Kaikki narkkarit ja huumeiden myyjät jotka kiinni saadaan pitäisi laittaa venäjälle vankilaan kymmeneksi vuodeksi niin eiköhän myynti/käyttöhalut vähenisi huomattavasti, sekä rikollisuus sinänsäkin.
Narkkarit venäjälle vankilaan
6
383
Vastaukset
- Muuta sinne
venäjällä. Joo, oikeessa oot, kyllä suomalainen vankila on liian hyvä niille, jotka nuorisomme on myrkyttäneet.
- Oikeusaktivisti
Joo, tähänhän sitä ollaan menossa.Ei kannata analysoida mitään,eikä saa enää puhua yhteiskunnan haitallisista vaikutuksista, ei muuta ku tyrmään vaan kaikki huligaanit.Kyselemättä, mieluimmin jo pelkästä epäilystä.
Näinhän se totalitäärinen yhteiskunta toimii.
- Melkein Venäjälle
Itärajalla on tyhjiä vartioasemia. Niistä hyvä reservaatti Hesan narkkareiille. Talvella 40 kilometriä auraamatonta lumierämaata lähinpään kylään. Idässä ampuvat Venäjän rajavartijat.
Aika kuluu polttopuoden keräilyssä ( esimerkiksi Siikajärvi itäisessä Inarissa. Mukaan vain kevyet eväät !!???- Jack
Asiallisia mielipiteitä!!
Sen verran erittelisin jotta;
1) Myyjät suoraan vankilaan Venäjälle tai johonkin
jossa joutuu tekemään jotain selvitäkseen hengissä
ja ehdottomasti yhteydet poikki ulkomaailmaan.
2) Käyttäjät jotka syyllistyneet omaisuus tms.
rikoksiin lähetettäisiin mainitsemaasi reservaattiin jossa olisi 2 puolta; toinen sellainen jossa olisi ilmaiset huumeet ts. saisi käyttää haittaamatta muuta yhteiskunnan toimintaa.
Toisella puolella olisi vieroitus/hoitopuoli johon halukkaat lopettajat siirtyisivät ja jossa
sitoutuisivat olemaan esim. 6 kk ja jossa osin olisi työpanoksella vastattava omasta ylläpidostaan.
- Perttu
Laista kyllä löytyy palautusmenettely ulkomaalaisille rikollisille. Mikäs huumeroistoja on ryssiin palautellessa, vanjoja kun lähinnä ovatkin?
- asiallinen
kirjoitus
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1291343
- 100861
- 75693
- 50587
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa12493ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40474Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m153451Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..30407Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;175384- 25381