Jyrin kirjoittelu täällä muuttuu alati vastenmielisemmäksi. Jatkuvat iltapäivälehtilinkit ja niiden ympärille rakennetut aasinsillat evomoraalista ovat saaneet ainakin minut pysymään lähes kokonaan poissa täältä. Käytännössä koko keskustelun taso on romahtanut niin alhaiselle tasolle ettei tänne juuri kiinnosta edes kurkistaa.
Jos noita typeryyksiä ilmoittaa poistoon, mitään ei näytä tapahtuvan. Ilmeisesti yksi ilmoittaja ainakaan ei riitä.
Onnittelut siis Jyrille! Henkinen orgasmisi varmastikin on jatkuva asiaintila, kun saat toteuttaa itseäsi täällä loputtomasti.
Päivä päivältä vastenmielisempää...
4
53
Vastaukset 4
- yställinenJyri
Kuulehan veikkonen kun evoluutiopsykologia on ihan tieteeksi tunnustettu siinä missä evoluutioteorikin, joten ei siinä että tekee havaintoja evomoraalin ilmenemismuodoista ja seurauksista ole mitään moitittavaa. Pikemminkin kiitettävää sillä sehän avartaa evokkien näkmystä siitä että kannattiko omaksua täysin todistamaton evoluutioteoria omaksi uskomuksekseen kun siitä ei kerran seuraa muuta kuin harmeja koko loppuelämän ajaksi sillä sukupuolitudit tuppaavat jättämään jälkiänsä eivätkä äpäränruokot ole hetkessä maksettu. ¨
Niin että kiittäisit Jyriä arvokkaasta opetuksesta josta voivat hyötyä kaikki eikä se edes maksa mitään toisin kuin evomoraalia tyrkyttävät kalliit Dawkinsin kirjat.Ehkäpä maailmassa on oikeudenmukaisuutta ja sinut Jyri suljetaan täältä lopullisesti ulos.
"Jos noita typeryyksiä ilmoittaa poistoon, mitään ei näytä tapahtuvan. Ilmeisesti yksi ilmoittaja ainakaan ei riitä."
Ilmeisesti systeemi toimii niin, että ylläpito reagoi vasta kun ilmoituksia on riittävä määrä.
Noita jonninjoutavia lööppiketjuja olisi tosiaan syytä ilmoitella pois porukalla sen sijaan että niihin vastaillaan. Siitä ei ole mitään hyötyä kellekään, että yksi mielenterveysongelmainen sotkee palstaa jollain julkkisjuoruilla.
Kannanpa nyt oman korteni kekoon ja ilmoittelen tuon tärähtäneen tuoreimmat lööppijutut.- DRHouse
Itse ilmoittelen jyrin räikeimmät jutut yleensä suoraan poliisin vinkkipalveluun. Eiköhän sieltä ole porukkaa tulossa viemään jyrin riksun suljetulle nauttimaan suihkukäynneistä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 53887
Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan63643- 55640
Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan
Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli43562Olen luovuttanut
Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik31532Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"
Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk4502En välitä sinusta yhtään
Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.32498- 73446
- 33425
- 37416