miksi naisia ei kiinnosta

mikä.naisia.kiinnostaa

eli palstanaisia ja tinderityttöjä ei kiinnosta parisuhde aito rakkaus koti asiat eli heitä ei kiinnosta iki oma mies koti ja perhe heitä ei kiinnosta rakkaus asiat ja jos löytäisivät onnen ja rakkauden ja iki oman miehen niin miten pitää kiinni miehestään ja miten hemmottelee häntä yms ei se ei kiinnosta heitä mikä heitä kiinnostaa vaihtuvat miehetkö vai mikä

17

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kdkleke

      Otapa lääkkeesi välimerkitön mies

    • Mahtanut olla aika menevä tuo mimmi, joka välimerkittömän miehen sydämen on särkenyt.

      • Kkgkfekd

        Mä oon kans miettinyt ihan samaa kun jaksaa jankuttaa täällä aina tota samaa.


    • tyhmä_jää_yksin

      Mistä tiedät, että ei kiinnosta? Montako olet kokeillut?

    • Kiinnostaa niitä oikean miehen kanssa. :-)

      • Karu_kohtalo

        Valemiehet puolestaan saavat tyytyä seksinukkeen.


    • Kalteritangou

      Ehkä siksi että ne ovat niin vanhanaikaisia ja kulahtaneita traditioita ja institutionaalisia jäänteitä menneistä ajoista. Kyljessä nyhjääminen ei ketään elämässä eteenpäin tahtovaa jaksa kiinnostaa saatika nyt jonkun kolmijalkaisen ystävän piiaksi ja passariksi rupeaminen.

      "Ikioma" kuulostaa myös niiin vankilalta ettei ole ihme, että moni elää mieluummin ilman rakkausaihelmia, jotka edelleenkin tarkoittavat ainakin mieähille juuri sitä "hemmottelua, kotia ja perhettä" johon naisihmisen elämän pitäisi rajoittua ja oman olemisen päättyä.

      Ts. kukaan ei enää halua uhrautua eikä tarvitsekaan. Jos nykymies elää vielä viime vuosituhatta eikä osaa antaa naiselle vapautta olla oma itsensä myös parisuhteissa ja -liitoissa, niin sitten mies on yksin. Nainenkin on yksin, mutta hänellä on paljon muuta ympärillään, niitä asioita jotka tuottavat enemmän tyydytystä ja vievät paremmin eteenpäin kuin miehen 'hemmottelu'.

      • tyhmä_jää_yksin

        Voi raukka, olet niin pihalla. Miten voit olla noin kehittymätön ja epäkypsä? Etkö ole koskaan rakastanut ja saanut vastarakkautta? Ilmeiseti et. Huomaatko, että epäkypsyytesi estää sinua saamasta hyvää elämää? Miksi jatkat tätä samaa hyödytöntä linjaa?
        Nimimerkkini toteutuu sinussa, aika hurja sattuma!


      • yksinhyväolla

        tyhmä_jää_yksin olet väärässä. Yksin saa paremman elämän kuin arpomalla kuka miehistä on kunnollinen. Kunnollisia miehiä on alle promille.


      • Ihankypsähetelmä

        Sorry baby, ma olen ollut yli 30 vuotta ihan kaksin.


      • tyhmä_jää_yksin kirjoitti:

        Voi raukka, olet niin pihalla. Miten voit olla noin kehittymätön ja epäkypsä? Etkö ole koskaan rakastanut ja saanut vastarakkautta? Ilmeiseti et. Huomaatko, että epäkypsyytesi estää sinua saamasta hyvää elämää? Miksi jatkat tätä samaa hyödytöntä linjaa?
        Nimimerkkini toteutuu sinussa, aika hurja sattuma!

        Kertoisitko meille omasta, pitkästä ja onnellisesta parisuhteestasi, että voisimme ottaa opiksemme?


      • ex-sönkkö

        Se on keljua, jos parisuhteen kokee ahdistavaksi ja tuntuu, että joutuu antamaan liikaa itsestään. Silloin liene ihan järkevää olla ominpäin. Minusta kuitenkin on mukavaa huomata, että omalla läsnäolollani ja teoillani voin tehdä toisenkin elämästä vähän mukavempaa ja ehkä helpompaakin jossain asioissa.

        Hemmottelukin on mukavaa, jos toiselle tulee siitä hyvä mieli. :)

        Miellyttäminen on mukavaa, jos se ei tunnu itsestä pakolle ja vastenmieliselle.


    • Kyllähän naisia varmasti parisuhde kiinnostaa, paljonkin, mutta olen siinä käsityksessä, että naisille on usein hyvinkin olennaista k e n e n kanssa suhteeseen ryhtyvät. Miehissä on sitten enemmän löydettävissä näitä "reikä kuin reikä" -tyyppejä, joille on käytännössä suht samantekevää kenen kanssa ovat suhteessa.. kunhan saa panna ilman kumia.

      • entinendemari

        parisuhde on naisten keksintö se tuhoaa yhteiskunnan. avioliitto on miesten keksintö ja pitää yllä yhteiskuntaa.


    • Idänjalännentiet

      Lähtökohtaisesti kumihommat on aina alussa primääri
      vaihtoehto. Vastuun kanto terveydestä ja tulevaisuudesta on tärkeämpää kuin nahkat vastakkain lempiminen.
      Jatkoon ei pelkällä reijällä luonnollisestikkaan pääse, kriteeri salkku kaivetaan siinä kohdassa esiin!

    • Latotanssssit

      Miehet haluu ottaa leijonan osan itelleen, vaikka kiinnostais joku jo pidempäänkin, niin valtaasema pitää saada, eli siittä vaan sitten kyykyttämään keinolla millä hyvänsä.
      Sit mollataan naista,et se pyörittää miehiä ja on huomiohuora, vaikka nainen ei tekis muuta, kun vetää läpi omaa elämäänsä.
      Kuvitteletteko miehet, et on jotenkin helppoa ja yksinkertaista ottaa täys vastuu omasta elämästään? Mulle ainakin on raskasta, kun ei ole miestä vierellä ja oman elämän pyörittäminen käy voimille. Tää on tietysti vaan mun mielipide, mut naiselle ei oo luonteenmukaista olla yksin vastuussa kaikesta, kuten ei kai miehellekkään.
      Yritä siinä sitten rimpuilla, kun saat molemille poskille, toiselle katkerilta ja syyttäviltä ääliöiltä ja toiselle pilluhaimiehiltä, jotka tekee melkein kaikkensa saadakseen vetää maton valitsemansa naisen jalkojen alle.
      Kun on oma elämä ylläpidettävänä ja saanut asiansa järjestykseen, niin luuletteko, et tekee mieli alkaa jonkun miehen passariksi tai ottaa riski, et asiat menee sekasin jonkun kiimasen ääliön temppuilun takia?! Haloo!!!
      Paras ratkaisu on olla reilusti yksin ja nostaa rima korkeelle. Kaikki tai ei mitään.
      Miehet, tervetuloa 2000-luvulle.

    • idänjalännentiet

      Mitä tämä "kaikki" tarkoittaa realimaailmassa?

      Avioliitto, lapsia, yhteiset velat ym... vai kenties
      ainoastaan lupauksen uskollisuudesta?!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      110
      1074
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      804
    3. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      262
      586
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      16
      572
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      65
      531
    6. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      92
      499
    7. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      26
      492
    8. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      47
      491
    9. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      40
      428
    10. Mökötätkö, kun jäit ilman vastausta?

      Vai mitä ajattelet...
      Ikävä
      47
      427
    Aihe