Hei olen 56-v nainen , Tampereelle työn perässä muuttanut ja hvyin yksinäinen.
Täysissä järjissä ja työelämässä olen, kaipaisin kaveria jonka kanssa jakaa iloja ja suruja. Olisi kiva yhdessä osallistua tapahtumiin ja elokuviin ja festareille ym.
Olen tupakoiva nainen joten huomioithan sen jos haittaa, alkoholia juon joskus hyvässä seurassa.
Laitahan viestiä tulemaan jos myös kaveria kaipaat täällä Tampereella
Ystävää/kaveria Tampere
nainentampere
3
67
Vastaukset
- Freeman1
Hei, kirjoittele lisää itsestäsi!
Olen 60 vuotias tamperelainen mies ja seura olisi kyllä tarpeen. Olen työelämässä, 180/82, elämä kaikin puolin tasapainossa, elokuvat ja kulttuuri kiinnostavat.
Kirjoita mailiin [email protected]
tv Lasse- Hei!
Vieläkö etsit ystäviä? Minä olen viisikymppinen nainen Tampereelta ja myös ajoittain yksinäinen…Asun kahdestaan 16v tyttöni kanssa. Ihan juttuseuraa kaipailen sekä myös elokuviin, teatteriin yms…Kirjoittele [email protected]. Mukavaa tulevaa viikkoa!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2764712Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343050Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit452894Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k362882Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?771816Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061674Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 611438
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2201204