Tunnusmerkit kehiin

Miehet kertokaa mitkä ovat mielestänne huomiohuoraamisen tunnusmerkit? Onko se esim että faceen työnnetään kuvia ja katsotaan moniko tykkää ja mitä kommentteja saadaan?Ja mitä ajattelette näistä huomiohuoraajista?
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Musta tämä esiintymisaika on todella helppo ja mukava, ja etenkin tehokas tapa olla esillä. Ajatelkaapa aikaa ennen somea.

Ei vittu saatana

(Hihitystä)

Äänestä

Minulla on mielikuva huomiohuoraamisesta, kerron sen heti, kun keksin miten saan kyseisen mielikuvan sanalliseen muotoon.

Äänestä
  • Eikö tuo huohuoilu ole sanallisessa muodossa?

    (Mitätäh)

    Äänestä

  • Luolasukeltaja kirjoitti:

    Eikö tuo huohuoilu ole sanallisessa muodossa?

    (Mitätäh)

    Tässä mun sanaesityksessä on mielenkiintoiset taivutusmuodot.

    (Reps)

    Äänestä

  • Luolasukeltaja kirjoitti:

    Tässä mun sanaesityksessä on mielenkiintoiset taivutusmuodot.

    (Reps)

    Kai Kille Luolasukeltaja kullille

    Terveiset naiskulliltasi<3

    Äänestä

No eihän miehet tajua huomiohuoraamista! Mikään sen ällöttävämpää kuin että 40 ämmä vaihtaa faceen profiilikuva kerran päivässä. Milloin posket lommolla tai turpa tötteröllä..Ja ne jotka kuvista tykkäävät ovat lähinnä apukoulutasoa itsekin.

Äänestä
  • Turpa kiinni lortto! Har!

    Äänestä


Liika hotan nauttiminen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ihantaviseimuuta kirjoitti:

Miehet kertokaa mitkä ovat mielestänne huomiohuoraamisen tunnusmerkit? Onko se esim että faceen työnnetään kuvia ja katsotaan moniko tykkää ja mitä kommentteja saadaan?Ja mitä ajattelette näistä huomiohuoraajista?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu