"Jos sota Venäjän kanssa nyt puhkeaa, tarkoituksella tai jonkin vahingon seurauksena, toimittajat ovat suurelta osin siitä vastuussa."
Sotaa hankkivat vain sotahullut ja verenhimoiset tiltut.
Toimittajat eivät aloita sotia, he kertovat niistä.
Tiltu ei tiedä sitäkään.
Sotaa hankkivat vain sotahullut ja verenhimoiset tiltut.
Toimittajat eivät aloita sotia, he kertovat niistä.
Tiltu ei tiedä sitäkään.
Vastaukset 12
Vanhimmat
"MTV:lle+on+käymässä+hesarit,+konkurssi+uhkaa,+piilo-natottaminen+ja+Sauli+Nato+Niinistön+puffaaminen+on+vienyt+katsojat,+tilaajat,+mainostajat."
MTV+menettää+mainostajia+taloudellisen+laman+ja+nettikilpailun+takia.
"Onko?+HS+kun+on+yhä+varsin+kannattava+lehti:-)+Ja+lukijoita+kyllä+piisaa...+Saulin+kannatus+on+89+%+ja+vastustus+1+%!+Ei+Tiltut+ole+HS:ää+ostaneet+tähänkään+saakka!+"
Ryssä on niin perinjuurin seinähullu hörhö että Hollannin kokoisen talouden pohjalta lähtee räyhäämään ja riitelemään koko muun maailman kanssa.
Aivan uskomatonta typeryyttä(!)
On täysin päivänselvää että miten tässä leikissä ryssän käy!
Siihen ei auta ryssän turvansoitto ja mediapeliyritykset tipan vertaa vaan häiriköivä rikollisvaltio Venäjä tulee jakamaan Pohjois-Korean 'ylvään' ja 'ylpeän' kohtalon.
Voi TYHMÄÄ ryssäraukkaa!
Ryssän propaganda ei mene läpi suomalaisessa vapaan tiedonvälityksen sivistysvaltiossa. Hämminkiä se aiheuttaa ja eripuraa, sitä ne onkin aina yrittäneet aikaansaada. Vuoden 1917 bolsevikkirosvojen ajoista lähtien.
Eipä se eripuran kylvö onnistu, täällä eletään edelleen vakaissa oloissa.
Niinpä ... Eihän noita punapeikkoja voi yrityksen puutteesta syyttää ... tulokset vaan on ala-arvoiset. Milloinhan Tehtaankadulta lähtee "lähetystösihteeri" (FSB:n Podpolnik) punapeikkojen luo kylään kertomaan palautetta trollauskampanjasta. :-)
Onnexi meillä on ainakin liki 100v. perinteet ja tietotaito, kuinka collabotaattorit hoidetaan, kun kiinni saadaan ...... . IMHO.
"Suomen+valtamedioiden+toimittajat+ovat+99%sesti+USA:n+käsikassaroita.+Kopsaavat+esim.+ulkomaanuutiset+suoraan+USA:laisista+medioista+kuten+esim.+CNN:stä+ja+New+York+Timesistä.."
Paksua+valetta+tiltulta.
Valtamedioilla+on+omat+toimittajat+maailman+tärkeimmissä+keskuksissa.+He+laativat+uutiset+oman+näkemyksensä+pohjalta.
Tiltun+ainoa+lähde+on+Moskovan+ohjaama+itämedia.
Valehteleva valtamedia horjuu Niinistön mainoksessaan. Yhä useampi alkaa tietää totuuden Sauli Niinistöstä. Ja samalla kärähtää myös HS Yle ja iltapäivälehtien myynti sitä mukaa kun mainostavat ja ylistävät korulauseita Niinistöstä
Täällä taas totuuden sälää
https://www.facebook.com/1606003069647224/photos/a.1606345526279645.1073741828.1606003069647224/1766263550287841/?type=3
Turhaa ryssä volisee älyttömyyksiään :)
Niinistö+yrittää+pakoilla+vastuuta+joka+asiasta.+Hän+maksaa+valehtelevien+tiltu+trolliensa+kanssa+lehdet+kirjoittamaan+itsestään+korulauseita+ja+yrittää+peitellä+totuutta+eli+sitä+että+hän+on+presidentin+tehtävässä+epäonnistuja.+Hän+väärentää+kannatuslukunsa+avustajiensa+kanssa+ja+yrittää+sumuttaa+kansaa+kuvittelemaan+että+olisi+IN+vaikka+on+OUT
faktat
"Sauli+Niinistön+tekemän+megaluokan+harhautuksen+ydin"
"Sauli+Niinistö+harhautti+perustuslakivaliokunnan+puheenjohtajan+ominaisuudessa+suomalaisia+äänestäjiä+ja+Suomen+eduskuntaa+ennen+EU-jäsenyyspäätöksiä+vuonna+1994.+Hän+kertoi,+että+markasta+ei+vielä+näillä+päätöksillä+luovuta,+eikä+näillä+päätöksillä+vielä+eurojäsenyyttä+päätetä+-+vaan+siitä+päätetään+myöhemmin+ja+siitä+tehdään+erikseen+oma+lakialoite.
Nämä+Niinistön+tekemät+harhautukset+kirjattiin+ja+liitettiin+virallisiin+eduskunnan+asiakirjoihin+(PeVL+14/1994,+UaVM+9/1994,+HE+135/+1994)+sekä+myös+äänestäjille+lähetettyyn+tiedotteeseen.+Osa+eduskuntaa+ja+useimmat+suomalaiset+äänestäjät+uskoivat+tämän+väitteen.
Kun+kansa+ja+sen+jälkeen+eduskunta+oli+harhautettuna+äänestänyt+EU-jäsenyyden+hyväksymisen+puolesta,+niin+näiden+äänestyksien+jälkeen+Sauli+Niinistö+–+tällä+kertaa+oikeusministerin+ominaisuudessa+–+sanoikin,+että+eurosta+päätettiin+jo+EU-jäsenyysäänestyksessä,+eikä+siitä+tarvitse+tehdä+erikseen+lakialoitetta.
Tämän+Niinistön+tekemän+järkyttävän+teon+vahingot+nousevat+Suomen+kansalle+tässä+vaiheessa+mahdollisesti+jopa+kymmeniin+miljardeihin+euroihin,+tulevaisuudessa+jopa+satoihin+miljardeihin+euroihin.
"Kuinka+vauras+ja+hyvinvoiva+maa+Suomi+nyt+olisikaan,+jos+Sauli+Niinistö+olisi+ratkaisevilla+hetkillä+noudattanut+perustuslakia+ja+eduskunnan+päätöstä.+Suomalaiset+joutuvat+nyt+maksamaan+tästä+laittomuudesta+kovan+hinnan."
Presidenttinä+Sauli+Niinistön+tyhmyys+ja+töppäilyt+on+päässyt+vasta+vauhtiinsa.+Hän+on+epäonnistunut+täydellisesti+presidentin+tehtävässä.+Tätä+epäonnistumista+hän+yrittää+peittää+maksamalla+lehdet+kirjoittamaan+itsestään+ylitsepursuavia+tosin+valheellisia+korulauseita.+
Esimerkiksi+Niinistö+tehtaili+varsinaisen+2016+kesähuijauksen+esittämällä+lehtiin+ja+televisioon+törkeän+valheen,+valhe+oli+siinä+että+"hän+nauttisi+huippusuosiosta+ja+häntä+vastaan+olisi+ainoastaan+prosentti".+Mikä+on+totuus?+
Kysymyksessä+oli+Kokoomuksen+tilaama+HS-+kyselyksi+naamioitu+huijaus+mihin+TNS+gallubikin+osallistui+mutta+petkutus+kärähti+kuitenkin+hetkessä.+
Todellisuudessa+Niinistön+kannatus+on+presidenttien+historia+heikoimpia.
"Niinistö+päätti+vuoden+2015+normilinjansa+huijaukseen+mutta+oopps+naruttaminen+ei+mennytkään+enää+läpi+!!!!
Karhunpalveluksen+teki+Kokoomus-YLE,+joka+oli+pantu+teettämään+Sauli+Niinistön+"tilaama"+gallup,+jossa+ei+ollut+rehellisyyden+häivääkään+ja+varsin+selkeästi+osoitti+Niinistön+tyhmyyden+tilata+tuollaisia+"tutkimuksia!
Kysely+oli+rakennettu+niin,+että+istuva+presidentti+voittaa+ja+näyttää+ylivoimaiselta+ehdokkaalta+kun+muut+"äänet"+jakautuivat+49+muun+"ehdokkaan"+kesken.
Oikeassa+presidentinvaalissa+ei+koskaan+ole+50+ehdokasta+eikä+49+presidentin+"vastustajaa",+mutta+Kokoomus-YLEn+manipuloidussa+gallupissa+oli,+jotta+Niinistön+kilpailijoiden+äänimäärät+hajosivat+mahdollisimman+monen+ehdokkaan+kesken+niin+että+Sauli+Niinistö+näyttäisi+ylivoimaiselta.
Kyselyllä+Kokoomus,+YLE,+Niinistö+eivät+edes+halunneet+selvittää+vaaliasetelmaa+niin+härskisti+gallup+oli+rakennettu.+Tarkoitus+oli+vain+johtaa+Suomen+kansaa+harhaan,+luulemaan,+että+kaikki+haluavat+Sauli+Niinistön+presidentiksi.+Vaan+ei+halua+ja+piste.
Kokoomus+YLEn+ja+Sauli+Niinistön+suureksi+pettymykseksi+Niinistöä+kannatti+vain+45+%+Suomen+kansasta,+eli+Suomen+kansan+vähemmistö.+Tulos+on+yksi+heikompia+istuvan+presidentin+kannatusmittauksia+toiselle+kaudelle.+Presidenttiehdokas+tullakseen+valituksi+tarvitsee+enemmistön+minim.+50,1+%+äänistä!"
"Sauli+Niinistöllä+ei+ole+toimintakykyä+eikä+harkintakykyä.+Hän+on+impulsiivinen+ja+epävakaa+ihminen+joka+tekee+jopa+ratkaisevia+päätöksiään+tunnevaltaisesti.+Erittäin+vahingollista+epävakautta+henkilöltä+jonka+pitäisi+olla+presidentti."+Sekavalla+esityksellä+hän+yritti+pestä+omia+käsiään+ja+paeta+vastuutaan+joka+asiassa.+Uusin+aluevaltaus+Niinistöllä+on+puolustusvoimat.+Sitäkin+hän+on+ehtinyt+sössiä+jo+reilusti.+Joku+voisi+laskea+paljonko+vanhus+Niinistö+on+jo+sotkenut+puolustusbudjettia,+varmaan+joku+30+miljardia+kun+vuotuinen+puolustusbudjetti+on+3.5+miljardia.+Niinistön+ongelma+on+sivistymättömyys,+tyhmyys,+huono+ulosanti,+jääräpäisyys,+hän+ei+opi+asioita+eikä+siksi+ymmärrä+mitä+työtä+hänen+pitäisi+presidenttinä+tehdä.+
Hän+ei+osaa+hoitaa+presidentin+ja+Suomen+poliittisia+tehtäviä.+Siksi+hän+on+tarrautunut+armeijaan.+
Ei+ole+vaikea+nähdä+jo+nyt,+että+Sauli+Niinistön+sota-+ja+puolustushommissa+käy+kuten+Suomi-eurossa,+Jalkapalloliitossa+sotkuissa,+Eduskunnan+remonttisotkuissa,+vaalirahoitussotkuissa,+kaikki+lysähtää+ja+muut+joutuvat+paikkaajiksi,+korjaajiksi+ja+maksajiksi"
Ime+tuota+www.facebook.com/piitziz
Istu ryssä sormeesi ja nuole se sitten jälkiruoaksi. SINUN logiikallasi maku on kuin herkullisella suklaavanukkaalla ;)
Linkki vielä https://www.facebook.com/piitziz
Mitäpä ryssä jos hyppäisit Nevaan betonikengät jalassa? ;)