Matuja ei ole tullut tarpeeksi joten suomi lähes ainoana EU maana rahtaa matuja italiasta ja kreikasta suomeen
http://mvlehti.net/2016/09/16/savio-turvapaikanhakijoiden-sisaisista-siirroista-vain-ranska-ottanut-suomea-enemman/
Savio turvapaikanhakijoiden sisäisistä siirroista: Vain Ranska ottanut Suomea enemmän!
Perussuomalaisten kansanedustaja Sami Savio on jättänyt eduskunnassa kirjallisen kysymyksen Suomen suhteettoman suuresta osuudesta turvapaikanhakijoiden sisäisissä siirroissa EU-alueella, kertoo Suomen Uutiset.
Koko EU:n alueella on maahanmuuttoviraston tietojen mukaan siirretty sisäisesti EU-maasta toiseen yhteensä 4 878 turvapaikanhakijaa.
Näistä on syyskuun 14. päivään mennessä siirretty Suomeen 679 turvapaikanhakijaa.
Monet EU-maat ovat kieltäytyneet osallistumasta sisäisiin siirtoihin. Suomi ei.
http://mvlehti.net/2016/09/16/savio-turvapaikanhakijoiden-sisaisista-siirroista-vain-ranska-ottanut-suomea-enemman/
Savio turvapaikanhakijoiden sisäisistä siirroista: Vain Ranska ottanut Suomea enemmän!
Perussuomalaisten kansanedustaja Sami Savio on jättänyt eduskunnassa kirjallisen kysymyksen Suomen suhteettoman suuresta osuudesta turvapaikanhakijoiden sisäisissä siirroissa EU-alueella, kertoo Suomen Uutiset.
Koko EU:n alueella on maahanmuuttoviraston tietojen mukaan siirretty sisäisesti EU-maasta toiseen yhteensä 4 878 turvapaikanhakijaa.
Näistä on syyskuun 14. päivään mennessä siirretty Suomeen 679 turvapaikanhakijaa.
Monet EU-maat ovat kieltäytyneet osallistumasta sisäisiin siirtoihin. Suomi ei.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Haitat pitää levittää kaikkialle. Mikään Euroopan maa ei saa jäädä paitsi mulimisaatiolta.
M. Gaddafi
Suomen johtavilla poliitikoilla on heikko itsetunto. Yrittävät miellyttää koko maailmaa oman kansan kustannuksella ja eivätkä uskalla tehdä Suomen kannalta järkeviä päätöksiä. Soinistakin on kehkeytynyt supersuvakki.
ne nyökyttelee Brysseliin päin,toivossa saada sieltä olopaikka ja hyvä eläke
Ilman maahanmuuttajia meidän 15 - 30 vuotiaiden miespuolisten asukkaiden yhteenlaskettu älykkyysosamäärä jäisi vääjäämättömästi alle imbesillitason!
Pahus tuli painovirhe SORRY:
lman maahanmuuttajia meidän 15 - 30 vuotiaiden miespuolisten SUVAKKIasukkaiden yhteenlaskettu älykkyysosamäärä jäisi vääjäämättömästi alle imbesillitason!
Velka on veli otettaessa. Veljenpoika maksettaessa. Suomi kulkee kohti tuhoaan.
Suomella ei ole mitään suunnitelmaa, muut maat varautuu jo eun kaatumiseen niin nämä jatkaa samaa perseennuolemista vuodesta 95
VOI VTTU! Tänne on tullut oleilemaan viime vuonna ainakin 32 000 matua, kun Suomen kiintiö oli 750 vuodessa! Millä matematiikalla saadaan tulokseksi, että Suomen on otettava vielä lisää? "Eihän asia tietysti minulle kuulu, mutta mina vaan kysyn." (Pekka ja Pätkä neekereinä)
Tässä Sami Savion kirjallinen kysymys:
https://www.eduskunta.fi/FI/vaski/Kysymys/Documents/KK_460 2016.pdf
Koskahan tähän kuullaan vastaus?
Juha ja Päivi neri tekevät kaikkena monikulttuuri suomen eteen ja petteri ja mieluusti leikataan oman kansan köyhiltä ja alex ja juhan sanoivat meillä on unelma ja sen maksavat köyhtä suomalaiset.
Juu 3 prosenttia niistä suunnilusta taakanjaosta on toteutunut, Junkner sanoi, että tietenkin auttaminen on vapaaehtoista.
Mitä+sitten+ovan+nämä+partalapset,+hyväkuntoiset+nuoret+miehet?+He+ovat+valloittajia,+vieraan+vallan+sotilaita,+ja+ennenkaikkea+muslimeita.+Minne+joutuivat+esim.+irakista+pakomatkalle+lähteneet+kristityt,+enemmmähn+heillä+oli+syytä+lähteä,+kuin+muslimeilla?!+Heidät+viskattiin+välimereen,+näiden+karvaanaamojen+toimesta.+Matut++eivät+ole+loppumassa,+päinvastoin,+kaulankatkojia+tulee+lisää.++Irakin+34+miljoonasta+asukkaasta,+3%+oli+kristittyjä,+missä+ne+ovat?+miettikääs+tätä+hetki!
Niin...fakta on että itä eurooppa ei ota matuja eikä myöskää . Tanska,itävalta,irlanti,britannia,epanja.....ranska hyvin rajoitetusti eikä ruotsi ota taakanjakomatuja....saksakin on jo melko täynnä......
Ei ole kovinkaan monta maata johon näitä matuja voi työntää...
Siellä Sloveniassa ne nyt määkyivät, se Runkkeri vai mikä vi...u se EU komission puhjoht on, etunenässä, että EU:n turvallisuus on nyt ykkösasia. Sitten jo samaan hengenvetoon ylisti kuinka tärkeätä on globaalisuus! Ainakin tämä nykyisen kaltainen globaalisuus juuri on viemässä koko Euroopan turvallisuuden ja kehittyneisyyden kivikauteen! Ja kaukana ei kohta ole täysimittaiset sisällissodatkaan kun valloittajia vyöryy yhtenään ilman että kukaan juuri esteitä tekee! Poikkeuksia joitain on kuten Unkari, Puola, Tanskakin kai, Norjakin ei EU maana...mutta näitähän sitten haukutaankin porukalla ja jopa EU:sta erottamisella.
joku käy kohta väätämässä zoinia, orpoa ja zipilää palleista jos tää matujen rahtaaminen suomeen ei lopu
yle uutisoi että Tanska torjuu kiintiöpakolaiset – "Tanska on täynnä"
Nyt on vuoro ottaa naisia ja lapsia. ja perheitä. Rajat kiinni turvapaikkahuijarimiehiltä.
Ensi kaikki irakilaismiehet häädettävä maasta ennekuin yksikään irakilaishuijari päästetään maahan.
Soini ov EU:n ja Merkelin perseennuolija. Kärkkyy korkeaa virkaa EU:sta ministerihommansa jälkeen. Puolue on ollut hänelle astinlauta valtaan ja rikkauteen. Äänestäjät ovat hänelle vain vaalikarjaa.
Populistipuolueen vaalilupaukset rikotaan mennen tullen