Uskovainen on vain tyhmä ihminen. Uskovainen kun saa vallan on kuin
kaikki olisivat räkäkännissä, mistään ei tule mitään ja onnettomuuksia tapahtuu.
kaikki olisivat räkäkännissä, mistään ei tule mitään ja onnettomuuksia tapahtuu.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
No eihän valtaa pidä antaa kenellekään ihmiselle. Yksin kaikkivaltiaalle kuuluu kaikki valta, ja jos niin annettaisiin olla, tasa-arvo, vapaus ja veljeys toteutuisi aidosti.
Tunnetusti valta korruptoi, ja valta korruptoituneena tarkoittaa väkivaltaa.
Ateistin kannattaisi keskittyä enemmän siihen, että olette antaneet vallan naiselle lisääntyvässä määrin tämän pv yhteiskunnassa, joka kasvaa päivältä enemmän. Näin on myös käynyt seurakunnissa ja kirkoissa tuhoisin seurauksin.
Miksi+antaisin+vallan+uskovaisille?+Uskonnollisuus+vähenee+koko+ajan+yhteiskunnassa,+kirkkoon+kuuluvista+ihmisistä+vain+30+%+on+tosi+uskovaisia,+muut+ovat++tapakristittyjä.+Lahkolaiset+ovat+vähemmistöä,+jopa+vanhoillislestodiolaisuus.+
Naiset+ovat+nykyisin+tasa-arvoisia,+en+puhuisi+heistä+noin+vähättelevään+ja+holhoavaan+sävyyn+kuin+mjhgfdsawer67890+tekee.+Muistuttaisin+ettet+sinäkään+olisi+täällä+maan+päällä+ilman+naista.+Ainoa+mikä+tuhoaa+seurakunnat,+on+se++että+jotkut+miehet+ovat+todellisia+pässinpäitä.
Juha Sipilä on lestapaskahomouskovainen, vaadin Sipilälle eroa pääministerin virast vain sentakia että Sipilä on tyhmäukovainen. Bannerit käteen ja eespäin Arkadian mäelle. Sipilä ja muut uskovaiset ulos eduskunnasta! Uskovaisilla ei ole oikeutta oikeustoimikelpoisuuteen! Uskovaisilla ei ole oikeutta äänioikeuteen! Uskovaisilla ei ole oikeutta perusopetukseen! Uskovilla ei ole oikeutta julkiseen terveyden huoltoon! Uskovaiset tulee sulkea keskitysleireille! Uskovaiset tulee sulkea suljetuille osastoille! Uskovaiset tulee sulkea vankiloihin! Uskovaiset tulee sulkea kellareihin! Uskovaiset tulee karkottaa POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA!
Kuule, ihan turhaan mesot. Kansa on Sipilän valinnut ja tehtäväänsä asettanut. Et voi tehdä vallankumousta.
Mitä me halutaan?
SIPILÄ ULOS EDUSKUNNASTA!
Miksi me haluttaa?
USKOVAISET OVAT SAIRAITA!
Mitä me halutaan?
SIPILÄ ULOS EDUSKUNNASTA!
Miksi me halutaan?
USKOVAISET OVAT TYHMIÄ!
Mitä me halutaan?
SIPILÄ ULOS EDUSKUNNASTA!
Miksi me halutaan?
USKOVAISET OVAT VAJAITA!
Juha Sipilä on lestapaskahomouskovainen, vaadin Sipilälle eroa pääministerin virast vain sentakia että Sipilä on tyhmäukovainen. Bannerit käteen ja eespäin Arkadian mäelle. Sipilä ja muut uskovaiset ulos eduskunnasta! Uskovaisilla ei ole oikeutta oikeustoimikelpoisuuteen! Uskovaisilla ei ole oikeutta äänioikeuteen! Uskovaisilla ei ole oikeutta perusopetukseen! Uskovilla ei ole oikeutta julkiseen terveyden huoltoon! Uskovaiset eivät ole ihmisiä! Uskovaiset eivät ole eläimiä! Uskovaiset eivät ole terveitä! Skovaiset eivät ole normaaleja! Uskovaiset tulee sulkea keskitysleireille! Uskovaiset tulee sulkea suljetuille osastoille! Uskovaiset tulee sulkea vankiloihin! Uskovaiset tulee sulkea kellareihin! Uskovaiset tulee karkottaa POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA!
Niin mitä sinä hyvä aloittaja pelkäät. Onko sinulle ihminen uhka. En ainakaan itse ole ketään valtani alle teilaamassa ja ei taida minunkaan nujerrus onnistua. Joten tasapainotellaan, tasapainotellaan. Annetaan valta Hänelle, jolle se kaikesta huolimatta kuuluu tahdoimme tai emme.
Juha Sipilä on lestapaskahomouskovainen, vaadin Sipilälle eroa pääministerin virast vain sentakia että Sipilä on tyhmäukovainen. Bannerit käteen ja eespäin Arkadian mäelle. Sipilä ja muut uskovaiset ulos eduskunnasta! Uskovaisilla ei ole oikeutta oikeustoimikelpoisuuteen! Uskovaisilla ei ole oikeutta äänioikeuteen! Uskovaisilla ei ole oikeutta perusopetukseen! Uskovilla ei ole oikeutta julkiseen terveyden huoltoon! Uskovaiset eivät ole ihmisiä! Uskovaiset eivät ole eläimiä! Uskovaiset eivät ole terveitä! Uskovaiset eivät ole normaaleja! Uskovaiset ovat outoja! Uskovaiset ovat sairaita! Uskovaiset ovat hullja! Uskovaiset ovat mielipuolia! Uskovaiset ovat sekoja! Uskovaiset ovat psyykkisesti sairaita! Uskovaiset ovat pedofiilejä! Uskovaiset ovat hirviöitä! Uskovaiset ovat barbaareja! Uskovaiset ovat kannibaaleja! Uskovaiset ovatjälkeenjääneitä! Uskovaiset ovat vammaisia! Uskovaiset ovat muukalaisia! Uskovaiset tulee sulkea keskitysleireille! Uskovaiset tulee sulkea suljetuille osastoille! Uskovaiset tulee sulkea vankiloihin! Uskovaiset tulee sulkea kellareihin! Uskovaiset tulee karkottaa POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA! USKOVAISET POIS SUOMESTA!
Tämähän oli hauska ketju!