Onko Suomessa eri laki

Turhiksille? Kun oikein virkahenkilö nimittelee lakia noudattavaa kassatyöntekijää persereiäksi?

http://mvlehti.net/2016/09/03/ulkoasianministerion-vastuuvirkamies-s-marketin-myyja-on-rasistinen-persereika/

Eiköhän ne persereiät ole siellä suvakimamuttajaporukoissa.
2555
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

Kertoo selvästi, että Elina on mielisairas paskiainen ja tyhmä vinkuva matu väärässä maassa.
Vankilaan kuuluisivat molemmat.

Äänestä
  • Tyypillistä vihervassari kielenkäyttöä. Itse saadaan käyttäytyä ihan törkeästi ja seuraavana päivänä itketään toisten "vihapuheista"

    Äänestä

Erittäin vakavasta asiasta on kyse,jos toimii pakolaisten parissa erottaminen on ainoa oikea tapa noissa viroissa on nollatoleranssi.

Äänestä
  • Jaa vai niin. Kuka käski tänne tulla? Jotain rajaa tähän yleiseen pahoinvointiin.

    Äänestä

Suomalaista työntekijää ja yleensä suomalaista saa nimitellä miksi tahansa. Mutta annas olla jos kyseessä olisi ollut joku Valtterin värinen niin olisi toinen ääni kellossa.

Äänestä

Suomen valtion virkamies; jos kysyt papereita matulta olet rasistinen perseenreikä.

Äänestä

  • Mitä vittua yksi mies koko osastolla??????

    Äänestä

  • eiku oli siellä 2 peräti..

    Äänestä

  • eikä olla edes annettu vastuuta kun ei näy tehtävät.

    Äänestä


Käsittämätöntä että noitten suvakkien puheisiin ei kukaan puutu.

Äänestä

Ja valhemedia vaikenee täydellisesti virkamiehen sikailuista.

Äänestä
  • Auta armias, jos tilanne olisi se, että tuollaista Suomen laeista netissä vinkuvaa suklaanappisilmäistä karvaperskultamunamatua olisi haukuttu persereiäksi niin johan olis suvakkihuoramediassa täysi hööki pääns...

    Äänestä

Turvapaiknahakijat valehtelevat nimensä niin toki myös ikänsäkin.

Äänestä

Turviksella on ilmeisesti ylimääräsitä rahaa, kun on oltu useastikin siis ostamassa tupakkaa -leikkaamisen varaa on.
Monen kantasuomalaisen pitää tehdä valinta lääkkeiden tai ruoan välillä.

Äänestä

Valtion virassa oleva ihminen käyttää noin karskia kieltä.

Äänestä

Taitaa diattolla olla diarrea kun maanantai aamuna menee töihin.

Äänestä

Sukunimi on Diatta eli matu on maistunut.

Äänestä
  • Näyttää narkkarilta.

    Äänestä

Luonan kortin mukaan (!?!) heppu on 25 vuotias. Tupakan oston yhteydessä tarkastuksen ikäraja on 35 vuotta!

Toivottavasti ko. kauppias jotenkin palkitsee tarkan kassahenkilön.

Äänestä

Kaksi vuotta sitteen maahan tullessaan tämäkin Hussein
oli ilmoittanut iäkseen 15 vuotta.
Alaikäinen ei voi ostaa tupakkaa ja alkoholia.

Äänestä

S-ryhmän pitää nyt ehdottomasti vaatia kaikkia kassahenkilöitä kysymään viralliset ja laissa hyväksytyt henkilöpaperit kaikilta, jotka näyttävät alle 30-vuotiailta, kerran tuonkin alimohamedi tms kertoman mukaan monet kassat ovat rikkoneet lakia nuorelle henkilölle muutävistä tupakkatuotteiden rajoituksista.
Tietenkään tuota Luonan paperia ei voi hyväksyä, koska siinähän on henkilön itsensä ilmoittama ikä, kun passi on hävinnyt.

Äänestä
  • Juuri näin. Tuo kyseinen tunnollinen kassa pitäisi saada julkisuteen, jotta hänelle voisi jakaa kiitosta mallikkaasta toiminnastaan. Oma poikani tekee myös opiskelun ohessa kassatöitä ja kun kysyin "Olisitko myynyt?" vastaus oli onnekseni "En tietenkään". Tuli isälle hyvä fiilis.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


dxtchyytiuuiopu9oåp kirjoitti:

Turhiksille? Kun oikein virkahenkilö nimittelee lakia noudattavaa kassatyöntekijää persereiäksi?

http://mvlehti.net/2016/09/03/ulkoasianministerion-vastuuvirkamies-s-marketin-myyja-on-rasistinen-persereika/

Eiköhän ne persereiät ole siellä suvakimamuttajaporukoissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu