Sanoo jos muuttaa auton toimimaan eri polttoaineella kun mitä se alunperin on suunniteltu käyttämään?
Yai jos hankkii HHO järjestelmän ja se puhdistaa pakokaasuja ja pienentää kulutusta?
Onko siinä tapauksessa katsastusmies kiinnostunut millä auto käy?
Olen ajatellut hankkia tällaisen ja kokeilla kuinka paljon polttoainetta säästyy.
Tulevaisuudessa, jos kokeilu onnistuu, on tarkoitus muutta auto käyttämään pelkästään kyseistä polttoainetta.
http://hydroxsystems.co.uk/hho-hydrogen-brown-gas-fuel-economy-efficiency-saver-mpg-kit-hydrox-system.html
Yai jos hankkii HHO järjestelmän ja se puhdistaa pakokaasuja ja pienentää kulutusta?
Onko siinä tapauksessa katsastusmies kiinnostunut millä auto käy?
Olen ajatellut hankkia tällaisen ja kokeilla kuinka paljon polttoainetta säästyy.
Tulevaisuudessa, jos kokeilu onnistuu, on tarkoitus muutta auto käyttämään pelkästään kyseistä polttoainetta.
http://hydroxsystems.co.uk/hho-hydrogen-brown-gas-fuel-economy-efficiency-saver-mpg-kit-hydrox-system.html
Vastaukset 8
Vanhimmat
Eipä se katsastusmies tarkista mitä tankista löytyy.Päästötesti tietysti pitää mennä läpi.
Tuo kyseinen sarja ei oikasti toimi. Tai tuottaahan se sitä "HHO"-kaasua, eli vedyn ja hapen seosta, mutta kulutusta se ei pienennä. Oikeasti järjestelmä lisää polttoaineenkulutusta. Ja todellakaan ei ole mahdollista muuttaa autoa toimimaan pelkästään tuolla. Jos tuo järjestelmä toimisi, olisi se ikiliikkuja, ja keksijä miljonääri.
Kyllä se toimii ja polttoaineen syöttöä voi aäätää pienemmäksi.
Siksi se toimii parhaiten vanhoissa autoissa joissa ei ole kaikkein nykyaikaisinta elektroniikkaa. Mutta kuten kaikessa muussakin uusikin tekniikka voidaan ohjelmoida toimimaan optimaalisesti tällaisen systeemin kanssa.
https://youtu.be/_0_0DVE9rkw
Tehokkaimmat systeemit eivät tarvitse mitään polttoainetta vaan toimivat tuolla autossa itse tuotetulla kaasulla.
https://youtu.be/aqbWZiib7U8
"Tehokkaimmat+systeemit+eivät+tarvitse+mitään+polttoainetta+vaan+toimivat+tuolla+autossa+itse+tuotetulla+kaasulla."
Jos+moottori+kestäisi+näin+edes+tyhjäkäynnillä,+olisi+kyseessä+jo+ikiliikkuja.
Kaikki+energia+mitä+tuosta+vedystä+voidaan+saada+tulee+sähköstä,+joka+on+tuotettu+polttamalla+jotakin.+Tilanne+jossa+sähkö+jolla+vety+on+tuotettu+tuotetaan+polttamalla+sitä+samaa+vetyä+ei+ole+mahdollinen.
Tankissa+vettä,+vesi+hajotetaan+sähkön+avulla+vedyksi,+ja+hapeksi.+Vety+poltetaan+polttomoottorissa.+Päästönä+tulee+vain+vettä,+vesi+voitaisiin+tietenkin+johtaa+myös+takaisin+tankkiin.+Polttomoottori+pyörittää+laturia,+joka+sitten+tuottaa+sähkön.+Sähkö+käytetään+vedyn+tuottamiseen,+ja+näin+kiertäen.+Valitettavasti+polttomoottorin+hyötysuhde+on+alle+40%+ja+muitakin+häviötä+tulee+järjestelmässä.+Eli+tuon+HHO+laitteen+pitäisi+olla+vähintään+300%+hyötysuhteella,+että+auto+voisi+käydä+edes+tyhjäkäyntiä.
Varmasti+toimii.+Jos+ymmärtää+tehdä+asiat+oikein+nou+systeemit+kyllä+toimivat.+
https://youtu.be/pF7WSs7HTIk
25%+polttoaine+kulujen+säästö+varsin+yksinkertaisella+tavalla.+
https://youtu.be/KVlhJoLNyxQ
Näitä+järjestelmiä+on+olemassa+monia+erilaisia+myynnissä.+
Esimerkiksi+Pepsi+ja+Cocacola+käyttävät+näitä+järjestelmiä+kuljetuisrekoissa..
15%+polttoaine+säästöä+Pepsin+kuljetuskalustolla.+Vieläkö+epäilet?+
https://youtu.be/i61ubgccy4Q
Onko+tämä+vain+jotain+mitä+et+suostu+uskomaan+todeksi?
Ehkä Pepsirekan katolla on aurinkokenno, joka tuottaa virtaa veden hajottamiseen. Jos se tehdään moottorin tuottamalla sähköllä, homma ei säästä vaan kuluttaa lisää.
Murossa löytyy
http://murobbs.muropaketti.com/threads/vetyhaihattelu.725049/page-2
Tuo voi olla 25 asteen pakkasella tosi hyvä ja käytännöllinen.