Turvaa hakeva pakolainen alkaa tappaman ihmisiä, maassa josta turvaa hakee. Ei oikeudenkäyntiä vaan karkoitus heti. Sama juttu näille joukkoraiskaajille. Jos laki sanoo ettei voida karkoittaa maahan jossa on kuoleman tuomio, laki pitää muuttaa niin että voidaan murhaajat ja raiskaajat ajaa maasta. Miksi suomi suojelee näitä ihmisiä?
Rikolliset tulee karkoittaa heti
ennustelija
5<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
"Ei oikeudenkäyntiä vaan karkoitus heti."
--Siis ehdottaisit että kaikki rikoksiin syyllistyneet turvapaikanhakijat jäisivät ilman mitään rangaistusta tekosistaan ? Karkotushan ei ole mikään rangaistus näille rikollisille.
Oikeudenkäynti,jonka jälkeen kotimaahan kärsimään rangaistusta oli
sitten mikä maa tahansa.Tämä ei ole kuin päättäjistä kiinni.Täytyy
ilmeisesti osua jonkun päättäjän tai hänen sukulaisensa kohdalle
ennenkuin ruvetaan toimimaan.
ei raggaistusta jos ovat alle 15
iäksi ilmoittaneet jotain
pientä nuhtelua korkeintaan
Osa varmaan tekee rikoksia just siks, että pääsis vankilaan, eikä karkotattais..
Jos karkoitus olisi tiedossa, niin se varmaan vähentäisi rikollisuutta. Itseasiassa kaikki oleilijat pitää poistaa Suomesta ennenkuin heistä tehdään maamme kansalaisia. Muuten somppu- ja muslimiongelma räjähtää käsiin!