Sipilä haluaa jättää vanhukset hoitamatta !

Ensin ryösti työttömät, vähäosaiset ja eläkeläiset. Nyt iskee hullun lailla hoivakodeissa olevin vanhusten kimppuun. Jumalauta ukkohan on ihan syyntakeeton mielipuoli.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091222299700_uu.shtml
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Edellinen hallitus leikkasi vanhustenhoidosta 900 miljoonaa.

Äänestä
  • Pitääkö siis leikata lisää vai ? Vai onko se joka hallituksen agenda että viedään heikoimmilta ?

    Äänestä

  • Viedään heikoimmilta jotka vähiten pystyvät pitämänn puoliaan. Se on tämän porvarihallituksen linja,persut menee siinä mukana leikkaamassa.Soinikin vaan pulskistuu ministerinpallillaan,eikä taida paljon piitata tavallisen heikompiosaisen kansalaisen oloista mitään.

    Äänestä

Ehkä makailee itsekin joskus kusisissa vaipoissaan eikä hoitajia mailla halmeilla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


UskomatonMoukka kirjoitti:

Ensin ryösti työttömät, vähäosaiset ja eläkeläiset. Nyt iskee hullun lailla hoivakodeissa olevin vanhusten kimppuun. Jumalauta ukkohan on ihan syyntakeeton mielipuoli.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016091222299700_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu