Ja olisi syytä poistaa kaikki sen miehen laatat ja patsaat Suomessakin, ja pyyhkiä kaikki muisto koko kirotusta lahtarista ja sotarikollisesta.
Murha-Marskin laatta Pietarissa poistetaan
jovähitellen
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
marski oli sankari
Lenin-museo toimii viellä. Se onkin suosittu museo turisteille. Venäläiset käyvät ihmettelemässä sitä mahtavaa tieto- ja muistomäärää, joka meillä on kunnon kommunismista ja Neuvostoliitosta!
Muilla mailla ei tällaista olekaan! Siirretään Murha-marskin patsaat Lenin-museoon, niin samalla museoreissulla laajentaa historiatuntemustaan!
Aloittaja on kommunisti Verneri Lehtimäen tataarinaiselle siittämä jälkeläinen suoraan kolmannessa polvessa.
Verneri sai palkinnoksi kunnolla hivutusta tshekan pidätyssellissä ja ansionsa mukaaan niskanapin. Raato kipattiin johonkin lihamyllyyn ja siitä tehtiin koiranruokaa.
Hei kamoon sällit, näettehän, että marskin lakki ja hevonenkin on lokinpaskan peittämä hesan keskustassakin ja tuo möhkäle on matkailun kannata aivan väärässä paikassa, sillä peltimakkaran viereen sopii mainiosti mini-Guggenheimi ja murhamarskin patsas joutaa sulattoon, siitä saadaa uusia Euro-kolikoita.
Palstan murhamarskia puolustavat taitavat olla poteroihin jämähtäneitä eläkeläisiä. Turismi ja velkakin huutaa nyt murhamarskin kaatoa ja uutta elämää sen tilalle.
kerrotko mikä on peltimakkara,,,täällä härmässä outo käsite???
vaikka guggenheim pienoiskoossa, se sopisi modernina taiteena hevospatsaan tilalle mainiosti
Harvalla sotarikollisella se on hänen mukaansa nimetty tie, patsas, ja jopa lasten"suojeluliittokin", vaikka hän oli tekemässä/teettämässä orpoja lapsia sekä Venäjällä että myöskin täällä meillä.
Oli tappamasa ja tapattamassa kokonaisia sukuja ja perheitä ja aiheutti pelkkää surua ja murhetta miljoonille ihmisille natsi ja muillakin touhuillaan.
Täsmälleen näin, ja nimenomaan SAKSALAIS-natsien avituksella.
Nyt nuo samojen vehkeilijöiden jälkeläiset ruinaavat IMPPERIALISTILTA apuja
Toivon todellakin että tulisi uusi punakapina että tällä kertaa päästään siivoamaan yhteiskunta lopullisesti näistä kommunistimädättäjistä.
Viimekerralla lepsuiltiin mutta nyt ollaan tarkempia. Perataan myös suvut.
marski on legenda jota kaikki isänmaalliset suomalaiset ihannoi!
Pietarissa ei ole tilaa kuin muslimeja kunnioitaville merkeille a'la Kadyrov seniorin silta. Muita ei suvaita.
Murha-marskilta ei tiedetä muualla maailmassa oikein mitään. Tai sanoisinko oikeastaan, ettei ole aikaisemmin tiedetty.
Nykyään tiedetään, siitä ollaan pidetty kyllä huoli. Esim. Puolalaisille tulee täytenä yllätyksenä, että täällä on vaikuttanut sellainen(kin) henkilö kuin murha-marski.
Eivät tienneet myöskään että maamme (siis poliitikot ja hurrit) tappeli ns. "akselivaltioissa", eli natsien puolella.
Eivät tienneet by the way myöskään hyrreistä, eli suomenrååtsalaisista, nykyään kyllä tietävät. ;)
Niin varmaan tulee täytenä yllätyksenä, että joku murha-Marski olisi täällä vaikuttanut - Kun tällainen henkilö on täysin SINUN mielikuvituksesi tuotetta!
Meillä oli suuri sotapäällikkö Mannerheim, joka sai Suomen armeijan kanssa voiton suuresta RYSSÄNPERKELEESTÄ ainakin siinä määrin, ettei ne pirut saaneet meidän maata, koska Jumala ei Suomea niille antanut.
Eikä Herra antanut Aatullekaan meidän juutalaisia kansakuntana. Muutamia valitettavasti joutui natsien kynsiin, mutta se onkin ikuinen häpeä meille.
marski on kokokansan sankari ja esikuva.
Kirjoita sinä vain omasta puolestasi ruskeanreiän ritari, kylä hän oli anti sankari kansan silmissä miekka ruskeana rapareikään työntelystä.
kummakohan tuli ensikokemuksen jälkeen perse kipeämmäksi Jarilla vai Marskilla?
Nykyään ei ole Marskeja, on vain takinkääntäjiä, stupidoita ja vatuloijia. Ja siksi ulkomailta voi kuka tahansa tulla Suomeen raiskaamaan ja elelemään loppuikänsä leveästi suomalaisten kustannuksella ja Suomessa punikit voivat riehua kaduilla ilman seuraamuksia.
Eikö -Syväkyykky-iiro-kommari jo ala väsyä?
Kommunistit ja heidän jälkeläisensa jauhavat samaa vanhaa sotanäkemystään. Kun ei mitään tapahdu, eikä sossu jakele rahaa tarpeeksi, niin roikutaan murhamarskissa. Otto-Ville Kuusinenkin ja tyttärensä Hertta jäävät kyllä toiseksi.
Hertta Kuusinen jätti ainoan lapsensakin Neuvostoliittoon jonnekin lastenkotiin. Kuoliko lapsi laadukkaassa täysihoidossa, vai johtaako hänen jälkeläisensä nyt koko Venäjän armeijaa?
Mannerheim oli hieno mies joka puolusti Suomea rikollista hyökkääjää vastaan. Nyt venäjä saa rangaistuksen kaikista noista vuosista. Saksan ulkoministerikin totesi, että venäjä on menettänyt luotettavuutensa kumppanina koko maailman silmissä. Vähän myöhään tuo nujerrus tapahtui mutta parempi myöhään kuin ei milloinkaan. Jonain päivänä nato viimeistelee tuon saastaläjän ritiseväksi ja säteileväksi tuhkaksi.
Joo, A. Soltsenitzynkin sanoi aikoinaan teeveessä, että kehitys ylöspäin kestää tuplasti kauemman kuin alaspäin luisuminen: Venäjä meni NL:n muodossa 70 vuotta alaspäin, joten nousu kestää 140 vuotta, tuumasi Alexander...........hmmm.
Marski oli sankari jo Vapaussodassa.
Lahtarin suurin unelma oli että marski työntäisi miekan turpeensa!!!!!!!!!
Kun marski työnsi miekan lahtarin tuppeen niin syntyi ryssääjä!
Marski oli nähnyt maailmaa enemmän kuin häntä herjaavat takametsäkommarit. Hän tiesi jo ennakolta mikä hävitys roistojen kommarivallasta seuraisi ja siis toimi 1918.
Nykyisin hän toimisi aktiivisesti mamutusta vastaan. Mutta valitettavasti suurmiehiä ei enää ole, vain nappulakerholaisia jotka laskevat rahojaan. Tällä kertaa emme pelastu hävitykseltä vaan vihervasurit ja islamkokoomus voittavat.
murha-marskilta karisi ne ylimääräiset hurreille tyypilliset koppavuudet ja ylimielisyydet valvontakomission tullessa Suomeen?
Silloin lakkautettiin esim. jo kansalaisteurastuksen aikoihin, eli sisällissotamme aikoina perustetut "suojeluskunta" ja "lotta-swärd" järjestöt kertalaakilla.
Murha-marskikin riisui sen asetakkinsa ja laittoi miekkansa tuppeen, vaikka toista uhosi hitlerin ja muiden natsien kanssa suuruudenhulluudessaan.
Murhis oli hurri pelkuri, ei mikään oikea mies, vaan "mies" jolle olisi kuulunut hame päälle.
Nyt hän on sitten siellä teurastamiensa ja teurastattamiensa ihmisten luona siellä jossakin, toivottavasti on raskaat mullat ja muutenkin paska olo.
Saudeissa ei olisi kuulusteluja suoritettu, eikä laatukäsikirjaa tehty kapinasta. Kaikki kapinaan osallistuneet olisi kylmästi teloitettu. Eivätpähän olisi suoltamassa paskaa.
Eipä näitä II maailmansodan häviävaltioiden sotapäälliköitä paljon näy valtioiden pääkaupungeissa. Ei näy Hitlerinkään patsaita tai japanilaisten sotapäälliköiden. Tai romanialaisten.
Ratsastajapatsas joutaisi muuanne keskeiseltä paikalta pääkaupungissamme. Lisäksi Mikkelistä torin varrelta Mannerheimin patsas pitäisi siirtää muuanne.
valehteldet