Hmm, hieno taisto oli Leijonilta. Ruotsilla oli todella kova joukkue ja tappio tuli vain 0-1. Itse laitan tämän suorituksen ehkäpäs Suomen jääkiekkohistorian top-3:een. Heittämällä menee maailmanmestaruuksien ohi. Perhana kun olisi se piste onnistuttu raapimaan, mutta ei voi mitään.
WC2016 Suomen top-3 saavutus?
8
106
Vastaukset
- höntsäturnaud
0/5 trolli
- glider_in
2-0 Ruotsille. Onnea Grattis Sverige!!
- nohevampi.lätkäheebo
Kyllä tää oli paljo kovempi saavutusturnaus kuin kaiken maailman MM-kisat vuosina 1963-2016 ja olympialaiset ennen '98, kato tiätsä vittu ku skoda.
- nohevampi.lätkäheebo
Tiätsä?
Jossain Suomessa vaan ei tiietä mitään tiätsä, ku odotetaan vaan kevään MM-kisoja, ei katella näit pelejä, itekään en kato kato. Vittu.
- TaamuSalanne
No joo. Aika turhaa nyt lähteä vertailemaan jotain world cupia ja mm-kisoja. Yksikin voitto cupissa olisi taatusti kovempi juttu kuin mm, mutta "vain yhden (kahden) maalin tappio" Ruotsille ei mielestäni vielä mene mm:n ohi. Korkeintaan rinnalle.
- heh.heh
Itsekin pidän EU:n voittoja taatusti kovempina kuin Neuvostoliiton maailmanmestaruuksia. Montako neuvostopelaajaa edes ikinä voitti Stanley Cupia?
- justuksan
Turhaa jossittelua ja vieläkin turhempaa vertailua. Tietenkin hyvä suoritus world cupissa on kovempi juttu kuin hyvä suoritus mm-kisoissa, mutta mitä sitten? Yhtä turhaa kuin verrata sm-liigaa ja änhooällää.
- karutotuus
leijonat on shaissea hanurista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin
Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni831449Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."
Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä671235Asunnottomuus lisääntyy
Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ2021213Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja
Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S2191204Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua
Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais121049Sulle on tullut
Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä1041009Olen rakastunut sinuun mies edelleen
Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍134936Minä pyydän,
jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi65913Ihmeelliseltä pikkunaiselta....
Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t123798- 78791