Asema-aukiolla tehtiin "tiltu"-murha

Toinen "tiltu"-murha on nyt sitten tosiasia. Ensimmäisen teki kokoomuksen nuorisojohtaja Vuosaaressa ja nyt sitten toisen Vastarintaliikkeen natsi Helsingin keskustassa.

Ensimmäisen "tiltu"-murhan uhri oli venäläissyntyinen nainen, jonka murhaaja kuvitteli Suomen petturiksi eli "tiltuksi". Nyt Helsingin asema-aukiolla tapettu oli natsin mielestä myös "tiltu" koska oli Naton vastustaja.

Poliisi ja Supo salaavat kaiken tiedon tapahtumasta, koska kyseessä on poliittinen murha, "tiltu"-terroriteko.

Viranomaiset ja media eivät osaa eivätkä uskalla nähdä "tiltu"-murhien yhdistäviä tekijöitä mm.:

- netissä valtion, Sanoman, puolustusvoimien, kokoomuksen Nato-trolli nimeää päivittäin "tiltuja" ja yllyttää yksityisiä henkilöitä ja järjestöjä tappamaan niitä, jopa yhden päivässä

- Suomen tasavallan presidentti ylipäälikkö Sauli Niinistö on kokoomuslainen, Naton asiaa ajava ja natsiseura Konstantinus Suuren ritarikunnan jäsen.
51153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 51

Vanhimmat

Yrittävätkö Sauli Niinistö ja kumppanit Hitlerin ja natsien kikkaa että ensin kansa kahtia kansalaiset toisiaan vastaan ja sitten vallankaappaus.

Äänestä
  • Niinpä vallankaappauksella Natoon ja sotaan Venäjää vastaan.

    Äänestä

  • Venäjän kansa on ainakin jo jaettu kahtia, aivottomiin ja tapettuihin.

    Äänestä

Nato-organisaatio perustuu väkivallan käyttöön ja sen kannattajat ovat väkivaltaa ongelmanratkaisussa kannattavia henkilöitä.

Äänestä

Everstiluutnantti sai yllytettyä Vastarintaliike-järjestön tappamaan Helsingissä Asema-aukiolla "tiltun".

Nyt Supon olisi syytä tutkia:

1) antoiko everstiluutnantti koulutusta Vastarintaliikkeelle
2) maksoiko everstiluutnantti rahaa Vastarintaliikkeelle
3) saiko Vastarintaliike tiltu-murhan motiivin netistä everstiluutnantin kirjoituksista
4) onko presidentti, puolustusvoimat, Sanoma Oy sotkeutunut murhaan.

Äänestä
  • Helppoa. Vastaus kaikkiin neljään mainitsemaasi on "ei". Pari kysymystä mitä unohdit:
    5) Onko venäläisyydellä tai tiltuudella mitään tekemistä tapauksen kanssa? Ei
    6) Kuvittelevatko tiltut jo kokonaan omiaan? Kyllä

    Äänestä

Suopo vetää härskiä linjaa jo.

Tiltu-murhaa selvittävä supolainen antoi lausunnon Ylelle:

"Uhri, joka nyttemmin on menehtynyt, on tullut paikalle ja pysähtynyt siihen hetkeksi. On saattanut olla jotain sanailua".

"On saattanut olla jotain sanailua"on törkeä veto kun Supo ei ole halunnut selvittää eikä kuulla todistajia ja todisteita sanailun sisällöstä.

Johtunee siitä, että uhri tuomitsi natsit ja Naton.

Äänestä

Everstiluutnantti voi olla esikuva tai kouluttaja "tiltun tappajalle".

Äänestä
  • Voi, mutta ei ole! Tiedätkö miksei?

    - ei ole olemassa mitään evl:ää vaan pelkkä eläökeukko

    - en tunne ketään Romppaista tai kouluta ketään

    - en ole koskaan yllyttänyt ketään tappamaan tkä löydä sellaista sanomaa:-)

    Äänestä

Natottajat, kokoomus, valtioneuvosto, CIA huomasivat, että Vuosaaren tiltu-murha ei pelästyttänyt suomalaisia Naton kannattajiksi.

Siksi nyt tiltu-murha järjestettiin keskelle Helsinkiä.

Äänestä

Murhaan, tappoon yllyttäminen on rikos.

Äänestä
  • Ilman muuta! Mutta siitä pitää olla myös NÄYTTÖ! Ethän sinä ole osannut tuoda yhtäkään referaattia väittämästäsi!?

    Äänestä

Viranomaiset tekivät virheen (tahallisen virheen) siinä, että antoivat luvan (ohjasivat) uusnatsit keskelle Helsinkiä ja ihmisvilinää Helsingin Asama-aukiolle.

Äänestä

Kolmatta tiltumurhaa tutkitaan jo, nyt Tampereella.

Everstiluutnantti on yllyttänyt tiltumurhaan " naapuripitäjässä" Valkeakoskella.

Äänestä

Asema-aukion murhan tekijän kuulustelut ja oikeuspöytäkirjat tullaan julistamaan salaisiksi kuten toisenkin tiltu-murhan osalta tehtiin.

Äänestä

Tiltun todellisuudentaju viiraa pahasti!

Helsingin asemall piti mielenosoitusta uusnatsit eikä heillä ole mitään tekemistä Naton kanssa.

Tapettu mies EI OLLUT mikään Tiltu (joka kannattaa aina Venäjän, ei Suomen, etua!). Hän oli pelkkä ohikulkija, joka vastusti natseja! Natosta ei puhuttu sanaakaan!

Äänestä
  • 44.Div

    Äänestä

  • Heh heh heh everstiluutnantti, se tappaja oli samanlainen toisten seläntakaa vittuilija kuin sinäkin.

    Äänestä

Kuules Dildo, sulla on erittäin harhainen ja vilkas mielikuvitus.

Äänestä

Nyt Supon olisi syytä tutkia:

1) antoiko everstiluutnantti koulutusta Vastarintaliikkeelle
2) maksoiko everstiluutnantti rahaa Vastarintaliikkeelle
3) saiko Vastarintaliike tiltu-murhan motiivin netistä everstiluutnantin kirjoituksista
4) onko presidentti, puolustusvoimat, Sanoma Oy sotkeutunut murhaan.

5) oliko murhattu everstiluutnantin vainoama ja profiloima henkilö.

Äänestä

Olisi ja olisi!

Ethän sinä ole osannut tuoda pieninrtäkään näyttöä väittämästäsi!

1. Ei olke mitään verstiluutnantia vaan pelkkä eläkeukko, joka ei kouluta ketään!

2. Elkäkeukko maksaa vain veroja

3. Mistä kirjoituksista? Et edes ITSE osaa sellaista referoida!

4. En ole missään tekemisissä TP:n, Sanomien tai armeijan kanssa?

5. En tunne ketään tapettua enkä 'profiloi' ketään!

Äänestä

SamanlainenPaskapää,

sillä erotuksella että lyhytjalkainen everstiluutnantti ei pysty potkaisemaan kuin pikkulapsia rintaan.

Äänestä

Kumpi tässä oikeasti vittuilee?

En ole mikään everstiluutnantti vaan eläkeukko eikä minulla ole tapana potkia ketään!

On aika naurettavaa ja lapsellista yrittää keksiä täysin tuntemattomalle henkilölle asuinpaikkoja ja ulkomuotoja?

Äänestä
  • Ei tietenkään, ethän sinä lyhyillä paksuilla jaloillasi pystyisi potkimaankaan muuta kuin pikkulapsia.

    Tuohan on jo todettu. Mitä sinä sitä vänkäät.

    Sinä olet nettivittuilija, trolli, joka vittuilee muiden seläntakaa.

    Äänestä

Oletko muka muuttanut Vuosaaresta?

Ja vaihtanut ulkomuotoakin?

Äänestä
  • Voi Tiltu-parka!

    En ole mikään Matti!

    En ole koskaan asunut Vuosaaressa!

    Äänestä

Mahtoko kuolla yrkin iskuun, patoloogit tutkii kolestrooli arvot ensin torososta, sairasti sepelvaltimo autia?

Äänestä
  • Sairaita, lapsia, naisia natsit ja nato-natsit hakkaa.

    Äänestä

Natsien tappama "tiltu" oli Jimi Karttunen, joka ei ollut natsismin eikä Naton kannattaja.

"Tiltu"-yllytykseen "tiltu" harhoja näkevä vastarintaliikkeen hörhö on Jesse Eppu Oskari Torniainen.

Äänestä
  • Älä höpötä taas. SVL on tiltuilun peitejärjestö: liitossa putinistien kanssa ja jakaa Magneettimediaa. Olet samaa sakkia niiden hörhöjen kanssa.

    Äänestä

  • Jimi+Karttunen+kuului+Suomen+75+%:in,+joka+ei+kannata+Natoa.

    Äänestä

  • Tietosi ovat vanhentuneet:

    Aamulehti
    Nato-jäsenyyden suosio on suomalaisten keskuudessa noussut aivan uudelle tasolle. Sotilasliittoon suhtaudutaan myönteisemmin kuin koskaan.

    Natoon liittymisen puolella on 38 prosenttia suomalaisista, ilmenee Aamulehden ja MTV:n teettämästä kyselystä. Jäsenyyttä vastustavia on 52 prosenttia vastanneista. Joka kymmenes ei osaa ottaa kantaa.

    Kyselyssä 29 prosenttia on sitä mieltä, että pitäisi pysyä EU:ssa ja liittyä Natoon. 9 prosenttia vastaajista kannattaa ajatusta, että EU:sta pitäisi erota ja liittyä Natoon. Tästä tulee yhteensä 38 prosenttia.

    – Suomessa on ensimmäistä kertaa epäilyksiä siitä, onko EU-jäsenyys pysyvää ja unioni ikuinen, tulkitsee Ulkopoliittisen instituutin ohjelmajohtaja Mika Aaltola kyselyn tulosta.

    Hän pitää 38 prosentin Nato-kannatusta yllättävän suurena.

    – Joillekin turvallinen EU-jäsenyys on ollut vaihtoehtona Natolle. Ehkä turvallisuudentunne on haihtunut Brexitin myötä ja Nato-vaihtoehto korostuu. Mielenkiintoinen tulos, Aaltola toteaa.

    Äänestä

Venäjähän on fasistinen maa. Itse Putler kuuluu fasistiseen moottoripyöräkerhoon kunniajäsenenä. Varmaan siksi, että on tappanut enemmän naisia, lapsia ja avuttomia kuin koko kerho yhteensä...
Siksi Putler on kouluttanut SVL:n fasistit tappamaan viattomia ohikulkijoita! Ja taas Magneettimedia ja Ilja saa lisää tukirahaa Venäjältä.

Äänestä

Haloo presidenttiiii, halooo hallituuuus, haloo poliitikoot, haloo Ville Niiniistöö, halooo Sipilää, halooo Soinii, haloo poliisii, halooo viranomaiseet.

Joko riittäisi everstiluutnantin murhaan ja tappoon yllyttämiset ja uhkailut halooo.

Äänestä

Tehkää nyt poliitikot jotain, Jesse on tyypillinen rääpäle joka ei uskalla rähistä ja tapella kuin jengissä.

Äänestä
  • Niin kuin everstiluutnantti joka ei uskalla uhkailla kuin netissä.

    Äänestä

  • Eikä uhkaile EDES netissä! Ei kuulu tapoihini:-)

    Äänestä

Se oli yllytetty poliittinen tiltu-murha, josta pitäisi rapsahtaa elinkautinen.

Äänestä
  • Yllytetty tiltumurha ilman muuta, mutta entäpä jos se oli suunniteltu tiltumurha.

    Äänestä

HALOO VIRANOMAISET, HALOO POLIITIKOT, HALOO POLIISI:

Everstiluutnantti on julkaissut poliittiseen murhaan yllyttämisviestejä 8.9.2016 ja 9.9.2016 juuri ennen kuin Vastarintaliike tekee tiltu-murhansa 10.9.2016.

Äänestä
  • HALOO TILTU! Kumpikaan ei ole minun tuotoksiani! Asian voi helposti tarkistaa Suomi24:n moderoijalta!

    Lisäksi kohdehenkilö EI OLLUT MIKÄÄN TILTU vaan vastusti yleensä natsismia eikä riita tosiaankaan tullut Natosta!

    Äänestä

Everstiluutnantin Vastarintaliike- ja natsikytkennät pitäisi paljastaa.

Presidentti Sauli Niinistö kuulu natsijärjestöön, Heinrich Himmlerin perustamaan Konstantinus Suuren ritarikuntaan.

Äänestä

HALOO EDUSKUNTAA HALOO,

ihan vaan sattumalta tiltu-murha ei tapahtunut eduskuntatalon nurkilla ydinkeskustasss,

kannattaa lukea Suomi24:n Nato-keskusteluja niin tietää missä mennään.

Eduskunta joko on täysin pihalla tai teki niinistöt ja näytteli olevansa pihalla tiltumurhasta ettei kukaan vaan vaadi vastuuseen.

Äänestä

Trollin viesteistä päätellen aseman murhaa oli suunniteltu ainakin 2 päivää aikaisemmin.

Äänestä

Valkeakosken Tiltun väittämästä puuttuu taas näyttö!

Äänestä

Huolissani monet meistä tolkun ihmisistä seuraa yhteiskunnan polarisoitumista. Globalisaatio, automaatio ja romahdusherkkä finanssijärjestelmä ovat luoneet pohjan näköalattomuudelle. Tässä on edellytykset ääriliikkeiden synnylle. Toisaalta suvaitsevaisto kiihdyttää polarisoitumista omalla retoriikallaan. Pyrkimys kieltää jokin aate vain lisää sen kannatusta. Kuten monet huippuasiantuntijoista Varg Vikernesistä lähtien ovat tarkkanäköisesti havainneet, nykyinen väestöryhmien välinen kaaos sopii hyvin valtaeliitille, jonka omistaman mediakoneiston kautta lietsotaan vastakkainasettelua eri tekniikoin. Kun väestö tappaa toisiaan, valtaeliitti voi nukkua yönsä rauhassa. Nyt olisi syytä viedä valtaeliitin kasvukapitalismilta pohja kuluttamalla vähemmän ja siirtymällä paikallisiin ratkaisuihin. Näin kaadetaan nykyinen oligarkia.

Äänestä

Sauli Niinistö ja uusnatsin puolustus yrittävät jo rajata että teko ei olisi poliittinen.

Äänestä

Joko poliisi alkaa ymmärtää kunka everstiluutnantti vainoaa netissä, nimittelee tiltuksi ja yllyttää murhaamaan tiltujaan.

Poliisiylijohtaja Kolehmainen nostaa esiin kaksi viikkoa sitten Helsingin rautatieasemalla tapahtuneen pahoinpitelyn, josta epäiltynä on uusnatsistisen Suomen Vastarintaliikkeen jäsen. Pahoinpitelyn uhri kuoli vajaa viikko myöhemmin ja Vastarintaliikkeen jäsentä epäillään törkeästä kuolemantuottamuksesta.

– Vihapuhe on yksi ensimmäinen askel fyysiseen väkivaltaan, Kolehmainen sanoo.

Äänestä

Turhaan urputat asiasta Tiltu-hyvä!

Nosta itse syyte niin näemme, että onko sinulla näyttöä!

Minua on nimitelty palstalla vaikka miksi eikä se hetkuta tipan vertaa!

Nyt Tiltu uskoo, että kutsumisesta 'tiltuksi' voi saada linnatuomion?

Äänestä
  • Sinä nyt ihan pöhkö olet. Poliisi sinut tutkii ja syyttää.

    Äänestä

Tuskinpa, ellet tee syytettä. Ja sitähän sinä et tee un ei ole näyttöjä!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


JokoNytVaiEiköVieläkään kirjoitti:

Toinen "tiltu"-murha on nyt sitten tosiasia. Ensimmäisen teki kokoomuksen nuorisojohtaja Vuosaaressa ja nyt sitten toisen Vastarintaliikkeen natsi Helsingin keskustassa.

Ensimmäisen "tiltu"-murhan uhri oli venäläissyntyinen nainen, jonka murhaaja kuvitteli Suomen petturiksi eli "tiltuksi". Nyt Helsingin asema-aukiolla tapettu oli natsin mielestä myös "tiltu" koska oli Naton vastustaja.

Poliisi ja Supo salaavat kaiken tiedon tapahtumasta, koska kyseessä on poliittinen murha, "tiltu"-terroriteko.

Viranomaiset ja media eivät osaa eivätkä uskalla nähdä "tiltu"-murhien yhdistäviä tekijöitä mm.:

- netissä valtion, Sanoman, puolustusvoimien, kokoomuksen Nato-trolli nimeää päivittäin "tiltuja" ja yllyttää yksityisiä henkilöitä ja järjestöjä tappamaan niitä, jopa yhden päivässä

- Suomen tasavallan presidentti ylipäälikkö Sauli Niinistö on kokoomuslainen, Naton asiaa ajava ja natsiseura Konstantinus Suuren ritarikunnan jäsen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu