Vihaan suvakkeja

Minä en ymmärrä sitä, että otetaan omalta kansalta pois ja annetaan maahan saapuneelle se, mikä tulisi taata kantasuomalaiselle. Kukaan ei ole tätä pystynyt järkevästi selittämään. Miten voimme unohtaa kansan, joka tämän maan eteen on taistellut, sen jälleenrakentanut ja sitä koko sydämestään rakastanut. Suvakki tekee niin. Suvakki on pohjasakkaa ja puree häntä ruokkineita.
26349
3Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

No eipä sitä voi kukaan järkevästi selittää. Joku vitun ääliö on aikanaan mennyt allekirjoittamaan pakolaisuutta koskevan sopimuksen joka on täynnä porsaanreikiä ja Suomen virkamiehistö on sitten hyvinkin lainkuuliaista ja noudattaa pykäliä kirjaimellisesti kuten perustuslaki määrää, vaikka yksikään naapureista ei sitä tee.
Monet itäisen euroopan maat on jo omatoimisesti heittäneet roskiin kyseiset sopimukset kansallisen turvallisuuden nimissä, kuten pitääkin, mutta eihän nyt Suomi tietenkään...

Tätä maanpetturuutta en ymmärrä minäkään, sitä ei pidä sietää missään olomuodossa. Niin kauan kuin omia on kodittomina, niin kauan kuin omia vanhuksia ja veteraaneja on hoitamatta, niin kauan kuin omia köyhiä on ruokkimatta, niin ketään ulkopuolista ei auteta, asuteta, eikä ruokita. Sitten se menee oikein.

3Äänestä
  • Sipilä ja Stubb pitää tuomita maanpetturuudesta lopuksi ikää keskitysleirille.

    1Äänestä

  • Itä-Euroopan maat eivät ole heittäneet roskiin mitään, vaan noudattavat EU:n Dublin-sopimusta.

    Äänestä

Suvakki on kansanmurhaaja.

3Äänestä

Suvakki on suomen syöpä.

2Äänestä
  • Suvakit eivät pääse taivaaseen.

    3Äänestä

En ymmärrä minäkään. Päättäjät on täysin sekasin.

1Äänestä

Taustalla on EU / isot monikansalliset yritykset / globalistit jotka vetelevät stubbia ja suomen maanpetturi hallituksia/presidenttiä miten haluavat naruistaan. Tämä asiahan ei tietenkään muutu miksikään vaikka hallituksessa olisi oppositio. Tarkoitus on tuoda mamuja ja luoda sekaannusta ja valmistella EU:sta liittovaltio.
Perus taktiikka hajota ja hallitse (nationalismi kiellettävä).
Suomen mediahan on jo selvästi täysin suvakki kontrollissa.
Suvakki on vain mielisairas pelinappula tässä globaalissa pelissä.

2Äänestä
  • Olen täysin samaa mieltä. Taustalla globalistinen uuden maailman järjestyksen ajajat, joiden tavoitteena on saada yksi maailmanhallitus ilman rajoja. Tämä massiivisen pakolaisryntäys on yksi niistä keinoista,. Tavoitteena on heikentää maiden kansallisidentiteettiä, ja leimata, etenkin niitä puolustavat ihmiset mediassa natseiksi, vähä-älyisiksi, autistiseksi roskasakiksi. Täytyy olla hölmö jos ei ole huomannut Ylen voimakasta maahanmuuttomyönteistä- propagandaa.

    Kaiken huippu taisi olla Ylen uutinen, jossa kaksi turvapaikanhakijaa tappoi suomalaisen miehen. näin Yle oksennus vähättelee: http://yle.fi/uutiset/viranomaiset_otanmaen_tappoepaily_yksittaistapaus/9161376

    1Äänestä

  • http://www.zerohedge.com/news/2016-09-18/despite-record-syrian-immigration-europe-urges-us-canada-take-more-refugees

    Yksi äijä vaatimassa USA:a ja Kanadaa ottamaan enemmän pakolaisia.

    "Sutherland also drew upon the standard progressive narrative that anyone who disagrees that "sovereignty is an absolute illusion" is just "racist and xenophobic, and [ought] to be condemned."

    “I will ask the governments to cooperate, to recognize that sovereignty is an illusion — that sovereignty is an absolute illusion that has to be put behind us. The days of hiding behind borders and fences are long gone. We have to work together and cooperate together to make a better world. And that means taking on some of the old shibboleths, taking on some of the old historic memories and images of our own country and recognizing that we’re part of humankind.”"

    #I will ask the governments to cooperate, to recognize that sovereignty is an illusion — that sovereignty is an absolute illusion that has to be put behind us. #

    Pyydän hallituksia yhteistyöhön , havahtumaan, että itsenäisyys on pelkkää illuusiota - itsenäisyys on ehdotonta illuusiota.

    Tuotahan Sipilä Iltasanomissa vähän vihjasi, Brexitin jälkeen.

    Suvakkien kanssa on pakko jatkaa, niitä on joka suunnalla. "Paskan" syönti siis jatkuu.

    1Äänestä


  • Herätkää hyvät ihmiset, meitä manipuloidaan toden teolla. Monikulttuurisuus on syöpä, joka ajaa meidät perikatoon. Valtamedian tuputtamat valheet ovat vastenmielisiä. Lukekaa ja ottakaa selvää asioista. Tietoa löytyy valtavasti valtamedian syöttämmästä valheesta. Islam on kuoleman kultti, eikä tule ikinä integroitumaan länsimäiseen elämäntapaan ja kultuuriin.

    3Äänestä

  • Juuri näin. Suvakkinappulat ovat loistava apu tässä juonessa. Ne ovat tarpeeksi tyhmiä ymmärtääkseen tämän.

    2Äänestä

Kukapa suvakkeja ei vihaisi? Maanpettureita kaikkityynni.

3Äänestä
  • olen jo valmiiksi valinnut tasavallan mihin perheemme muuttaa pakolaisiksi (toivottavasti ottavat vastaan) jos nationalismi muuttuu Euroopassa taas kerran väkivallaksi.

    Äänestä

  • pentti_ja_oskari kirjoitti:

    olen jo valmiiksi valinnut tasavallan mihin perheemme muuttaa pakolaisiksi (toivottavasti ottavat vastaan) jos nationalismi muuttuu Euroopassa taas kerran väkivallaksi.

    Pohjois-Korea, Syyria ja Afganistan? Voisitko lähteä täältä jo mieluummin heti?

    Äänestä

  • lähdejotänään kirjoitti:

    Pohjois-Korea, Syyria ja Afganistan? Voisitko lähteä täältä jo mieluummin heti?

    Ottaisiko Ruotsi vielä vastaan suomalaisten pakolaisaallon? (kuten viime sodan aikana).
    Mainitsemasi maat näyttävät houkuttelevilta, mutta olot pakolaisleireillä eivät taida täyttää suomalaisia vaatimuksia.

    Äänestä

Vihaamisen sijaan aloita omista ongelmista kun niille voit ihan itse tehdä jotain äläkä aloita ongelman ratkaisua siitä mille et voi mitään, niin kuin Venäjän rajalle tai meidän vuoden ajoille kuin tämä koko pakolaisongelma olisi suvaitsevamman ihmisen kuin sinä syy, eikö?
Taitaa olla ongelmista pienin kuitenkin suvaita sotaa paenneita kun maailman varoista ja rahoista virtaa prosentille joka jo ennestään on vauras ja sinällään ylläpitää hyvinkin vanhakantaista konservatiivistä menoa ja säätelee kaikkea.

Äänestä
  • Siinähän se pointti juuri onkin,että mitä enemmän työnnetään rahoja mamuille niin sitä enemmän rahaa virtaa niille rikkaimmille ja sitä vähemmän köyhät saavat.Kun se on aina heiltä pois.Et kai enää elä sellaisessa umpiossa,että luulet näiden kaikkien Eurooppaan ryntäävien olevan sotaa paossa?

    1Äänestä

  • Olet nähtävästi huijarisuvakki. Montako päätä myit viime viikolla? Saitko paremman hinnan irakilaisista?
    Maahan ei tule yhtään sotaa pakenevaa, vaan ammattirikollisia.

    1Äänestä

Siinähän sitten vihaat. Kieriskele lattialla, tao sitä nyrkeillä, vispaa pikku jalkojas ja kilju "Mutku, mä en haluu ! "

Äänestä
  • Ehkä setänkin ajatukset muuttuu kun matulauma hakkaa sinut tai
    sukulaisesi.Eivät muuten kysele ensin oletko suvakki.

    1Äänestä

Suvakit vihaavat tunteella - ajattelematta mitään järjellä. Isänmaalliset ihmiset taas rakastavat maatansa ja kansaansa sekä tunteella että järjellä.

2Äänestä

Sipilä ja Stubb asumaan Itikseen. Itiksen aukiolle "lasikonttori" hallitukselle ja eduskunnalle - näin lähellä kansaa, keskustelussa "turuilla ja toreilla". Sipilä ja Stubb oppivat arabian ja muut tarvittavat uudet kielet iltakursseilla, henkilöittensä joukossa. Peace, love and understanding. Muita harrastuksia eivät he ehdikään eivätkä tarvitsekaan.

Arkadianmäki taas muutetaan veteraanien hoitopaikaksi loppuelämäksi. Siihen taloon ehdoton porttikielto muille kuin vanhoille veteraanien ikätovereille, kantasuomalaisille.

1Äänestä

Sama. Suvakit edustavat puhdasta pahuutta.e

2Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


SuvakkiRikolliset kirjoitti:

Minä en ymmärrä sitä, että otetaan omalta kansalta pois ja annetaan maahan saapuneelle se, mikä tulisi taata kantasuomalaiselle. Kukaan ei ole tätä pystynyt järkevästi selittämään. Miten voimme unohtaa kansan, joka tämän maan eteen on taistellut, sen jälleenrakentanut ja sitä koko sydämestään rakastanut. Suvakki tekee niin. Suvakki on pohjasakkaa ja puree häntä ruokkineita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu