Kolmas enkeli vuodatti maljansa jokiin

huiiiiiiiii

4

90

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bkloogg

      Tarkoitatko että ihminen avasi hanat enkelin käskystä vai että ihminen luki opusta, päätyi järjestää esityksen ja nyt sanoo että näin tapahtui. Totelkaa!

      Entä jos se ei olekaan tapahtuva ihan näin helposti vaan edellyttää paljon pitempiaikaista saastunista, taivaalta putoavan asteroidin myrkyttämiä vesistöjä... Ehkä se tapahtuu pitemmän ajan kuluessa siten etteivät ihmiset oikein usko että nyt se tapahtuu, ja sitten kun se tapahtuu niin kukaan toinen ihminen ei voi hallita sitä. Nythän ihminen halutessaan voi puhdistaa, vaihtaa venttiilit ja tiivisteet ja muutenkin hallita tapahtumia. Jos siis ihminen voi hallita, ei siihen enkeliä tarvita, mitta jos on jokin jota ihminen ei voi tehdä ja hallita niin silloin on pakk olla kysymys enkelistä tai muusta voimakkaammasta eliöstä.

      • Hallelujah777

        "Nyt yhtiö kertoo, että tehtaan patorakennelmat eivät pystyneet estämään rankkasateiden aiheuttamien vesimassojen pääsyä jokeen."

        Jumala siis lähetti rankkasateet, jotta pato murtuisi ja verenpuna leviäisi jokiin ja vesilähteisiin


    • hjkhjh

      Ei tuo ole ainoa. En jaksa uskoa että vielä. On tulossa vielä enemmänkin noita ja laajemmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      152
      2045
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      327
      1250
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      90
      1107
    4. 113
      938
    5. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      918
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      63
      875
    7. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      849
    8. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      21
      785
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      58
      769
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      711
    Aihe