Emmanuel Minoksen profetiassa sanotaan, että kolmas maailmansota alkaa yllättävältä suunnalta. Siis ei ainakaan Venäjän ja Naton väliltä, ehkä lähi-idästä, mutta Pohjois-Korea olisi ollut Emmanuel Minoksen aikana pois luettu yllätys. Minoksen profetiassa sanotaan: "Kolmas maailmansota syttyy tavalla, jota kukaan ei ole odottanut ja odottamattomalta suunnalta, ja me olemme yhtä valmistautumattomia kuin olimme 9. huhtikuuta 1940." ( http://www.israel-apu.org/profetia/naky1968.html )
Pohjois-Koreassa on johtajana Kim Jong-un, joka on Hitleriäkin pahempi diktaattori. Pohjois-Korean kansa kärsii nälkää tulvien takia ja ratkaisuna on kurinpalautuskokoukset. Valtion parhaat resurssit on laitettu ydinaseen ja ohjusten kehittämiseen, vaikka kansalaisia kuolee nälkään suuria määriä. Iran on ilmeisesti tehnyt Pohjois-Korean kanssa yhdessä ydinkokeet, joten Iranilla on nyt myös ydinaseita ja toimivia ohjuksia.
Hitler oli aikanaan pahan hengen ohjailussa. Ei olisi ihme, jos Kin Jong-un ja Iranin johtaja Ali Khamenei olisivat myös pahojen henkien ohjauksessa. Silloin näille arvaamattomille johtajille tulee liian suurta itseluottamusta tehdä kauheuksia, kun kuvittelevat voittavansa, mutta huonosti käy.
Pohjois-Korea iskee muihin maihin ydinaseella, elleivät muut maat ennätä ensin. Hyvin huolestuttavaa oli kuulla televisiosta, että Japani ja Etelä-Korea aikovat nyt rakentaa omat ydinaseensa, elleivät jo ole sellaista salassa tehneet. Näillä mailla on niin hyvä teknologian taso, että ydinase syntyy nopeasti. Ydinaseen käyttö on sikäli riskialtista, että sen käyttäminen leviää hyvin helposti suurvaltojen väliseksi ydinsodaksi. Iran käyttäisi omaa ydinasetta samassa kriisissä.
Kolmas maailmansota on aivan oven takana. Lopun ajat alkavat kohta.
Kolmas maailmasota alkaa Pohjois-Koreasta (?)
32
792
Vastaukset
- huolestuttavaa
Näyttää siltä, että Pohjois-Korean valtio on tekemässä itsemurhan ydinaseellaan:
Ylen aamu-tv: Pohjois-Korea uhittelee ydinaseella
http://areena.yle.fi/1-3711935
North Korea's nuclear programme: How advanced is it?
http://www.bbc.com/news/world-asia-pacific-11813699
Pohjois-Korea tekee niin järjettömiä asioita, että sen täytyy olla demonien ohjailussa.- taivas.ouranion.uraani
Pohjois-Korea teki pari ensimmäistä ydinkoetta plutoniumpommilla. Heillä on nyt plutonium loppu, joten ovat siirtyneet ilmeisesti rikastettuun uraaniin. Sellaista saa mm. Iranista tai pohjois-korealaisten sentrifugeista. Iranin ydinaseohjelma perustuu rikastettuun uraaniin. On hyvin todennäköistä, että Pohjois-Korea ja Iran ovat yhdessä tehneet ydinkokeet ja nimenomaan rikastetulla uraanilla.
Kreikan kielen sana ouranion tarkoittaa taivasta. Raamattu puhuu siitä, kun uraaniydinpommin atomit hajoavat (fissio) ja palavat jylisten:
Mt 24:29: "Mutta kohta noiden päivien ahdingon jälkeen aurinko pimenee eikä kuu anna valoaan. Tähdet putoavat taivaalta ja taivaiden voimat järkkyvät.
2 Piet 3: 10 Herran päivä tulee kuin varas. Sinä päivänä taivaat katoavat jylisten, taivaankappaleet palavat ja hajoavat. Silloin paljastuu maa ja kaikki, mitä ihminen on maan päällä saanut aikaan. 11 Koska tämä kaikki näin hajoaa, millaisia onkaan pyhässä elämässä ja hurskaissa teoissa oltava niiden, 12 jotka odottavat Jumalan päivää ja jouduttavat sen tuloa -- tuon päivän, joka saa taivaat liekehtien hajoamaan ja taivaankappaleet sulamaan kuumuudesta.
Sak 14: 12 Mutta Herra lyö vitsauksella kaikkia niitä kansoja, jotka sotivat Jerusalemia vastaan. Ihmisiltä mätänee ruumis heidän vielä seisoessaan, silmät mätänevät kuopissaan, ja kieli mätänee heidän suuhunsa. 13 Sinä päivänä Herra saattaa heidät täyteen sekasortoon. He käyvät käsiksi toinen toiseensa, nostavat käden toistaan vastaan. - 1234567---
taivas.ouranion.uraani kirjoitti:
Pohjois-Korea teki pari ensimmäistä ydinkoetta plutoniumpommilla. Heillä on nyt plutonium loppu, joten ovat siirtyneet ilmeisesti rikastettuun uraaniin. Sellaista saa mm. Iranista tai pohjois-korealaisten sentrifugeista. Iranin ydinaseohjelma perustuu rikastettuun uraaniin. On hyvin todennäköistä, että Pohjois-Korea ja Iran ovat yhdessä tehneet ydinkokeet ja nimenomaan rikastetulla uraanilla.
Kreikan kielen sana ouranion tarkoittaa taivasta. Raamattu puhuu siitä, kun uraaniydinpommin atomit hajoavat (fissio) ja palavat jylisten:
Mt 24:29: "Mutta kohta noiden päivien ahdingon jälkeen aurinko pimenee eikä kuu anna valoaan. Tähdet putoavat taivaalta ja taivaiden voimat järkkyvät.
2 Piet 3: 10 Herran päivä tulee kuin varas. Sinä päivänä taivaat katoavat jylisten, taivaankappaleet palavat ja hajoavat. Silloin paljastuu maa ja kaikki, mitä ihminen on maan päällä saanut aikaan. 11 Koska tämä kaikki näin hajoaa, millaisia onkaan pyhässä elämässä ja hurskaissa teoissa oltava niiden, 12 jotka odottavat Jumalan päivää ja jouduttavat sen tuloa -- tuon päivän, joka saa taivaat liekehtien hajoamaan ja taivaankappaleet sulamaan kuumuudesta.
Sak 14: 12 Mutta Herra lyö vitsauksella kaikkia niitä kansoja, jotka sotivat Jerusalemia vastaan. Ihmisiltä mätänee ruumis heidän vielä seisoessaan, silmät mätänevät kuopissaan, ja kieli mätänee heidän suuhunsa. 13 Sinä päivänä Herra saattaa heidät täyteen sekasortoon. He käyvät käsiksi toinen toiseensa, nostavat käden toistaan vastaan.Eikös morsiamet temmata, ennen kolmatta maailmansotaa pois. Noin lehtisessä "Mitä pian tapahtuu ? Ilmestys tulevista tapahtumista. Lehtisen kustantaja K.O.Syväntö. Näin lehtisessä: Nyt kun morsiamet on temmattu, niin alkaa kuulua hirveä huhu, että kolmas maailmansota saattaa puhjeta milloin tahansa jne......
En usko lehtisen sanomaan. Kaikki sodat ja vitsaukset ovat, ennen tempausta, joka tapahtuu Jeesuksen toisessa tulemisessa. Jeesus toisessa tulemisessaan tempaa omansa 1000-vuodeksi taivaaseen.
Kaikki jumalattomat saavat surmansa Jeesuksen toisessa tulemisessa Hänen ilmestyksestään.
- hurjaaa
Synnytystuskissa ennen antikristuksen tuloa kuolee neljäsosa maapallosta. Viljelysmaata ja vesiä saastuu niin, ettei ne anna satoa.
Ilm 6: 7 Kun Karitsa avasi neljännen sinetin, kuulin neljännen olennon sanovan: "Tule!" 8 Siinä samassa näin tuhkanharmaan hevosen. Se, joka istui hevosen selässä, oli nimeltään Kuolema, ja sen jäljessä tuli Tuonela. Ratsastajille annettiin valta neljänteen osaan maata, ne saivat tappaa miekalla, nälällä ja rutolla ja jättää loput villipetojen kynsiin...
13 Taivaan tähdet putosivat maahan, niin kuin viikunat varisevat puusta myrskyn sitä ravistellessa.
Minoksen profetiassa sanotaan: "Siitä tulee lyhyt sota. Kaikki, mitä olen sodasta kokenut, on vain lastenleikkiä verrattuna tähän. Se alkaa tavallisena sotana, mutta se tulee leviämään ja se päättyy atomipommeihin. Ilma tulee saastumaan niin, ettei sitä voi hengittää, ja tämä kohtaa monta maanosaa. Amerikka, Japani, Australia - rikkaat maat. Vesi tulee pilaantumaan. Emme voi viljellä maata siellä. He, jotka ovat jäljellä rikkaissa maissa yrittävät paeta köyhimpiin maihin, jotka eivät ole vahingoittuneet. Siellä heitä kohdellaan niin kuin me kohtelemme heitä täällä, eivätkä ole halukkaita ottamaan meitä vastaan." - loogista
Emmanuel Minos kirjoittaa, että sota alkaa tavallisena sotana, jonka leviää ydinsodaksi. Tuhoja kärsiin mm. Japani.
Itse asiassa Etelä-Korea ja Japani ovat niin hermostuneita Pohjois-Korean ydin- ja ohjuskokeista, että saattavat hyökätä Pohjois-Koreaan, ettei se pystyisi valmistamaan ydinasetta. Sellaista ovat uhanneet.
Ylen aamu-tv: Pohjois-Korea uhittelee ydinaseella
http://areena.yle.fi/1-3711935
Sitten käy niin, että Pohjois-Korea pystyy kostamaan ydinaseellaan lähialueilla, Kiina ja Venäjä ajautuu sotaan mukaan ja lopuksi käydään kolmas maailmasota.
Minos kirjoittaa: "Siitä tulee lyhyt sota. Kaikki, mitä olen sodasta kokenut, on vain lastenleikkiä verrattuna tähän. Se alkaa tavallisena sotana, mutta se tulee leviämään ja se päättyy atomipommeihin. Ilma tulee saastumaan niin, ettei sitä voi hengittää, ja tämä kohtaa monta maanosaa. Amerikka, Japani, Australia - rikkaat maat. "- sdfsdfsdfsfd
Iran voi käyttää tilaisuutta hyväksi ja yrittää iskeä kaaoksen aikana ydinaseella Israeliin, mutta se jää yritykseksi ja Iran saa itse kuonoonsa. Tosin on sellaistakin kuullut, että voisi käydä niin, että onnistuvat itse tuhoamaan temppelivuoren moskeijan. Sitten kun saadaan aikaan rauhansopimus, niin Jerusalemin kolmas temppeli rakennetaan temppelivuorelle. Antikristus tulee antamaan Israelilaisille temppelivuoren.
- raamatunmukaan
Eikö teidän kuuluisi olla evankelioimassa ja hoitamassa sairaita orpoja köyhiä .
- helevettiAntikristukset
Menkääs ihaileen tonne Helsingin keskustaan ruttopuistosta annankatua ja onko se nyt fredan kulmassa niin nostatte päänne sinne ylöspäin talon seinään missä kulmatalon seinässä lukee ARABIAA ja talon päällä pirunsarvet . Menkää sinne puhumaan Jeesuksesta ja korean ydinpommeista.
- rkop
Levittäkää Evankeliumia S24/Yhteiskunta/kommunismi palstalle!
- Jarmo__EiKirj
Mutta miettikääs tarkkaan! Onko Pohjois-Korea todella yllättävä suunta?
Mielestäni ei ole... tai sitten kaikki maailman suunnat ovat yhtä yllättäviä tai vähemmän yllättäviä.
Olen monesti miettinyt näitä norjalaisnaisen sanoja "sota alkaa yllättävältä suunnalta" ja että mikä suunta se voisi oikeen olla, jotta sen sanoma olisi todella yllätys.
Mua ei kauheasti yllätä jos jo monta kertaa katkolla käyny jäätynyt koflikti muuttuisi kovaksi sodaksi. Onhan Pohjois-Korea jo monesti tykistöllä kiusannut Etelä-Koreaa ja haastaa jatkuvasti propagandallaan riitaa ja uhkaa sitä ydinsodalla.
Ei se ole mielestäni mitenkään yllättävää, jos siellä alkaa tavallinen sota. Se on peräti odotettavsissa!
Sen sijaan jos Venäjä hyökkää Suomen Lappiin, SE OLISI MAAILMALLA YLLÄTYS!
Ei tämä meille olisi yllätys, koska meillähän on jo Tukholman profetia ym. mutta norjalaisille se voisi olla iso yllätys, koska profetia on saatu Norjassa.
No tämä on vain minun oma mielipiteeni. Puntaroikaa sitä kuten myös teettekin.- Näinpä.niin
Se oli hyvin yllättävä suunta kun Minos kirjoitti profetian. Sitä tässä tarkoitetaan. Sotien melskeistä saa aina vihiä hieman ennen.
- Jarmo__EiKirj
Näinpä.niin kirjoitti:
Se oli hyvin yllättävä suunta kun Minos kirjoitti profetian. Sitä tässä tarkoitetaan. Sotien melskeistä saa aina vihiä hieman ennen.
Blue House Raid oli 1968 tammikuun konflikti Pohjois Koreassa josta odotettiin jo silloin suurempaakin sotaa ja juuri tuolloin tämä profetia saatiin.
Pohjois- ja Etelä Koreoilla ei ole ollut vuoden 1910 Japanin miehittämisen jälkeen yhtään ainoaa hetkeä josta vois sanoa yllättäväksi suunnaksi konfliktille.
- PasiVWkupla
Miten, olisko yllättävä suunta Intia ?
- dfdgdgdf
Intia ja Pakistan voisi olla yllättävä suunta, kyllä?
- Valvokaa
Hyttynen ja kameli..
Miksi ihmiset ovat niin halukkaita nielemään kaiken propagandan eivätkä havaitse missä on todellinen uhka. Aina tarvitsee hehkutella jollain kaukaisella asialla, ja nähdä mörkö siellä ja tuolla, jonka kautta sitten ajatellaan, että itse ollaan enkeleitä. Puhdas päättely on tapettu lähes tyystin saatana omistavan mediapropagandan kautta josta sitten valikoidaan omaa ylemmyyttä nostavia uskotteluja ilman että asiaa tutkittaisiin Jumalan kanssa. Pyytäkää viisautta erottaa oikea väärästä, älkääkä uskoko kaikkea mitä propagandasatanistit teidän toivovatkin uskovan.
Muistakaa mitä Jeesus sanoi: "rumours of wars" - uutisistapoimittua
Pohjois-Korea syyttää Yhdysvaltoja sotahysteriasta, uhkaa vastatoimilla: "Hyökkääjät eivät selviydy"
Lauantai 15.4.2017 klo 05.18
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/201704152200103340_ul.shtml
Pohjois-Korea kehottaa Yhdysvaltoja lopettamaan sotahysterian tai muuten se ryhtyy kostotoimiin.
Pohjois-Koreassa juhlitaan lauantaina "auringon päivää" eli maan perustajan Kim Il-Sungin syntymäpäivää. Vuonna 1994 kuolleen johtajan syntymästä tulee tänään kuluneeksi 105 vuotta.
Kim Il-Sung on Pohjois-Korean tämänhetkisen diktaattorin Kim Jong-unin isoisä.
Sadat sotilaskulkuneuvot kuljettivat ihmisiä juhlaparaatia varten samanaikaisesti, kun maa esitti tuoreimman uhkauksensa Yhdysvaltoja ja presidentti Donald Trumpia vastaan.
Pohjois-Korean yleisesikunnan tiedottajan mukaan Trumpin hallinnon vakava sotahysteria on saavuttanut "vaarallisen vaiheen, jota ei voi enää katsoa läpi sormien".
- Kaikki Yhdysvaltojen vihamielisen Pohjois-Korea-linjauksen mukaiset provokatiiviset siirrot poliittisilla, taloudellisilla ja sotilaallisilla kentillä tehdään perinpohjaisesti tyhjiksi Pohjois-Korean kansan ja armeijan vastatoimilla, tiedottaja totesi maan uutistoimisto KCNA:n mukaan.
Joukko Yhdysvaltain lentotukialuksia on parhaillaan matkalla kohti Korean niemimaan aluetta.
- Kovin vastatoimemme Yhdysvaltoja ja sen vasallivaltioita vastaan tapahtuu sellaisella armottomalla tavalla, josta hyökkääjät eivät selviydy, Pohjois-Korean armeijan yleisesikunnan tiedottaja totesi.
Aiemmin perjantaina Pohjois-Korean varaulkoministeri Han Song Ryol syytti uutistoimisto AP:n haastattelussa Trumpia jännitteiden lietsomisesta maiden välille.
- Trump provosoi jatkuvasti aggressiivisilla sanoillaan. Pohjois-Korea ei aiheuta ongelmia, vaan Yhdysvallat ja Trump, varaulkoministeri sanoi.
Valkoinen talo on todennut, että kaikki vaihtoehdot Pohjois-Korean suhteen ovat mahdollisia. Yhdysvallat saattaa tehdä jopa ennaltaehkäisevän iskun, jos se uskoo Pohjois-Korean aikovan tehdä uuden ydinkokeen.
Kiina, joka on Pohjois-Korean liittolainen, on kutsunut kummankin osapuolen lieventämään tulehtunutta ja vaaralliseksi yltynyttä tilannetta.
- Vaadimme kaikki osapuolia pidättäytymään provosoinnista ja uhkailusta, niin sanallisesta kuin toiminnallisesta, ja olemaan päästämättä tilannetta peruuttamattomaan tai hankalasti käsiteltävään vaiheeseen, Kiinan ulkoministeri Wang Yi sanoi. - netistäpoimittua
http://www.veli-pekka.fi/talousuutisia-huhtikuu-2017
11.4.2017
USA:ssa on kehkeytymässä ennen näkemätön poliittinen kriisi, kun USA:n kongressi palaa pääsiäislomaltaan vasta 25.4.2017. Näin heille jää neljä päivää aikaa saada valtion velkakattoa nostettua ennen kuin hallinnon rahoitus loppuu 29.4.2017. Kriisistä hyötyy demokraatit, koska näin he pääsevät syyttämään republikaaneja koko sotkusta.
Ongelmana on, että kongressi tuskin pääsee neljässä päivässä sopuun siitä, miten koko USA:n hallinnon toiminta rahoitetaan. Nykyinen laki velkakatosta on siis voimassa 28.4.2017 asti. Hallinnon rahoittamisessa on jo valmiina useita kiistoja, joita ei lähes varmasti saada ratkaistuksi neljässä päivässä. Jo Obamacaren korvaamisyrityksessä voitiin havaita, kuinka vaikea on jo republikaanien sisällä päästä yhteisymmärrykseen saatika sitten demokraattien kanssa. Tällä hetkellä näyttää, ettei Obamacare:lle kyetä saamaan korvaavaa järjestelmää lainkaan.
Jos hallinnon toiminta pysähtyy, joutuu Trump melkoisiin paineisiin saadakseen hallinnon toimimaan mahdollisimman nopeasti. Tällöin hän joutunee luopumaan monista vaalilupauksistaan kuten muurin rakentamisesta Meksikon rajalle. Lisäksi hallinnon seisahtuminen luo voimakkaita paineita kaikkialle finanssimarkkinoita.- pelastussanomasta
Re: Uninäyt: 3 silmäinen ja valkoinen hevonen
ViestiKirjoittaja sisar » 05 Huhti 2017, 18:13
Laitanpa tähän eilisiltaisen kokemukseni...
Hiljennyin illalla ennen auringonlaskua Herran edessä, katsellen taivaalla leijuvia pilviä. Pyysin Herraa, että Hän puhuisi pilvien kautta...
Jossain vaiheessa eräs pilvi näytti takajaloillaan seisovalta valkoiselta (väri johtuu pilvestä) hevoselta ja sen vieressä oli hahmo, jolla oli trumpetti tai vastaava soitin (Sofar?) Myös ko. soitin oli ylöspäin kuten hevonen.
Koetelkaa kaikki ja pitäkää se, mikä on hyvää.
Olkaa siunatut!
------------------------
Re: Uninäyt: 3 silmäinen ja valkoinen hevonen
ViestiKirjoittaja Sinettisormus » 05 Huhti 2017, 18:35
Sofar??? Ystäväni on jo muutaman kerran ollut aikeissa tuoda Sofarin rukoushetkeemme. Hän on tuonut sen joskus Israelista. Pariin kertaan on ollut rukoushetken pitäminen muilla, sillä vuorottelemme niitä, mutta ystäväni kokee, että hänen täytyy tuoda se juuri minun Iltaan. Hän kokee vahvasti, että sitä pitää soittaa.
Nyt, 29.4. pidämme tuon Rukoushetken luonani ja jotenkin oli pysäyttävää, kun näin tämän kokemuksesi, rakas sisar .... Sofar??? ...
Jotenkin tuntuu, että Herra haluaa sanoa jotain tällä ...
Hän eilen soitti minulle ja oli nähnyt päiväunillaan unta, jossa eräs ystävämme tuli tänne maalle, tuttuun pihapiiriin ja halusi laittaa sinne teltan pystyyn ja valmistaa tuota rukoushetkeä. Kun tämän kuulin, hätkähdin, sillä koin tuon teltta sanan ilmestysmaja juhlana.
Amen.
Siunausta sinulle sisar ja myös teille muille!
----------------------
http://www.pelastussanoma.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=4&t=458 - pihonsivultaa
31.3.2017
Jeesus: “Jo riittää sikiöiden tappaminen!”
Glynda Lomax näki näyn, jossa Jeesuksella oli kädet yhdessä kuin maljan muodossa. Jeesuksen käsissä oli abortoituja sikiöitä. Näin kyyneleitä Jeesuksen silmissä.
Sitten näin, miten Jeesuksen käsiin tippui lisää sikiöitä, aina vain lisää. Sikiöistä tihkui verta. Jeesuksen kädet olivat pian täynnä verta. Jeesus itki. Myös minä aloin itkeä kaiken tämän nähdessäni.
Yhtäkkiä Jeesus huusi: ”Riittää!”
Jeesus oli täynnä vihaa ja näin hänen kumoavan rahanvaihtajien pöytiä, kuten hän oli tehnyt temppelissä vähää ennen ristiinnaulitsemistaan.
”Riittää. Amerikassa on vuodatettu liian paljon verta. Nyt tämä viattomien sielujen murhaaminen saa riittää. Kuten minä kaadoin rahanvaihtajien pöydät, niin minä tulen kaatamaan tämän murhaajien kansakunnan. Minä hylkään tämän epäjumalanpalvelijoiden kieroutuneen kansakunnan, jotka kieltäytyvät tuntemasta minua eivätkä halua seurata minun teitäni.
Minä kukistan alas jokaisen korkean paikan ja asian, mikä on nostanut itsensä minua vastaan. Pahat tulevat huutamaan armoa, mutta he eivät löydä armoa. Jopa pelastetut tulevat pyytämään minua lopettamaan tuhon, mutta en tee sitä näiden viattomien vuoksi.
Amerikka, minä kaadan sinut ja syöksen sinut vallasta.” - pihonsivulta
Pastori Jon Matutisin profetia vuodelta. 2009. "Jeesus tulee ... pian!"
Pastori Jon Matutisin profetia vuodelta. 2009.
"Jeesus tulee ... pian!"
Pastori Jon Matutis: Oletko valmis? Jotain tapahtuu ... pian. Lopun ajan merkit alkavat täyttyä. Jeesuksen toinen tuleminen on lähellä.
Esipuhe: Pastori Matutisin esittely:
Tämä sama pastori Matutisin sai aikoinaan profetian Berliinin muurin kaatumisesta ennen kuin siitä oli mitään tietoa. Profetia toteutui tarkasti. Matutis on Berliinin Nazareth-vapaakirkon johtava pastori ja johtaa myös hyvin laajaa lähetystyötä eri puolille maailmaa. Syntyisin hän on Liettuasta. Opiskellut Sveitsissä ja väitellyt siellä tohtoriksi.
...................................
Jon Matutisin:
Rukoillessani tänä aamuna Jumala antoi minulle näyn. Hän näytti minulle suuren, maailmanlaajan liikekannallepanon .
Näin itseni kävelemässä pitkin hiekkarantaa. Yhtäkkiä kuului kova jylinä, joka voimistui voimistumistaan. Se ei ollut meren eikä tuulen aiheuttama ääni. Ulkopuolella oli täysin hiljaista. Meren pinta oli sileä kuin lasi. Syvä jylisevä ääni, joka muistutti sortumaisillaan olevien vuorten kumua, jyrisevä ääni, jollaista en ollut siihen saakka koskaan elämässäni ennen kuullut, tuli kaukaa meren toiselta puolelta. Ääni voimistui niin mahtavaksi, että maa alkoi järähdellä ja vapista. Se kuulosti aivan matalaäänisen bassotrumpetin törähdykseltä En ollut koskaan aikaisemmin kuullut tällaista ja näin syvää bassoääntä Koko ilma värisi. Kaivauduin rantapenkereen dyyneihin, kasvot maassa, ja odotin nähdäkseni mitä tästä luonnonnäytöksestä seuraisi.
Kun jylinä ei loppunut, vaan kävi aina voimakkaammaksi, näin alkavani rukoilla ja puhua Jumalalleni tässä näyssä. Sitten kuulin äänen sanovan: ”Lapseni, älä pelkää. Tämä on minun mobilisaatiokutsuni, merkki toisesta maailmasta. Kutsun esiin ihmisiä kaikista kansoista. Minä ravistelen maata ja merta. Syntiset ja jumalattomat menehtyvät pelosta odottaessaan ahdistuneina asioita, jotka tulevat tapahtumaan. Ymmärrä, lapseni, että talouskriisi on pannut alulle kaiken tämän Se oli vain tuhon alku. Tämän päivän yhteiskunnan perustus tulee järkkymään niin, että ihmiset menettävät kaiken mitä he ovat saavuttaneet ja säästäneet tähän mennessä. Koko infrastruktuuri ja hyvinvointi romahtaa ajan myötä. Elämä tulee olemaan hyvin vaikeaa hyvin monille ihmisille. Yleinen turvallisuus horjuu ja rikollisuus lisääntyy niin, että elämä maan päällä on voimakkaasti uhattuna. Mutta teidät, jotka pelkäätte minun nimeäni, minä pelastan tuhosta. Minä pidän suojaavaa kättäni yllänne.”
Vaikka ei tuullut vähääkään eikä pienintäkään aaltoilua näkynyt merellä, jylinä oli niin mahtava, että sydämeni oli lakata lyömästä. Silloin ajattelin itsekseni: Minä kuolen myös nyt.
Ja silloin Herra sanoi minulle: ”Lapseni, älä pelkää. Sinun tulee elää ja julistaa edelleen minun tekojani. Nouse, mene kotiin ja kerro läheisillesi. Tee heille tiettäväksi, että minun poikani tulo on hyvin lähellä, kynnyksellä. Käynnistän kaiken viedäkseni omani kotiin ja irrotan heitä nyt kaikesta, mikä pidättää heitä tai estää heitä.”
Kun nousin ylös totellakseni Jumalan ääntä suunnaten matkani kotiinpäin, näin hyvin monia ihmisiä makaamassa dyyneillä. He olivat tulleet ulos taloistaan kiiruhtaen kohti merta nähdäkseen ja kokeakseen tämän epätavallisen luonnonnäytelmän. He makasivat kasvoillaan kuin lamaantuneina, aivan niin kuin minä olin maannut muutamia minuutteja aikaisemmin. Kun ohitin heidät matkallani kotiin, jatkuvasta kaukaisesta jylinästä huolimatta, nämä ihmiset huusivat minulle: Olet mieletön; et voi mennä kotiin tässä tilanteessa. Se on liian vaarallista. Sitten he hautasivat päänsä syvemmälle dyyneihin, koska he pelkäsivät, mitä seuraavaksi tapahtuisi. He eivät halunneet enää kuulla tai tietää mistään.
Ja sitten Herra sanoi minulle: ”Teille, lapseni, jotka pelkäätte minun nimeäni, tämä on minun liikekannallepanoni päivä. Teille nousee minun pelastukseni aurinko, jonka valossa minä kokoan todelliset lapseni ja tuon heidät yhteen. Mene, poikani, ja kerro tämä jokaiselle, jonka voit saavuttaa”
Silloin minä kysyin Herralta: Mitä minun tulee sanoa heille? ”Kerro lapsilleni, hän sanoi, että heidän ei tule enää kuluttaa aikaansa katoavien asioiden parissa, vaan pikemminkin iankaikkisten, ikuisten asioiden. Heidän tulee etsiä minua ja tutkia minun sanaani. Heidän tulee antaa anteeksi toinen toiselleen, niin kauan kuin on vielä aikaa, ja tehdä rauha toistensa kanssa. Heidän pitäisi lopettaa kadehtiminen ja toinen toisensa sormella osoittelu. He eivät saisi myöskään syytellä eikä epäillä toisiaan.
jatkuu........................ - pihonsivulta
Jokaisen pitäisi tehdä se mitä hänen tulee tehdä ja mitä hän voi tehdä Kehota heitä irrottautumaan kaikista tarpeettomista asioista ja lopettamaan kouristuksenomainen omien oikeuksien puolustaminen. Tästä lähtien minä takaan teidän oikeutenne ja huolehdin oikeudenmukaisuudesta teidän puolestanne. Suuria muutoksia on tapahtumaisillaan kaikkialla maailmassa, jokaisella elämän alueella. Muuttakaa siis mielenne ja olkaa valmiit. Mikään ei tule olemaan niin kuin se on ollut tähän saakka”.
Mitä kauemmaksi etenin rannalta, sitä heikompana kuulin jylinän, vaikka mielestäni ääni oli muuttunut voimakkaammaksi ja vielä järisyttävämmäksi. Minulla oli tunne ikään kuin minut olisi suojattu lasikaappiin.
Sitten kuulin Herran äänen sanovan:”Minä vien lapseni turvaan omalla tavallani. Tulette näkemään kaiken mitä teen maailmassa, joka tulee kokemaa kaikki "Egyptin vitsaukset" ennen kuin vedän lapseni luokseni, ennen kuin "faarao" vapauttaa teidät ikuisiksi ajoiksi. Minun kansani, kestäkää yhdessä. Pysykää yhdessä, rohkaiskaa toisianne. Pian olette päässeet perille.”
Tämä oli viimeinen asia minkä muistan tästä näystä. Kun ajattelin kaikkea sitä mitä olin nähnyt ja sitä, mitä minun pitäisi tehdä näyn suhteen, Herra puhui minulle sanoen: Levitä tätä ilmestystä, jonka annoin sinulle tänä aamuna minun `mobilisaatiostani` kaikkialla eteenpäin lapsilleni, ja rohkaise heitä tekemään samoin, sillä minä olen ovella (olen tulossa pian). Ja sano heille, erityisesti minun kansalleni, että heidän pitäisi ottaa vakavasti suhteensa minuun (Jumalaan), ennen kuin on liian myöhäistä.
Auttakaa minua levittämään tätä sanomaa kaikkialla. Lähettäkää se ystävillenne ja tuttavillenne. Levittäkää sitä seurakunnillenne ja kotipiireillenne. Kääntäkää sitä toisille kielille.
Maranatha!
Herramme tulee.
Pastori Jon Matutis
lähde: http://taivas-ihme-blogi-annelindell.bl ... jaenn.html - uutisistapoimittua
Yhdysvaltoja uhkaa jälleen liittovaltion rahoituksen ehtyminen – Trump vaatinee silti rahaa muurin rakentamiseen
Liittovaltion toiminnan rahoittamista koskeva laki umpeutuu, ja jos perjantaina puolilta öin ei ole saatu uutta kongressin hyväksymää sopimusta, Yhdysvaltoja uhkaa jälleen "shutdown" eli valtion menoihin ei myönnetä varoja.
24.4.2017 klo 12:06päivitetty 24.4.2017 klo 12:07
http://yle.fi/uutiset/3-9578540
Presidentti Donald Trumpin uskotaan vaativan, että uuteen menolakiin sisällytetään Meksikon vastaisen muurin suunnittelu- tai rakentamiskuluja. Tämä voi entisestään mutkistaa kongressin demokraattien ja republikaanien välisiä neuvotteluja.
Presidentti Donald Trump potki sunnuntaina demokraatteja ruotuun muistuttamalla Twitter-viestissä, että Obamacare-terveydenhoitouudistuskin tarvitsee runsaasti budjettivaroja toimiakseen:
Sisäisestä turvallisuudesta vastaava ministeri
sunnuntaina, että hän uskoo Trumpin vaativan varoja muurin rakentamiseksi Meksikon rajalle, osana budjettisopimusta.
Trump esitti Titter-viestissään, että jos rahoitusta ei tule, demokraatit ovat vastuussa huumeiden ja rikollisjoukkioiden tulvimisesta rajan ylitse:
Myös Valkoisen talon kansliapäällikkö
sunnuntaina, että Trump tulee tavalla tai toisella vaatimaan sopimukseen muurin rakentamiseen liittyviä määrärahoja.
Vaikka Republikaaninen puolue on enemmistönä sekä kongressin edustajainhuoneessa (republikaaneilla 238 paikkaa 435:stä), että senaatissa (52 paikkaa sadasta), edes kaikki republikaanit eivät ole tukeneet muurin rakentamista. Demokraatit vastustavat muuria jyrkästi.
Monet republikaanit haluaisivat lykätä muuria koskevan taistelun seuraavalle budjettivuodelle.
mukaan muurin rakentaminen maksaisi jopa 21,6 miljardia dollaria eli 20,7 miljardia euroa.
Samaan aikaan kongressissa kiistellään myös valtion velkakaton korottamisesta.
Rahoituskatkoksia ollut useita, viimeksi 2013
Jos sopimusta liittovaltion menoista ei saada ajoissa aikaan, moniin terveyspalveluihin tulee katkoksia, samoin mm. veteraanien eläkkeisiin.
Kompromissia haetaan viimeiseen asti. Valkoisen talon budjettipäällikkö
, että sopimuksen aikaansaadakseen republikaanit ovat valmiita jatkamaan terveydenhoitouudistuksen rahoittamista, jos demokraatit myöntävät rajavalvontaan ja muuriin rahaa.
– En usko, että kukaan haluaa rahoituksen päättymistä. Se ei ole tavoiteltu lopputulos, eikä väline, sanoi Mulvaney.
Demokraatti-senaattori
, että olisi nolo poliittinen temppu, jos menosulku iskisi Meksikon muurin takia.
– Se olisi vastuuttomuuden huippu. Trump ei haluaisi sen määrittävän hänen sataa ensimmäistä päiväänsä presidentin virassa, sanoi Durbin.
Toisaalta budjettisopimusten kanssa on taisteltu monesti ennenkin – 18 kertaa vuoden 1974 budjettilain jälkeen – ja viime kerralla vuonna 2013 rahoitus oli seisahduksissa parin viikon ajan.
Nyt tavoitteena on sopimus, joka turvaisi liittovaltion rahoituksen syyskuun loppuun saakka. Silloin päättyy tämä budjettivuosi. Toukokuun lopulla odotetaan Trumpin ehdotuksia seuraavalle budjettivuodelle.
- pihonsivultaa
29.11.2016
Juha Gabelin profetia Suomen miehityksestä ja suur-Suomesta
Olin tänä aamuna 29.11.2016 rukouksessa ja sain seuraavat asiat Herralta. Pian tulee maksun aika Suomen kansalle sen syntivelasta. Asia on ylhäällä päätetty eikä se muutu.
Pian Suomeen tulee vieraan vallan armeija ja sitä seuraa kaksi vuotta kestävä nälänhätä. Ja se on todella vaikeata aikaa. Ruokavarastojen tekoon on valmistautumisaikaa alkusyksyyn 2017.
Uskovia tullaan vainoamaan, ja osa heistä joutuu pakenemaan metsiin. Mutta Herra ei salli heitä surmattavan. Tämä on Suomen kansan velka sen synneistä. Ja sen he joutuvat maksamaan.
Vieraan vallan armeija on Suomen maaperällä noin 8 kuukautta.
Sitten he joutuvat lähtemään erittäin kiireesti pois. Tästä kiireestä seuraa, etteivät he voi viedä kaikkia sotatarvikkeita pois mennessään, vaan Suomeen jää suuri määrä erilaisia aseita, etenkin raskasta sotakalustoa.
Suomen rajat muuttuvat melko paljon. Suomi saa koko Kuolan niemimaan sekä Karjalan autonomisen tasavallan (Itä-Karjala) kokonaisuudessaan. Laatokan itäpuolen vanha rajapyykki on rajana. Rajat seuraavat muilta osin niitä rajoja, jotka olivat ennen alueluovutuksia.
Suomi ei joudu varsinaisesti taistelutantereeksi. Etelä-Suomen alueet, esim. Helsinki ja Turku, tulevat kärsimään pommituksista. Hangon niemi kokonaisuudessaan tulee säästymään raskailta pommituksilta.
Itse Herra tulee antamaan kevään 2017 kuluessa tarkemmat yksityiskohdat. En osaa sanoa, kenen kautta. On aika valmistautua tulevaan ahdinkoon. - pihonsivultaa
29.11.2016
Juha Gabelin profetia Suomen miehityksestä ja suur-Suomesta
Olin tänä aamuna 29.11.2016 rukouksessa ja sain seuraavat asiat Herralta. Pian tulee maksun aika Suomen kansalle sen syntivelasta. Asia on ylhäällä päätetty eikä se muutu.
Pian Suomeen tulee vieraan vallan armeija ja sitä seuraa kaksi vuotta kestävä nälänhätä. Ja se on todella vaikeata aikaa. Ruokavarastojen tekoon on valmistautumisaikaa alkusyksyyn 2017.
Uskovia tullaan vainoamaan, ja osa heistä joutuu pakenemaan metsiin. Mutta Herra ei salli heitä surmattavan. Tämä on Suomen kansan velka sen synneistä. Ja sen he joutuvat maksamaan.
Vieraan vallan armeija on Suomen maaperällä noin 8 kuukautta.
Sitten he joutuvat lähtemään erittäin kiireesti pois. Tästä kiireestä seuraa, etteivät he voi viedä kaikkia sotatarvikkeita pois mennessään, vaan Suomeen jää suuri määrä erilaisia aseita, etenkin raskasta sotakalustoa.
Suomen rajat muuttuvat melko paljon. Suomi saa koko Kuolan niemimaan sekä Karjalan autonomisen tasavallan (Itä-Karjala) kokonaisuudessaan. Laatokan itäpuolen vanha rajapyykki on rajana. Rajat seuraavat muilta osin niitä rajoja, jotka olivat ennen alueluovutuksia.
Suomi ei joudu varsinaisesti taistelutantereeksi. Etelä-Suomen alueet, esim. Helsinki ja Turku, tulevat kärsimään pommituksista. Hangon niemi kokonaisuudessaan tulee säästymään raskailta pommituksilta.
Itse Herra tulee antamaan kevään 2017 kuluessa tarkemmat yksityiskohdat. En osaa sanoa, kenen kautta. On aika valmistautua tulevaan ahdinkoon. - Jarmo__EiKirj
Ainoa yllättävä suunta voi olla me, Suomi ja Venäjän yllätyshyökkäy tänne ja kun puhutaan siitä suunnasta, niin norjalaisittain katsottuna voidaan erittäin hyvin ilmaista sanalla suunta, josta yllätys tulee, kun puhutaan Koillis Lapista ja itärajan yli Ivaloon kohdistuvasta ensimiehityksestä.
- Jarmo__EiKirj
Ai miksikö? Jos Naton ja Venäjän suhteet menevät vielä tästä paljon huonommaksi, niin Venäjän on turvattava sekä kaasuputki Saksaan että pohjoisen väylä Murmanskista Atlantille ja ne kaikki edellyttää sitä että Suomenlahti on otettava Ahvenanmaata myöden haltuun sekä sitten koko pohjoinen kalotti.
- sotaonjoalkanut
Kolmas maailmansota alkoi Ukrainasta ja Syyriasta ...
Kestää vielä hetken, ennen kuin maailma tajuaa asian ..- sota.kolkuttelee
Ei ole tempausta kuulunut.
- maranatha
Älähän hätäile, odota rauhassa! Kunhan olet valmiina siihen, joko lähtemään mukaan tai sitten jäämään. Jääville vaan alkaa pahat ajat, itse en halua jäädä.
Tempauksen jälkeenhän nyt uskossa oleville tai jo poisnukkuneille onkin sitten ikuisuus edessä Jumalan kanssa, ei enää kiusauksia ja maan vaivoja eikä Paholaisen metkuja. Tavallaan ikuisuutta on nyt jo, mutta tempauksessa kun lähdemme vaivoista pois niin "saamme olla aina Jumalamme tykönä". Tietenkin se tuhat vuotta " uudessa maassa", mutta kuitenkin. - pihonsivulta
24.4.2017
Amerikan tuho
Sain eräältä ennestään minulle tuntemattomalta amerikkalaiselta tänään sähköpostia, jossa hän kertoi näkemistään unista, joiden mukaan Amerikkaa tulee kohtaamaan täydellinen tuho.
Ohessa tämän henkilön unisanoma lyhennettynä ja tiivistettynä.
Nykyinen USAn ja Pohjois-Korean konflikti tulee johtamaan ydinsotaan. Molemmat Koreat tuhoutuvat ja häviävät kartalta.
USA aloittaa sodan hyökkäämällä Pohjois-Korean kimppuun. Kiina ja Venäjä teeskentelevät aluksi olevansa Amerikan liittolaisia, mutta ne iskevätkin pian takaa Amerikan kimppuun.
Kiina tunkeutuu maahan länsirannikolta ja tulee valloittamaan koko Amerikan. Kaupungeissa kadunnimet ovat isoilla merkeillä kiinaksi ja sitten pienillä kirjaimilla englanniksi.
Kolme Amerikan kaupunkia tuhoutuu täysin, ainakin New York, Atlanta ja joku kolmas.
Hallitusta ja lakeja ei enää ole. Jokainen tekee mitä haluaa.
Kauppoja ja kauppakeskuksia ei enää ole. Pankit ja firmat ovat tuhoutuneet.
Internet ja kaikki digitaaliset ja elektroniset laitteet lakkaavat toimimasta tämän sodan jälkeen. Amerikka taantuu teknologisesti 1960-luvulle. Ei ole televisiota eikä elokuvia. Amerikka kärsii pitkän aikaa sähköpulasta.
Amerikan väkiluku laskee huomattavasti 345 miljoonasta 150 miljoonaan. Ihmiset ovat hiljaisia, surullisia ja häpeissään.
Autoja on vähemmän teillä. Ihmisten on käytettävä enemmän busseja ja junia. Hevosvaunuista tulee eliitin ylellisyyttä.
Meksikolaiset pakenevat rajan yli Meksikoon.
Nuoret 18-35 –vuotiaat tekevät paljon itsemurhia, koska heillä ei ole enää käytössä teknologiaa, johon he olivat tottuneet. Alle 18-vuotiaat tekevät paljon murhia ja ryöstöjä. Vanhemmat ihmiset selviävät muutoksesta parhaiten.
Kaikki tämä tapahtuu pian. Silloin on lämmin vuodenaika. - Odottajat2
Tiedote:
Tässä hetki sitten sain havaita että kiusanhengen riivaama henkilö kävi rekisteröimässä käyttämäni nimimerkin "Odottajat". Tämähän ei ole mitään ihmeellinen asia osoittaa koska olen osoittanut kritiikkini ainoastaan Jarmoa vastaan joten henkilön päätteleminen on varssin yksinkertainen. Tällä aikamäärällä jolloin tuo rimpuileva liike tapahtui. 24.4.2017 n. kello 14.
Jarmo on selkeästi ollut tällä hetkellä kirjoittelemassa palstalle jota tuskin tarvitsee osoittaa, sillä odotettavvissa on että hän kaiketi poistattaa ketjut josta sen voisi havaita kuten: Epäterve pelastusoppi (2. Tempausjakeen purku 1)* Tyypillistä riivaushengen aikaansaannosta.
Tällä hän pyrkii haittaamaan muiden kirjoittelua siinä ohessa kun floodailee aloituksiaan ja tyhjänpäiväisyyksiään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083306Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391658Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971513- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89942Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55872