset lapsukaisetkin olleet suunnitelleet jo ennalta hyökkäystä mamujen kimppuun, ja hankkineet ne astalonsakin jo ennalta ihan sitä varten?
missä todisteet suomalaisten astaloista videoilla näkyy joka toisella mamulla jotain astaloita kun suomalaisilla ei mitää?
http://mvlehti.net/2016/08/23/juuri-nyt-video-matut-ahdistelevat-naisia-ja-hyokkasivat-ajoneuvoa-vastaan-forssassa/
Missä on odin-soltaater, nopeasti paikalla, kun poliisit ei tarvaa omaa kansaa niin silloin on oikein että toiset sen tekee,ja poliisit pitää suunsa kiini katupartioista, Näille "vieraille" pitää näyttä miten maassa elätään,kukaan ei vieraita halua jos ei talon tapoja kunnioita!
Forssan taistelun keskiössä ollut nuori nainen todistaa: media ja poliisi valehtelevat
Junes Lokka haastatteli nuorta forssalaista naista, joka oli muslimien hyökkäyksen kohteena olleessa autossa eilen illalla.
http://mvlehti.net/2016/08/24/forssan-taistelun-keskiossa-ollut-nuori-nainen-todistaa-media-ja-poliisi-valehtelevat/
Suomi Ensin mielenilmaus Forssa suorana?
https://www.youtube.com/watch?v=vtdresGlFzk