Piparkakut

Jälleen kerran koitti se aika, jolloin n-kurkiainen sai, joko korviinsa tai silmiinsä jostain mediasta sen, että oli suuri autonäyttely viikonloppu. Jota ääriköyhyyden parissa kutsutaan erityisellä nimellä: "suuri ilmaisten makkaroiden viikonloppu". Joka on eräs vuoden merkittävimmistä tapahtumista, jos siinä vain muistaa olla mukana.
Mutta kuinka ollakaan, n-kurkiaisen saapuessa ensimmäiseen ajoneuvoliikkeeseen selvisi, että makkaroita ja tahmakakkuja ei ollut. Kuitenkin n-kurkiainen onnistui juomaan pulputtimesta jäätävään taittuvaa viileää vettä, sekä syömään kaksi (2kpl) pepperkaakkor tyyppistä, mutta kuitenkin ns. voileivonnaista. Joiden maku oli bueno asteikolla 1-10, ollen yli 8:san (n. 8.5 luokkkaa).
Metsän marjat ja sienet, yhdistettyinä syksyisen luonnon näyttävyyteen ja tuuleen ovat olemassa. Ihmisten jäädessä odottamaan talven armeliaita aikoja napakoine pakkasineen.

3

67

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nälkäkusipäinen

      Mene seuraavaksi radalle makaamaan. VR lupasi tarjota viiden ruokalajin päivällisen. Pysy paikoillasi, kun kuulet junan lähestyvän, sillä se ateriasi saapuu. Sitten piisaa napakkaa ropsetta pitkäksi aikaa.

    • tyhjä_tynnyrikö

      Et varmasti ole mitenkään pahantahtoinen ihminen, mutta ihmettelen suuresti näitä sinun aloituksiasi. Mitä mieltä tuossa aloituksessa oikein oli? Minusta se oli jokseenkin tyhjää tekstiä.

      • Nälkäkusipäinen

        Typeryksen täytyy tulla tänne avautumaan yhdentekevästä elämästään, kun kukaan ei halua häntä enää muuten kuunnella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?

      Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k
      Maailman menoa
      71
      3889
    2. Voiko normaali ihminen ryhtyä vasemmistolaiseksi?

      Tätä jäin pohdiskelemaan.
      Maailman menoa
      101
      3505
    3. SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa

      SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah
      Maailman menoa
      78
      3338
    4. Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?

      Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia
      Maailman menoa
      36
      2638
    5. Mitä ajattelit kun näit

      kaivattusi ensimmäisen kerran? xd
      Ikävä
      124
      1598
    6. Nyt meni lopulliset lämmöt.

      Alan käyttäytymään yhtä kylmästi miehiä kohtaan kuin mua kohtaan on käyttäydytty ja vain käytetty viimeiset pari vuotta
      Sinkut
      36
      1516
    7. Meitä ei tule

      Koska periaatteemme ovat rakkautta vahvempia. Tämä on siis koettelemus, jonka tarkoitus on vahvistaa meitä yksilöinä 😌
      Ikävä
      22
      1114
    8. Onko erityinen paikka jossa haluaisit nyt olla

      Onko joku spesiaali lempipaikka missä mieluiten olisit?
      Ikävä
      42
      1100
    9. Sulla on avaimet ja keinot

      Jos haluat jatkaa tutustumista. Itse olen niin jäässä etten pysty tekemään enää mitään. Pidempi keppi johon on helpompi
      Ikävä
      18
      1096
    10. Itseään kannattaa tarkastella realistisesti ja

      miettiä mihin ne rahkeet oikeesti riittää. Tyhmempikin ymmärtää että varakas ylemmän tason mies ei kelpuuta sellaista ku
      Ikävä
      118
      1016
    Aihe