Kertokaa uskovaiset kuka/mikä on uhri

KysynpäVaan

Viestittäkää nyt ihmeessä uskovaiset kaikki, kuka/mikä on mielestänne, käsityksestänne (teille ilmoitettu) uhri, Jeesuksen antama?
Meitä on todella tuhansia, ja yli miljoona jo ihmisuhria, jotka on annettu Jeesuksen, Jumalien Lapsineen edestä. Näin tuhannen vuoden ajan n. v. 400-1500 jKr. ja näin uudestaan viimeisen yli 10 vuoden aikana, älkääkä unohtako niitä kaikkia ISIksen ja jihadistien käsissä elävältä poltettuja, teurastettuja uhreja, hekin káikki menivät Herrojen, Jumalien, Valtiaiden edestä, ettei Heidän tarvitse Oikeuden, Totuuden ja Reiluuden, Kohtuuden nimissä mennä niitä pelastamaan, vaikka Heillä oli yli vuosi aikaa. ISIS pääsi Heidän kaikkien Valvovan silmän, aistin alla tänne asti, Eurooppaan.

Kuka on uhri, jonka Jeesus on antanut? Kertokaa, niin tiedämme, eikö Jeesuksen (alkuperäisen varsinkin, ja myös tämän nykyisen) uhraus, ristinkuolema riittänyt? Pitikö olla muita, osattomia, viattomia uhreja?

1

88

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TollaisenOletteAntaneet

      Siis uskovaiset EIVÄT uskalla EDES todistaa, myöntää, että heidän ja koko uskonnon edestä, puolesta ja nimissä on ollut Jumalilla, Jeesuksilla Lapsiolentoineen (Niitä Jätti-Lapsia, jotka eivät ole ihmisiä, vaan Jättiläis-loisia, vääryyden asettajia, kaatajia, ) uhreja. Että nämä viimeisenkin vuosikymmenen aikana esillä olleet osattomat uhrit, ihmiset, ainoat, jotka ovat olleet esillä, useimpien näkökentässä, ainoat Jumalien Lapsineen ja Jeesuksineen täällä esittelemät, osoitettavat, ainoat Heidän kohtelemat alhaisesti, armottomasti, IHAN niin selväksi on tullut teillekin kaikille, kuinka aiheeton, kohtuuttomalla tavalla esitelty, osoiteltu, osaton, avuton UHRI, jota ajetaan, käytetään kaikkeen alhaiseen, alapääasiaan, esitellään, kaadetaan häntä koko ajan kaikkeen.

      Ja ton tollaisen kaiken olette oikein luvanneet, uskovaiset, hyväksyneet Jumalille Jeesuksineen, että hyvä, saa olla mukamas uhreja, annettuja, toisten ja uskonnon edestä, Jumalien ja Jeesusten hyväksi, parhaaksi. Teitä ihmisuhreja antavia, huolivia EI pelasta enää mikään EI EDES JUmalanne, Jeesuksenne, jotka ovat jääneet jo kiinni KAIKESTA. Ja kuvat, kertomukset, aineistoineen tulee Heistä, Herroista ESIIN, joka HETKI olemaan, ikuisesti. Näin on pelastettava ne oikeat UHRIT, eikä mitään hyvää ENÄÄ Jumalia, Jeesuksia Lapsineen kohtaan, VAAN ainoastaan KAIKKI Heidät todistetaan, avataan, paljastetaan. Jotta UHRIT säästyisivät, pelastuisivat. Nääs, katsokaas, kun Herrat Ilkeät, Kovan luokan KOVAT kohtelijat, esittelijät esittävät AINA idiootteina YHTÄ vaan ja samaa UHRIA, ettei muka ollut miljoonia tollaisia Oikeita syyllisiä, rikollisia OLLENKAAN VAI. Ei, AINA vaan, vuosikaupalla YHTÄ vaan ja samaa UHRIA. Idiootteja olette kun hyväksytte, huolitte ENÄÄ Jumalia, ja Jeesuksia (ei ole olemassa Heitäkään oikeanlaisia, Oikeita, VAAN EpäOikeutta ja Vääryyttä Heissä). KOHTUUTTOMIA, armottomia, kovia UHRAAMAAN ja VÄÄRISTÄMÄÄN ovat JUmalat jokainen ERITYISESTI.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      70
      3139
    2. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2487
    3. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      2126
    4. Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?

      Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1
      Sinkut
      94
      2035
    5. Heilutetaanko peittoa hieman

      Heilutetaan peittoa vähän ;3
      Ikävä
      55
      1952
    6. Tilanteesi nyt?

      Kysymys otsikossa
      Suhteet
      42
      1584
    7. Kaipaan sua, Ope

      Mietin, että ajatteletko sinä minua?..
      Ikävä
      40
      1550
    8. Mä en jaksa suojella sua enää

      Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t
      Ikävä
      14
      1253
    9. EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!

      "Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p
      Maailman menoa
      139
      1158
    10. Vuodetvierii

      E siitä tulee nyt 50 vuotta oivoi
      Ähtäri
      6
      1083
    Aihe