Transponderin vitsi, Niinistö kiusa Putinia.

Niinistö ehdotti että venäjän hävittäjät laittavat transponderit päälle, Putin joutui suostumaan kieroilun ehdotuksen, vaikka sellaista laiteitta ei ole eikä tulee. Jos Sauli ehdotti käydä navigaattorit, olisi vielä parempi vitsi.
http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/222371-venajan-havittajissa-ei-ole-transpondereita-joten-niita-ei-voi-laittaa-paalle?ref=il
4<50
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Everstiluutnantti, Minä luule et Usa ja Nato sanoa Niinistö et työntää transponderi perseeseen.

Äänestä

Niin se vain Hesari ja Yle voivat olla vedätettävissä, kun kertovat asiantuntijan syvällä rintaäänellä totuuksia keisarin uusista vaatteista.

Äänestä

K-kaupasta tsaarin salaattikastiketta .

Äänestä

Kysymys on turvallisuudesta eikä sodasta nyt. Ihan vaan matkustaja koneista jotka törmäilee venäläisiin sotilaskoneisiin . Voitteko käyttää järkeänne joskus ? Jeesus Kristus Anna syntini anteeksi . Pelasta sieluni kadotuksesta . Tunnusta että olen syntinen . Jeesuksen nimessä amen . Lue raamattua .

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ValehtelevaVenäjä kirjoitti:

Niinistö ehdotti että venäjän hävittäjät laittavat transponderit päälle, Putin joutui suostumaan kieroilun ehdotuksen, vaikka sellaista laiteitta ei ole eikä tulee. Jos Sauli ehdotti käydä navigaattorit, olisi vielä parempi vitsi.
http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/222371-venajan-havittajissa-ei-ole-transpondereita-joten-niita-ei-voi-laittaa-paalle?ref=il

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu