Matut hyökkäsivät poliisin kimppuun

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001249492.html?ref=rss

Lähi-idän väkivalta on tuotu Suomeen anarkistien ja suvakkien
toimesta
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ne ketä tämän anarkian pakotti j hyväksyi Suomeen pitää teljetä vankilaan..

Äänestä

No just. Kyllä kannatti ottaa tätä porukkaa Suomeen.
Suvakit ovat kertoneet, että täällä poliisia ei tarvitse pelätä, mutta unohtivat kertoa, että pitää kunnioittaa.
Poliisit ovat olleet vaarassa myös vokkeihin mennessään. Siksi vokkeja ei voi rakentaa liian kauas poliisilaitoksista, turvallisuuden takia, aina kun ei yksi partio riitäkään.

Itisen mielenosoituksessa kulki somppuakka megafonin kanssa, haukkui poliisit ja huusi näiden korvaan. Mitä teki poliisi? Ei mitään, yritti puhua akalle nätisti. Akka tempaisi megafonin poliisin kädestä ja jatkoi laulantaansa.
Älähtikö suvakkimedia ja tuomitsi teon? Eivät tuominneet, eivät sanoneet sanaakaan. Riehuja-akka on heidän lemmikkinsä. Kuten kaikki tämä muukin lauma.

Äänestä
  • Helsingin Sanomat ja iltapäivälehdet taisivat asiasta mainita, mutta tietysti sensuroivat sen, mitä siellä tapahtui.

    Äänestä

  • 16-4 kirjoitti:

    Helsingin Sanomat ja iltapäivälehdet taisivat asiasta mainita, mutta tietysti sensuroivat sen, mitä siellä tapahtui.

    Niin, kertoivat että oli mielenosoitus ja jotain kertoivat, mutta ei missään ollut lööppejä tai edes mainintaa tuosta poliisien haukkumisesta ja korvaan huutamisesta ilman seurauksia. Vaikka kyllähän sen pitäisi olla aikamoinen uutinen, että suomessa voi noin käyttäytyä.

    Äänestä

Niin ja kaiken huipuksi tuo poliisi nauroi hämillään ja suorastaan anteeksi pyytävästi kun palautti megafonin somppu akalle. Aivan uskomatonta! Jos olisi suomi poika / tyttö kiljunut korvaan tuommoisella töötillä olisi häkki autoon paiskattu niin että ei olisi jalat maata tavanneet!!! Ja syyte kuulovaurion aiheuttamisesta! Pahaksi menee, onkohan armeijastakaan kohta apua?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Kulttuuririkastui kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-2000001249492.html?ref=rss

Lähi-idän väkivalta on tuotu Suomeen anarkistien ja suvakkien
toimesta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu