mä vaan halusi et mun tyttöystävä et meidä

lapsi olis osa mun elämää....en minä pahuuttani tälle tielle menny
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

en minä niillä korteilla parempaa pystyny

ja miksi tämä kaikki saatana hallinta ja pahuus? en hiirtäkää tätä enne satuttanu

nyt on elämä siinä mallissa et jo mielelläni pistäsi napi ohtaani...aivan liian myöhästä tästä apina tiestä yrittää elämää väsätä

Äänestä

En halua sinua moralisoida ja tuomita, mutta ei ole ainakaan Jumalan syy jos ihminen suunnittelee ja toteuttaa valinnoissaan koskien myös perhe-elämää omia sääntöjään. Sitä saa, mitä petaa.
Nii se on usein että ihminen vähät veisaan Jumalan antamista säännöistä ja ohjeista ja sitten kapinoi kun elämässä menee päin mäntyä ja siitä puuttuu siunaus.
Jumala rakastaa kompuroivaa ja hänen lakejaan rikkonutta, mutta itse kyllä saa maistaa valintojensa seuraukista.
Lopeta jo tuo kapina ja nurina. Mene itseesi ja tyydy jo nyt Isän ohjaukseen. Kyllä saat vielä kokea ihan siunauksellisiakin vuosia.

Äänestä
  • kun kerra olisitte sanoneet tuon saman vuosia sitte, mitä nyt sanotte,mite olisi halunnu kuollakseni kuulla nuo sanat..nyt te sanotte sen sille joka on jo kuollu, jolla ei enää ole mahdollisuutta elää..ei pyhä henki tule ihmise elämää tuosta vaa...

    mutta teillä oli kiire, kaikkia teitä kiinnosti kaikki muu..nyt te sitä sanotte

    Äänestä

  • olisitte sillo välittäneet kun olin vielä elossa, olisin sen ansainnu....nyt potkitte sitä missä ei enää ole elämää...hävetkää

    Äänestä

  • Ei meistä kukaan ole toista parempi. Ei kukaan voi alkaa sormella osottelemaan että sinä olet sitä ja tätä tehnyt.
    Toivo on meille jokaiselle annettu Jeesuksen kautta. Mulla itsellä oli pitkään aikaan sellainen olo että en jotenkin pystynyt vastaanottamaan Jumalan läheisyyttä vaikka kyllä tahdoin oli asioita joista en ollut luopunut. Pitkän aikaa en edes uskonut että minullakin vielä olisi mahdollisuus mutta sain kokea että on. En ole nyt muutamaan kuukauteen käynyt kokouksissa ja edelleen ne joista olen yrittänyt tehdä parannusta niin en ole kokonaan päässyt niistä. Tiedän
    että pitäisi mennä seurakuntaan ja käydä useammin siellä se auttaisi pääsemään näistä minun uskon tietä vaikeuttavista asioista.

    Äänestä

  • Kyllä sinä vielä vapaudut. Ala käymään seurakunnassa, siinä on oma siunauksensa. Rukoillaan että saisit vapauden kaikista kahleista ja ilon pilaajista ukontiellä.

    Äänestä

  • Niin seurakunnassa käyminen varmasti auttaisi ja tulisi rukoiltua säännöllisemmin.
    Pitää joskus uskaltautua sinne taasen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tehmies24v kirjoitti:

lapsi olis osa mun elämää....en minä pahuuttani tälle tielle menny

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu