Todella huvittavaa, sinänsä ottamatta kantaa itse hankeeseen, on se että Soini tälläisessä pikkuasiassa paukuttelee kovasti henkseleitä. Tulee väkisinkin mieleen että onko tämä tilattu juttu? Vähän samaan tyyliin kuin oli aikanaan Kekkosen nootti. Nyt kyseessä on vain toki sisäpolitiikan keinot.
Eli persujen gallupnumerot ovat niin alamaissa niin on sovittu hallituksessa että paukutellaan Guggeheimilla vähän ovia, niin Timo saa sitten "jyrähtää". Sitten saa Soini pisteitä, jolla yrittää korjata galluppeja. Samalla ne paljon isommat ja vielä isommat kysymykset on helppo viedä maaliin saakka.
Nimittäin ainakin yhteen palstan pölhöpersuun moinen temppu on ainakin jo tietenkin tehonnut. Näin sitä vaalikarjaa kusetetaan:
"HyväSoini
27.8.2016 7:39
Onneksi että löytyy edes yksi joka ei lähde tälläiseen kouhotukseen mukaan,rakennetaan yksityisellä rahoituksella, veronmaksajien rahoja ei tälläseen hankkeeseen. Ps taas tuli hyvää syy äänestää Persuja."
Soini ja Guggeheim ja gallupit ja kusetus
8
<50
Vastaukset
- MuinisSolkku
Ruottalaiset ei tarvii veronmaksajia.
- LKJKIU
pERS...UT ULOS!...VALHEILLA VALTAAN,
UUDET VAALIT! PERSUT VALEHTELI KAIKEN!!..SOINI PERSUT KUSETTI KANSAA TAKINKÄÄNTÖ
https://www.youtube.com/watch?v=Y4VsCDFWdZs&list=PLmb1Thl8L0Nhod3q2JbP7oETiSXKOIJlB&index=5
- Eroa_Soini
Katsotaanpa nyt, kun vaihtoehtona on ministerin paikka, niin "näin pyörii takki ja kas näin pyörii takki........"
- Antipersux
Takki on ja pysyy, sillä jos nyt pidetään vaalit niin persujen kannastus romahtaa. Hyvä jos saavat 14 paikkaa. Ja vaara on etenkin että Soini itse putoaa...
Soinin sanomiset ovat ihan itseään soinia, niihin ei ole mitään tarvetta luottaa, mutta jos tuo gugge on niin kannattava projekti, niin miksi sitä ei ole kiljuen viety jo naapurimaihin?
Yleensä kai on niin, että jos joku brändinsä jonnekin haluaa, maksaa siitä itse, eikä maksata vastaanottajilla, joten jenkit rahoittakoot sijoituksensa sekä sen kaikki kustannukset.
Onko tämä tosiaan ihan täysin pölhölä koko suomi?- reiluonmies
Soini kannattaa Guggee ja homojen avioliittoa ja pedofiilien adoptio-oikeutta.
Soini on sitä oikeesti mieltä, että tartteehan pekkahaavistolainen hintti läjän huumeperheistä poispotkittuja pikkupoikia pantavakseen. Läski-Soini on reilu mies. - Halla-ahonäänestäjä45
ONKO JÄÄNYT JOLTAKULTA HUOMAAMATTA että Soini rakentaa RAAMATTUPUOLUETTA jossa homovaara ei matuvaara on ilmeinen
Puolueen johdossa ovat - ihan sama kuka virallisesti on nimetty - oikeasti
Soinin lisäksi Kankaanniemi jota Soini ottaa vierelleen mm. Porin tilaisuuteen ja otti televisiokeskusteluun taatakseen hänen pääsynsä eduskuntaan
JA KOLMANTENA ON PÄIVI NERG joka on uskonnollinen julistaja ja poliittisin törkyperustein Päivi Räsäsen nimittämä raamattu-uskovainen
SOINI-KANKAANNIEMI-NERG -PUOLUE ON RAKENNETTU PS-PUOLUEEN SISÄLLE
eikä Soini ole jytkyn isä vaan HOMMAFOORUMI JA NUIVAT
SOINI PERUSTI TYNKÄTAKIAISPUOLUEEN JOTA KUVAA PUOLUEEN SISÄLLÄ TOIMIVAT SOINI-KANKAANNIEMI-NERG- RAAMATTURYHMÄ KANATTAJINEEN - vaikkahumpuukiin
Eläkeläisiltä ryöstetyt rahat polttaa taskussa! Johonkin tuhlattava!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447296
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 492245
- 432238
- 162226