Voi voi että haukotuttaa. Mitenkäs teittiä ? Onko turpa nyt jatkuvasti auki. Kyllä se iltaan mennessä sulkeutuu.
Vastaukset 15
- selväkepuloinen
Vetäse verovairoin ostettua tukiaisviinaa, kuten aina niin yrjööt taas ilalla!
- moggakigu
Erehdyt pojuseni. Minä en siihen paska sakkiin kuulu. Ja töitä teen, jotta sinunkaltaiset viherpunikitkin voi elää jonkin sortin säädyllistä elämää.
Haukotutti. Sitten kun kita ammollaan aloin ottaa olutta ja siiberii. Toivon mukaan se josksu loksahtaa kiinni. Mitään asiaa ei ole ellei sitten illalla baarissa tai vastaavasti uskovien kahvilassa. Kumpaan kehtaa mennä? Pikkuolusissa??
- ViinatViemäriin
Ota äitis tussu suuhun. Mä ainakin otin.
- KainuunTaisto
Tulin just viinakaupast ja ostin työkkärirahoil muutaman Leijona-viinan. Vedän ne kurkusta alas ja kattelen kotimaista paskaa töllöstä. Sitte aamulla taas sama ralli uudelleen. Tää on kivaa kun ei tartte töihin mennä, on aikaa keskittyy itteensä ja Alkon tuotteisiin. Kurjat, menkää duuniin, mulla riittää viinaa. Piparii saan naapurin nelikymppiselt rouvalt, ruokaa Lidlistä. Fatta maksaa asunnon ja vaatteet. Olen kantasuomalainen. Upeeta.
- KainuunTaisto
Siihenpä ne melkein jäikin sitten. Paljonkos muuta kivaa keksis vielä?nyt
KainuunTaisto kirjoitti:
Siihenpä ne melkein jäikin sitten. Paljonkos muuta kivaa keksis vielä?nyt
Käy ostaa olutta. muutama päivä sitten join liköörejä. nyt juon halpaa kaljaa kun pikkuaivoissa on tilanne päällä.luulin herääväni selvänä tänään mutta koska niin ei käynyt. Lisää olutta. Ehkä huomenna olo parempi ja maksakin pysyy hiljaa.
- VesimiesVeteleeVettä
Vittu juntit juo kaljaa. Hajotkaa.
- KainuunTaisto
Ime sinä huoltomiehen melaa, ääliö. Me hillopäälliköt juomme alkoholia.
- tiluliluliiTäällä
Mä juon vettä, ooks vähän kade XD
- kommentoitava
Niin!!
Törkypuheet on törkypuheita.
Näistä keskustelupalstoista tullut törkypuhepalstoja. - kannustaja-
hienoa. jatka samaan malliin
- EnonMolo
ota poskeen.
- kiittäjä-
EnonMolo kirjoitti:
ota poskeen.
ei kiitos
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811203- 42814
Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden236708Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga59655Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35571Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77540- 45538
- 23498
- 36494
- 26482