Abdirahim HUSU Hussein Puheenvuoron blogissaan (Uusi Suomi)
"Viime aikojen käsittämättömiltä ja tervettä järkeä uhmaavat turvapaikkapäätökset kuiteenkin lisäävät pelkoa ja stressiä näissä ihmisissä [turvapaikanhakijoissa].
Kun otetaan huomioon, kuinka traumatisoituneita monet heistä jo ovat, on täysin mahdollista, että se, mitä heille parhaillaan teemme, aheuttaa joissain heistä terveen harkinnan menetyksen ja väkivaltaan turvautumisen.Suurimmassa osassa tapauksista he tulevat sitä aiheuttamaan itselleen."
http://abdirahimhussein.puheenvuoro.uusisuomi.fi/222499-tama-ei-ole-minun-suomeni
Ei riehaannuta. Yritetään pitää keskustelu asiallisena.
"Viime aikojen käsittämättömiltä ja tervettä järkeä uhmaavat turvapaikkapäätökset kuiteenkin lisäävät pelkoa ja stressiä näissä ihmisissä [turvapaikanhakijoissa].
Kun otetaan huomioon, kuinka traumatisoituneita monet heistä jo ovat, on täysin mahdollista, että se, mitä heille parhaillaan teemme, aheuttaa joissain heistä terveen harkinnan menetyksen ja väkivaltaan turvautumisen.Suurimmassa osassa tapauksista he tulevat sitä aiheuttamaan itselleen."
http://abdirahimhussein.puheenvuoro.uusisuomi.fi/222499-tama-ei-ole-minun-suomeni
Ei riehaannuta. Yritetään pitää keskustelu asiallisena.
Vastaukset 69
Vanhimmat
Husu lähtee pois loisimasta, koska tämä ei ole hänen Suomi.
Hienoa!!
Husulle ei kelpaa Suomi mutta Kela rahat kelpaa...
..mutta tosiaan husulle kelpaa huseerata suomalaisten veroeuroilla.
Kirjoittiko Husu ettei tämä ole hänen Suomensa?! Aika moni on ollut jo kauan samaa mieltä hänen kanssaan, ettei tämä tosiaankaan ole hänen maansa.
Husu musu voisi todellakin lähteä Somaliaan. Ei kuulu tänne.
Ei ole!! Husun oma maa on Somalia sen hän tietää kun katsoo peiliin, josta näkee enemmän mutaa muistuttavan naamansa ei meillä kantasuomalaisilla ole tätä väriä kasvoissa. Husu haluaa kyllä Suomen, joka on kaikkien somalien perimmäinen päämäärä. Lisääntymällä sitä yritetään ja ovat laskeneet, että 3:n sukupolven päästä somalit saavuttaneet päämääränsä ja kantasuomalaiset ovat lukumäärältään vähäisempiä. Sitten alkaa kantasuomalaisten orjuuttaminen "teemme teistä orjia" nuoren somaliäidin sanoin. Somaliunelmalle on korkea aika panna stoppi. Husu ja heimolaisensa on passitettava kotimaansa Somalian yhteiskuntaa rakentamaan, Suomessa heitä ei niin ensimmäistäkään tarvita. Hyvästit somaleille.
Husukin on yleläisiä, onko? Radiossa kai.
Kaikki vaan Suomeen! Niinkö? ... Sittenhän Suomi ei enää mitenkään muuten eroa niistä maista mitä tulijat ovat mukamas lähteneet pakoon kuin, että täällä on kylmää ja kallista. Onko sitten hyvä?
Miten ihmiset voivatkin olla noin typeriä! Tämän siitä saimme, kun olemme ottaneet maahamme mamuja. Rupeavat vaatimaan ilmaista ylläpitoa kaikille ja p.skantavat pöydille ynnä muuta mieletöntä. Näiden aivottomien mamujenko pitää meidän antaa saattaa Suomi tuhoon? Sanon tämän nyt viimeinkin suoraan, että mistään muusta ei ole kysymys kuin siitä, että nuo ihmiset ja heitä puoltavat ovat idiootteja ja vajaaälyisiä! Suuri osa viimeksi tulleista on vielä pahempia ja enimmäkseen keskenkasvuisia kakaroita ilman tapoja, ymmärtämystä, kunnioitusta, arvonantoa, säädyllisyyttä, mielenhallintaa, itsehillintää, tietoa, ajattelukykyä ja mitä vielä. Kyllä he vaativat mitävain ja hyväksikäyttävät sumeilematta suomalaisten hyväntahtoisuutta. Tämän mielettömyyden on loputtava, vaikka pääministeri sen ajattelemattomuudessaan toden teolla alkuun pistikin. Tässä on niin paljon pelissä, että Sipilä on pistettävä syömään sanansa irakilaisille!
SUOMEN KANSA, NOUSE PUOLUSTAMAAN ISÄNMAATASI JA KUKISTA MUSLIMISAATIO ENNEN KUIN SE KUKISTAA MEIDÄT, SILLÄ NIIN TAPAHTUU KUTEN KAIKKIALLA MUUALLAKIN ON JO TAPAHTUNUT MISSÄ MAMUT OVAT SAANEET VAPAASTI TEMMELTÄÄ JA LISÄÄNTYÄ! Katsokaa Ruotsin mamualueita, katsokaa Brysseliä, katsokaa millainen Itiksestä on kovaa vauhtia jo tulossa!
"se, mitä heille parhaillaan teemme, aheuttaa joissain heistä terveen harkinnan menetyksen"
Suomalaisten vika.
Ja tuo mtä nuo Husu huussi husseinit meissä kantalaisissa aiheuttaa,
voi osoittautua samanlaisia reaktioita meissä, jos ei vieläkin pahempaa. Siipeilijöitä emme voi sietää.
Ikeassa 2 ruotsalaista tappanut matu on hakattu kunnolla vankilassa. Local lehdessä tänään.
Eli reaktioita syntyy...
Suomessa näin ei pääse tapahtumaan täällä mamu- ja maturikollisia suojellaan vankiloissa. Ei raiskaaja-tappaja-pedofili Abdigadir Osman Husseinillekaan parinkymmen vuoden vankilassa olon aikana tapahtunut mitään. A. O. Hussein opiskeli ja käyttäytyi hyvin, kerrotaan. Nyt hän on päässyt vankilasta ja on säilössä ja vuoden päästä keskuudessamme, jos Somalia ei häntä ota. On taas muutaman kantasuomalaislapsen, nuoren ja aikuisen ja tarpeensa vaatiessa myös vanhukset käyvät, koettava tämän ihmishirviön raakuus. Suomi suojelee matu- ja mamurikollisia ja uhraa oman kansansa. Suomi ei ole rasistinen maa
Suomi 0n rasistinen maa omilleen suomalaisille, mutta väitetään itse suomalaiset ovat rasistisia, vihapuheisia ja lukevat mv lehden valeuutisia joissa onkin se salassa pidetty totuus
Hyvästi muukalaiset!
Kerranki joku näistä puhuu totta!!! Ei tossiaankaan ole hänen SUOMI, kiitos ettei ole, Suomi on meidän ja vain meidän ,PARASTA MUISTEE SE !!!
ja miten he itse käyttäytyvät täällä?
Husulle oikea paikka on Somalia. Lähde husu heti sinne ja jätä ihmiset rauhaan.
"Husu kirjoittaa: Tämä ei ole minun Suomeni"
Ensimmäinen järkevä kommentti Husulta. Koko Suomi on samaa mieltä!
ja mikä on somaliukon tulonlähde
ellei naisensa lapsilisät ja asumistuet
ja jos se ei riitä, niin käsiähän ei liata
voi yrittää luottamustoimiin ja politiikkaan
ikuisia elättejä
luontaisia poliitikkoja
Husu on Ylen toimittaja.
https://www.suomenuutiset.fi/kansanedustaja-puutuu-ylen-toimittajan-vihapuheeseen-avoimessa-kirjeessaan/
Toimii myös kaikenlaisessa somalikulttuurinedistämistyössä yms joidenkin järjestöjen/suvakkien kanssa, kai sieltäkin jotain palkkaa saa.
Wali Hashi on myös Ylellä. Taitaa olla niitä harvoja maahanmuuttajia/maahanmuuttajataustaisia, joilla on toimittajakoulutus.
"Hashi onkin se toimittaja, jonka nimi tulee usein esille, kun puhutaan maahanmuuttajien edustuksesta Suomen journalistikunnassa. Valinnanvaraa ei juuri ole."
-
"Uutisten ja ajankohtaisohjelmien päätoimittaja Atte Jääskeläinen sanoo, että journalistien etnistä taustaa on pohdittu Ylessä paljon.
”Kansainvälisesti juuri yleisradioyhtiöissä on katsottu, että yhteiskunnan moninaisuuden ja erilaisten äänien ja kasvojen on näyttäydyttävä niiden journalismissa. Jo Ruotsissa, jossa on paljon Suomea pidempään ollut maassa pitkään asuneita maahanmuuttajia, tilanne on toinen.”
Jääskeläisen mukaan Ylellä ei kuitenkaan ole rahkeita kouluttaa erityisesti maahanmuuttajia uutis- ja ajankohtaistoimituksiinsa.
”Meidän lähtökohtamme on, että journalisti on journalisti eikä edusta mitään ryhmää. Meille edustavuus on vieraampaa ajattelua kuin joissain muissa maissa.”
Maahanmuuton lisääntyessä tilanne tulee kuitenkin muuttumaan, mutta prosessi vie aikaa. Ylessä on jo nyt painotettu rekrytoinnissa muun muassa arabian kielen taitoa."
Olipa hyvä ja fiksu kirjoitus.
"Viime aikojen käsittämättömiltä ja tervettä järkeä uhmaavat turvapaikkapäätökset lisäävät pelkoa ja stressiä näissä ihmisissä." - Voisiko sen sattuvammin sanoa. Koko Suomihan on jo pelkkää pelkoa täynnä, kiitos hallitsemattoman maahanmuuton!
Husu hermostu sun somput ei saa enää automaattisesti oleskelulupaa. "Tämä ei ole Suomeni" eli somput ei saa enää automaattisesti oleskelulupaa. Suomi on eurooppalaistunut tämä ei ole enää rkp:n lämmin kainalo.
Hän on nyt varoittanut eli kiristetään meitä nyt sillä, että suomalaisten vika, jos meitä ruvetaan tappamaan.
En halua tänne sellaisia, joilla ei ole tervettä järjen hallintaa.
niinpä ..somalin suomi jakaa kela ja sossutuki keskituloisen palkansaajan verran kaikille heimoveljille ja asylum heilahtaa heti kun heps sanoo...
husun suomessa myös kaikki ovet avautu taikasanalla rasisti
Ei saatana, Suomessa piileskelee sotakarkureita ja teurastajia,
ja väkeä jolla on halua muttei perusteita turvapaikkaan,
sekä lisäksi kaikenlaista onnenonkijaa ja ikuisen diskorahan kyttääjää
mutta Husu tuumaa
ETTÄ SE MITÄ ME HEILLE TEEMME
aiheuttaa heissä TERVEEN HARKINNAN MENETYKSEN
ja johtaa VÄKIVALTAAN.
Eli Husu tuomitsee suomalaiset ja sanoo, että
kun kielteisen päätöksen saaneet turvapaikanhakijat tai jotkut heistä
tavalla tai toisella heittäytyvät väkivaltaisiksi,
on syypää siihen Suomi ja suomalaiset.
Tällä kai nyt ovelasti oikeutettiin iskut suomalaisia vastaan.
Ketä pitää kiittää tästä monikulttuurin rikkaudesta, josta emme ennen ole päässeet nauttimaan?
Taitaa ukolla olla ensimmäinen järkejä aivoitus. Tämä maa ei ole todellakaan hänen tai maanmiestensä.
Onneksi ei ole.. Suomalia, kammottava ajatus!! Bye bye Husu, mene maahasi!
Jo riittää Suomen mamutus.
Eihän tämä olekkaan Husun Suomi. Suomi on suomalaisten ei Somalien eikä muidenkaan lähi-itä/Afrikkalais loisten..
Pakolaiset(?) kertoneet Husulle:
”Minulla ei ole mitään elämää siellä”, he sanovat lähtömaihinsa viitaten. ”Olen yli 10 000 € velkaa tästä matkasta”.”Mieluummin kuolen täällä kuin palaan sinne” jne.
Verratkaa:
"Laiton maahanmuutto – ns. tahriib-ilmiö – riivaa Somaliaa. Maan ulkoministeri vetoaa kansalaisiinsa etteivät nämä lähtisi vaaralliselle matkalle kohti Eurooppaa, vaan jäisivät jälleenrakentamaan maataan. "
"– Eurooppaan suuntautuvan laittoman maahanmuuton pääasiallisina kannustimina toimivat taloudelliset syyt, kuten työttömyys ja näköalattomuus. Maan turvallisuustilanne ei ole lähtöön motivoiva tekijä, raportti toteaa."
"Tärkeimmiksi lähdön syiksi DRC:n raportti mainitaan, että nuorilla on lähtömaassaan rajalliset mahdollisuudet tulevaisuutensa ja toimeentulonsa rakentamiseen.
– Tahriib on parempi vaihtoehto kuin se, että useimpien kylän vanhempien tapaan vain haaskaisi aikansa elämään, joka pyörii khatin pureskelun ympärillä, totesi nuori mieshaastateltu Isha Boromassa.
Tutkimusta varten haastateltiin 597 Somalimaassa asuvaa henkilöä. Lisäksi haastateltiin maasta poistuneita mutta sittemmin palanneita henkilöitä."
https://www.suomenuutiset.fi/tutkimus-valottaa-tahriib-ilmiota-somaliasta-muutetaan-eurooppaan-taloudellisten-syiden-vuoksi/
Kai tulijoissa on myös vainottuja, luulisi ainakin. Mutta eihän, se ettei kotimaassa ole mitään tekemistä, ole syy, että Suomi antaisi luvan jäädä. Tai siksi, että on ottanut 10 000 velkaa ja ajatellut kuitata sen vaikkapa sossukorvauksilla(?) täällä.
Eikä Suomi voi ottaa elätiksi kokonaisia kyliä, kansoista puhumattakaan. Joku järki tähän pitää saada!
LAITTAKAA RAJA MIHIN MEILLÄ ON VARAA: KUINKA MONTA PAKOLAISTA SIIS VOIDAAN VASTAANOTTAA, KUNNES RAJAT ON SULJETTAVA?
PAKOLAISILLE PITÄÄ MYÖS TEHDÄ SELVÄKSI, ETTÄ MIKÄ TAHANSA RIKOS JOHTAA TURVAPAIKAN MENETYKSEEN JA SUOMESSA PITÄÄ NOUDATTAA SUOMEN LAKEJA JA TAPOJA, EIKÄ MUITA IHMISIÄ SAA HALVEKSIA SAATI LÄHENNELLÄ! Jälkimmäinen on riittävä rikos maasta poistoon, näpistyksen ohella. Emme tarvitse emmekä halua yhtäkään rikollista lisää Suomeen!
Raja pitää asettaa niin alas, ettei maatamme tai edes asuinaluita muslimisoida. JOKAINEN MATU JA MAMU ON VELVOLLINEN PALAAMAAN HETI KUN VOI OMAAN MAAHANSA TAI KULTTUURIINSA. TUKIEN ON PÄÄTYTTÄVÄ AIKANAAN, ESIMERKIKSI KOLMEN VUODEN KULUTTUA JOKATAPAPAUKSESSA JA SILLOIN ON MYÖS POISTUTTAVA PYSYVÄSTI SUOMESTA!
NÄMÄ ASIAT PITÄÄ SÄÄTÄÄ JA TEHDÄ MYÖS TULIJOILLE SELVÄKSI.
VAIN TYÖPAIKKA TAI NAIMISIINMENO SUOMALAISEN KANSSA VOI PIDENTÄÄ MAASSAOLOAIKAA.
KANSALAISUUTTA EI SAA KOSKAAN MYÖNTÄÄ PELKÄN MAASSAOLESKELUN PERUSTEELLA, VAAN VAADITTAVAN AJAN ON TÄYTYTTÄVÄ KOKOPÄIVÄTYÖSSÄ!
SUOMEN MAMUTUS ON LOPETETTAVA JA MUSLIMISAATIO TIUKASTI ESTETTÄVÄ!
MAASSA MAAN TAVALLA TAI MAASTA ULOS.
Pakolaisten maksimimäärästä on järjestettävä kansanäänestys, ellei Eduskunta ole kykenevä päättämään siitä järki päässä.
Abdirahim "Husu" Hussein on huseerannut pakkoverovaroilla Suomen Yleisradiossa löpisemässä liturgioitaan ja nauraa räkättänyt suomalaille jo liiankin kauan.
Oikeassa hän on siinä, ettei tämä ole hänen Suomensa, ainoastaan siitä olemme varmasti yhtä mieltä.
Toivotamme tämän suulaan Somaliliittolaisen kernaasti tervemenneeksi rakentamaan oikeaa kotimaataan Somaliaa!
Siellä on varmasti noin "nusakalle" miehelle työsaumaa riittämiin, eikä tarvitse enää viuhuttaa rasismi korttia meille kantasuomalaisille.
Turha meidän kantasuomalaisten on mielipiteitä ilmoittaa. Olemme päättäjämme valinneet ja heillä on valta. He tietävät etteivät suomalaiset ihan helposti ryhdy tositaistoon mitä nyt pienimuotoista "Suomi suomalaisille" "Rajat kiinni " on. Sipilä rouvineen ja hallituksen toisetkin puoluepomot rouvineen nauravat. Eduskunta on nöyrästi hallituksen ohjauksessa. Sipilä toivotti tervetulleeksi, Orpon rouva tienaa tähtitieteellisiä summia ajaessaan kielteisen turvapaikkaapäätöksen saaneiden asioita oikeuksissa ja Timo Soinille on 0-linja rasismille aivan ehdoton. Kuinka pitkälle mennään sen aika näyttää mutta se on varmaa, että kun Suomi herää todellisuuteen tulee kauheuksia. Hesarilla sentään menee huonosti, lukijakunta vähenee, aivan sama mitä suoltava.
Rovaniemen somalipakolaiset järjestävät mielenilmauksen
Rovaniemellä asuvat somalialaiset turvapaikanhakijat ovat järjestämässä mielenilmauksen ensi maanantaina. Turvapaikanhakijat protestoivat maahanmuuttoviraston kielteisiä turvapaikkapäätöksiä.
Rovaniemellä asuu vajaat sata Somaliasta tullutta turvapaikanhakijaa. He ovat tulleet Suomeen viime vuoden puolella ja heidän turvapaikkahakemuksiinsa on alkanut tulla vastauksia.
Noin vuosi sitten Suomeen tullut Ibrahim Nuur kertoo, että päätöksen ovat olleet kielteisiä, minkä vuoksi ryhmä aikoo järjestää protestin kaupungintalolla. Nuur sanoo, että mielenilmauksesta on jo ilmoitettu poliisille.
Mielenilmaus järjestetään kaupungintalolla maanantaina 12. syyskuuta kello 11. Siihen odotetaan mukaan vajaata sataa somalipakolaista.
http://yle.fi/uutiset/rovaniemen_somalipakolaiset_jarjestavat_mielenilmauksen/9155868
Hyvä tietää.
Ajatelkaas, kun vuoden päästä täällä asuu 50 000 husuuussuomalaista, joiden Suomi tämä ei ole, ei ehkä ole maksettu edes heidän velkojaan salakuljettajille, niin millainen marmatus sitten joka asiasta sitten on. Saattaa olla, että ylelle saa vaikka taivas pudota niskaan huomaamatta, kun on niin paljon uutisoitavaa.
Riittää sitten noita mielenosoituksia, jos ei sitten jo turvauduta protestiksi kättä pitempään.
Ja mitä ihmettä, onko annettu somalille kielteinen turvapaikkapäätös, en uskonut tämän päivän koskaan koittavan. Khattia sille!
Husun suomi ei ole Suomi, vaan kyse on sosiaaliromantikkojen tekemästä kohtuuttoman hölläkätisestä pakolaisavusta omassa maassamme, vaikka apua tarvittaisiin paljon kipeämmin paljon kauempana ja ilman kulttuuriväkivallan tuontia Suomeen!
Husu on aivan oikeassa : Se ei ole sinun Suomesi!
Keskustelua Husun kanssa
Joku kirjoitti netissä Husulle viestin:
– Suomen maahanmuuttovirasto on todennut Somalian turvalliseksi maaksi ja Migrin mielestä myös sellaiset henkilöt, jotka vierailevat/lomailevat Somaliassa, pitäisi karkottaa pois Suomesta. Ole hyvä ja poistu Suomesta perheesi kanssa. Sinua ei täällä tarvita ja me suomalaiset emme halua elättää sinua eikä perhettäsi. Mene kotimaahasi ja poliitikoi siellä ja yritä rakentaa siitä kehitysmaasta sellainen, ettei sieltä enää kenenkään tarvitsisi tulla pakolaiseksi Eurooppaan, jonka me eurooppalaiset olemme rakentaneet meille!
Husu vastasi:
– Syö paskaa ja kuole pois!
Onko tämä islamin ruokaohje kattavakin esimerkki siitä somalit meistä suomalaisista ajattelevat? Tekisi mieleni kutsua Husua somalinpskaksi, mutten viitsi vaivautua moisen takia.
Minua ei ole kehotettu syömaan paskaa mutta kuolemaa on toivottu: "kohta sinä kuolet" ja tämä sen takia kun kysyin somalirouvalta, miksi te somalit tulette Suomeen. Somalirouva uhkasi kyllä: "me somalithan tulemme" ja minä: "ja tehän lähdette" . Tapahtuuko tosiaan näin? Suomen kansan toiveita kuullaan ja apua annetaan, vaikka olemme nykyään paatuneita mutta armoa on. Kiittäkäämme.
Husu sais painua jo kotiinsa. Se on somali.
ihmettelen kuka tai mikä
kalastelee ja millä vieheellä
suomeen jatkuvalla syötöllä
JUURI SOMALEITA?
Ottaako joku jotain porttimaksua
opastuksesta?
Ei kai tässä sitten muu auta kuin käydä hakemassa loputkin tänne turvaan. Sillä kaikki tietävät että avuttomimmat eivät kykene tänne vaeltamaan.
Husun kannattaisi lopettaa julkisuuteen pyrkiminen - paitsi jos asenteensa muuttuu Suomea rakentavaksi! Älämölö ei tuo mukanaan kuin haittaa, itselle ja muille.
Toki olemme jo auttaneet somaleita tarpeeksi ja se on puhdas totuus.
Olisi vaan kiitollinen että on oman pefansa saanut suomen kamaralle.
Eikö mikään riitä? Isojen massojen haaliminen tanne ei voi tuoda mitään
hyvää, vaan kurjuus kasvaa tai muuttaa vain paikkaa. Mitä enemmän
syöjiä yhden kakun kimpussa, sitä vähemmän kullekin jaettavaa.
Husu = Hupsu
Itse asiassa tuossa artikkelissa oli selkeä uhkaus.
Miksi kukaan ei puutu siihen?
"Kun otetaan huomioon,
kuinka traumatisoituneita monet heistä jo ovat,
on täysin mahdollista,
että se, mitä heille parhaillaan teemme,
aheuttaa joissain heistä terveen harkinnan menetyksen
ja väkivaltaan turvautumisen."
Uhkaukselta tuo minunkin mielestäni kuulostaa ja kiristykseltä.
Maapallolla elää miljardeja ihmisiä.
Kautta historia kansainvaellukset ovat tuhonneet pienet kansat.
Suomi kuuluu pieniin kansoihin.
Oman turvallisuuden ja oman hyvinvoinnin takia
Suomi ei voi ottaa kaikkia tulijoita.
Järkeä pitää käyttää nyt!
Vain maanpuolustuksen vaatimissa poikkeusoloissa suomalaisten liikkumista valtiosta tulos voidaan rajoittaa.
Eli omaa Suomea voi lähteä vapaasti etsimään ja rakentamaan jonnekin mualle, kauas pois.
Husu pitäisi oikeastaan jo kuohita.
Minkäs takia husu on tullut suomeen asti? kukaan koskaan kysynyt siltä, monta turvallista maata välissä ja sieltä on afrikasta saakka lampsittu ku tuli perseen alla suomeen.on siinä ollut pojalla taapertamista. kantanut isäänsä selässä ja lasta sylissään ja järsinyt kenkää nälkäänsä. Näin olen ainakin lukenut, sellaisia nimittäin euroopassa sotapakolaiset oli ja niitähän meidän kuulemma pitää verrata näihin nykyisiin?
Somalian turvallisuustilanne on parantunut niin paljon, että vanhat turvapaikkapäätökset kannattaa ottaa uuteen käsittelyyn. Se on sitten tervemenoa Husu. Tämähän ei todellakaan ole sinun maasi, sun koti ei oo täällä.
Hienoa, että husu on ymmärtänyt asian oikein. Toivottavasti hän laittaa nk.viidakkorummun päälle, että muutkin samassa tilanteessa olevat saavat tiedon asiasta.
Kertokoon myös, koska aikoo poistua. Että päästään toivottamaan hyvää matkaa ja vilkuttamaan lentokentälle...
Kepulisti loinen Husu. Mene sinne Somaliaan ja heti. Ei Suomessa tarvitse olla. Siellä ei ole rasismia ja saa paljon rahaa toimimalla tyhjäntoimittajana.(kultturityöntekijänä)
Suomeen tarvitaan tuottavan työn tekijöitä, ei loisia. Paskan jauhaminen YLE:llä ei ole tuottavaa työtä. Kaikki loisivat somalit heti Somaliaan vaikka poliisivoimin.
Husu on vähän viisastunut. Suomi ei ole sinun maasi. Ole hyvä lähde takaisin juurillesi Somaliaan. Tervemenoa!
Husu ei ole kepuloinen vaan nyk. demari. Sai sieltä lemmikin paikan, haistattelee tuomiojaa klarinetin soitosta.
Suomi ei tule olemaan koskaan Husun ja husujen maa,hyvä että Husu sanoo sen
itse.Joten hänen on korkein aika palata Somaliaan Husujenmaahan täältä loisimasta.
Olisi kiva tietää, paljonko somaleita Husu haluaa itsensä lisäksi Suomeen? Ylläpitämään länsimaista elintasoa?
Suomessa perse jäätyy, ellei suostu menemään puupinolle. Kuvaannollisessa ja todellisessa mielessä.
Tervemenoa sitten vain!
Suvakkilehdistö ampuu täyslaidallisia. Näidenkin henki on irakissa uhattuna kun ovat niin kovia valehtelemaan.
http://www.lapinkansa.fi/kotimaa/kielteisen-turvapaikkapaatoksen-saanut-irakissa-odottaa-kuolema/
Husut yrittää vängätä suomalaisista omanmieleisiään.
Toivoa vaan sopii, etteivät ainaskaa siinä onnistu. Häipyisivät
jo rakentamaan omaa mannertaan, onhan siellä lääniä ja tilaa
muuttaa naapurikuntiin. Somalia ei ole ainut afrikanmantereen
paikka. Siellä on paljon alueita, joissa asuu muitakin.
eikä tuu koskaan olemaankaan
Perussuomalaiset+saivat+aikaa+muutoksen.+Enne+RKP+määräsi+maahanmuutosta.+Silloin+kaikki+somalit+otettiin+suomeen+ja+saivat+suomen+kansalaisuuden.+Näin+meille+on+syntynyt+kymmenien+tuhansien+sosiaaliloisten+joukkio.+Somaleista+on+työelämässä+ainoastaan+30+%.+
Muut+rasittavat+suomalaista+yhteiskuntaa+sosiaaliloisina+ja+lähettävät+osan+sosiaalituista+Somaliaan.+Vierailevat+yhteiskunnan+tukirahoilla+kotimaassaan.+
+Suuri+osa+työssä+olevista+on+Husun+kaltaisia+monikulttuurisuus-höpöttäjiä.
+Me+veronmaksajat+maksamme+heidän+palkan.+
Suomeen+tarvitaan+tuottavan+työn+tekijöitä+ei+mitään+somaliloisia+eikä+tyhjäntoimittaja-suunsoittajia+YLE:llä.
Nyt+on+aika+Husun+mennä+rakentamaan+omaa+maataan+ja+heti.+Mene+Somaliaan.+Siellä+ei+ole+suomalaisia+rasisteja+ja+kaikille+halukkaille+myönnetään+turvapaikka+ja+oleskelulupa.+Kaikille+maahan+tunkeutuville+siellä+järjestetään+asunto+ja+runsaasti+rahaa.