Meri Vilen on näköjään "puolensa valinnut" ja näyttää muslimien sormimerkkiä iltasanomien propaganda kuvassa. No, onnea hänelle valitsemallaan tiellä, luvassa on mutkia matkaan joten kannattaa pitää ne kädet taskussa jatkoa ajatellen.
Itse juttu oli taaskin niin taattua Suomimedian verbaali oksennusta ettei sitä edes viitsi linkittää, saati suositella kenellekkään luettavaksi. Näiden tarinoiden sepittelijät eivät ole kovinkaan viisasta kansanryhmää jos luulevat etteivät joudu tekemisistään vastaamaan.
Minkä taakseen jättää...
Itse juttu oli taaskin niin taattua Suomimedian verbaali oksennusta ettei sitä edes viitsi linkittää, saati suositella kenellekkään luettavaksi. Näiden tarinoiden sepittelijät eivät ole kovinkaan viisasta kansanryhmää jos luulevat etteivät joudu tekemisistään vastaamaan.
Minkä taakseen jättää...
Vastaukset 17
Vanhimmat
onko linkkiä?
Tässä http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001248201.html
Inhotti kun aiemmin luin tuon jutun. Mutten ollenkaan tajunnut että toden totta, muslimien merkkiähän se muija näyttääkin.
Samaa on tehneet nasima, axl ja monikko vai mikä hiton matu
akkojen yhdistyksen varapj. Glorialehden haastattelussa mm kuva.
Olen ihmetellyt kuinka näkyvää tuo heidän ylimielinen, kuitenkin salaseuramainen viestittelynsä on. Aina sormet mutkalla; voittajia ollaan, allah on yksi....
Tässä jutussa kuvia tuosta muslimien merkistä
http://pamelageller.com/2015/02/obama-makes-islamic-state-finger-salute-to-african-leaders.html/
Tyypillinen nainen. Leimautuu ryhmään eikä kykene olemaan enää objektiivinen. Luulisi että opettajana tajuaisi, mutta biologia vie naista aina herkemmin kuin miestä. Tuo sormijuttu tuskin on sattumaa, kyllä ihmiset tajuaa, vaikka luulisi olevansa kuinka salafiksu.
http://is.mediadelivery.io/img/978/380dbac8cd0e4064b7ac576922782dcb.jpg
Tässä asiayhteydessä huonosti valittu ele, mutta ei jokainen sormea pystyssä pitävä ole terroristi.
Kun ihminen vietää aikaansa "väkensä" parissa se alitajuntaisesti omii tämän lauman elehtimiset. Mutta se vanha viisaushan sanoo, että yksi kuva kertoo enemmän kuin tuhat sanaa.
En minäkään usko että jokainen on terroristi.
Mutta jotain yhteenkuuluvuutta ne noilla merkeillään hakee/ ilmaisee...
Nasiman ja kumppaneiden käsimerkkikuvat on niin kummallisia, että vaatii jo tietoista asettelua.
Oho, onpas vitun ruma kusipää.
Tyhmä. Eihän Vilenin kämmenpuoli osoita edes katsojan suuntaan.
Säkin nenää kaivaessasi, ennen sormen sisään työntymistä näytät muslimimerkkiä.
kerro lisää kun et tiedä mitään.
Hei vajakki, oletko huomannut tätä supermuslimia?
Oikein tuplamerkkiä näyttää...
http://is.mediadelivery.io/img/628/542bfd71375d4e909334fc4d25100e79.jpg
Hän leuhkii ja näyttää kuinka pitkä hänellä on. Sen pituinen se.
Kyllähän se tossa vaan heristää sormeaan että,... so so pojat ei saa tapella...
Mitä sille Pälkäneen opettajalle muuten kuuluu, vieläkä on kihloissa irakilaismiestensä kanssa.
Tappelu alkoi kun rasisti löi takaisin.
Me olemme alkuperäisiä kantaeurooppalaisia. Ei se ole meidän syytämme, että muut eurooppalaisin ovat risteytyneet aavikkoapinoiden kanssa silloin kuin me suomalaiset pysyimme puhtaana eurooppalaisena rotuna. Viisi miljoonaa yksilöä on aivan riittävä populaatio välttämään sisäsiittoisuuden haitat. Jokainen eläintenkasvattaja ymmärtää sen. Sisäsiittoisia ovat vain matut, jotka kuolemaa halveksuen naivat lähisukulaisiaan.